Marian MOKWA (1889-1987)
Nr katalogowy124
Brzeg morza w Zatoce Gdańskiej
olej, płótno; 68 x 68 cm;
sygn. l. d.: Mokwa;
sygn. l. d.: Mokwa;
Cena wywoławcza.
4 000 zł
6 500 zł
Iwan TRUSZ (1869-1940)
Nr katalogowy125
Widok na Zamek Jajeczny - Castel dell'Ovo - w Neapolu i Wezuwiusz
olej, tektura; 34 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: I. Trusz
sygn. p. d.: I. Trusz
Cena wywoławcza.
12 000 zł
12 000 zł
Władysław CHMIELIŃSKI (1862-1941)
Nr katalogowy126
Stare Miasto w Warszawie
olej, płótno; 71,5 x 51 cm;
sygn. p. d.: W. Chmieliński
sygn. p. d.: W. Chmieliński
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Alexandre ISAILOFF (1869-?)
Nr katalogowy128
Pejzaż nadwodny z domostwem
olej, sklejka; 31 x 41 cm;
sygn. p. d. cyrylicą: Isailoff
Cena wywoławcza.
2 600 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Nr katalogowy129
Wiejska droga w Bronowicach, 1903
olej, tektura; 26,5 x 34,7 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Karpiński / 1903 r;
Cena wywoławcza.
12 000 zł
22 000 zł
Edward OKUŃ (1872-1945)
Nr katalogowy130
Forum Romanum, 1914
olej, deseczka (fornirowa); 16,5 x 22 cm;
sygn. i dat. l. d.: EOkuń 1914;
Cena wywoławcza.
10 000 zł
9 000 zł
Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)
Nr katalogowy132
Wnętrze salonu, ok. 1920
olej, tektura; 24 x 34 cm;
sygn. p. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA
Cena wywoławcza.
3 500 zł
3 100 zł
Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)
Nr katalogowy134
Pejzaż podgórski, przed 1939
olej, tektura; 25 x 30 cm;
sygn. p. d.: Rafał Malczewski
sygn. p. d.: Rafał Malczewski
Cena wywoławcza.
40 000 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Nr katalogowy136
Pejzaż z ruiną zamku, ok. 1910
olej, tektura;
23,8 x 33,3 (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
7 000 zł
Józef RAPACKI (1871-1929)
Nr katalogowy138
Latem, 1903
olej, płótno; 60 x 90 cm;
sygn. l. d.: JóZEF RAPACKI / 1903 rok
Cena wywoławcza.
30 000 zł
Roman KOCHANOWSKI (1857-1945)
Nr katalogowy140
Gęsiarka, 1881
olej, tektura; 17,5 x 13,5 cm;
sygn. p. d.: R. Kochanowski;
sygn. p. d.: R. Kochanowski;
Cena wywoławcza.
12 000 zł
10 000 zł
Stanisław I. WITKIEWICZ - WITKACY (1885-1939)
Nr katalogowy142
Pejzaż zimowy (Zakopane), 1913
olej, płótno, 60 x 76 cm;
sygn. p. d.: Ignacy Witkiewicz 1913
Cena wywoławcza.
150 000 zł
240 000 zł
Leonard WINTEROWSKI (1886-1927)
Nr katalogowy144
Sygnalista, 1920
olej, tektura; 45,5 x 34 cm;
sygn., dat. i opis p. d.: Leonard Winterowski
/ Warszawa 1920;
/ Warszawa 1920;
Cena wywoławcza.
9 000 zł
Nr katalogowy146
Potyczka z bolszewikami, 1925
olej, płótno; 66,5 x 105 cm;
/ Warszawa 1925
/ Warszawa 1925
Cena wywoławcza.
19 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Nr katalogowy148
Epizod z powstania listopadowego, 1913
olej, deska z dwiema listwami (szpongi); 54,4 x 46 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak 1913
Cena wywoławcza.
20 000 zł
Irena WEISS - ANERI (1888-1981)
Nr katalogowy150
Domowa lektura - Stasiu, ok. 1940
olej, tektura; 62,5 x 48 cm;
sygn. p. d.: aneri.
sygn. p. d.: aneri.
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Nr katalogowy152
Róże żółte
olej, tektura; 30 x 50 cm;
sygn. z lewej.: A. Karpiński;
sygn. z lewej.: A. Karpiński;
Cena wywoławcza.
9 600 zł
Ossip LUBITCH (1896-1990)
Nr katalogowy154
Martwa natura
olej, płótno; 46 x 55 cm
sygn. p. d.: Lubitch;
sygn. p. d.: Lubitch;
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Roman KRAMSZTYK (1885-1942)
Nr katalogowy155
Martwa natura [Martwa natura z winogronami], ok. 1912
olej, tektura; 56 x 76,5 cm;
sygn. p. g.: R. Kramsztyk
sygn. p. g.: R. Kramsztyk
Cena wywoławcza.
85 000 zł
82 000 zł
Koźma CZURYŁO (1908-1951)
Nr katalogowy156
Kąpiące się, ok. 1935
olej, płótno; 78 x 100 cm;
na odwrocie potwierdzenie autentyczności
syna artysty Marka Czuryło
syna artysty Marka Czuryło
Cena wywoławcza.
9 000 zł
Nr katalogowy158
Akt, 1904
olej, płótno; 80,5 x 60,5 cm;
sygn. l. g.: WW;
sygn. l. g.: WW;
Cena wywoławcza.
46 000 zł
44 000 zł
Kazimierz KOSTYNOWICZ (1884-1928)
Nr katalogowy160
Młody pielgrzym, ok. 1920
olej, tektura; 68 x 56 cm;
sygn, l. d.: KKostynowicz
sygn, l. d.: KKostynowicz
Cena wywoławcza.
3 800 zł
Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)
Nr katalogowy162
Przed burzą
olej, płótno naklejone na tekturę; 24 x 32,5 cm;
sygn. l. d.: JAN STANISŁAWSKI
sygn. l. d.: JAN STANISŁAWSKI
Cena wywoławcza.
90 000 zł
90 000 zł
Jadwiga MATAWOWSKA (1874-1963)
Nr katalogowy163
Portret arystokraty
olej, płótno; 69,5 x 53,5 cm;
sygn. p. g.: JMatawowska
sygn. p. g.: JMatawowska
Cena wywoławcza.
11 000 zł
11 000 zł
Malarz nieokreślony (XX w.)
Nr katalogowy164
Portret dziewczynki
olej, płótno; 40 x 30 cm
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Gustaw GWOZDECKI (1880-1935)
Nr katalogowy165
Kobieta o złotych włosach, ok. 1900
olej, płótno, 118 x 121 cm;
napis na odwrocie - sygnatura autorska? Gwozdecki
Cena wywoławcza.
60 000 zł
54 000 zł
Adam Wiktor MALINOWSKI (1829-1892)
Nr katalogowy166
Stefan Czarnecki przyjmuje poselstwo szwedzkie, 1856
olej, płótno; 58 x 68 cm;
sygn. i dat. l .d.: A. Malinowski / 1856
(końcówką pędzla w mokrej farbie);
Cena wywoławcza.
15 000 zł
14 000 zł
Johann Caspar RAHN (1769-1840)
Nr katalogowy168
Pejzaż nadmorski, ok. 1810
olej, blacha; 21 x 28 cm;
sygn. p. d.: Rahn / p. [inxit]
Cena wywoławcza.
2 700 zł
Jacob van STRY (1756-1815)
Nr katalogowy170
Pasterze z krowami nad jeziorem
olej, deska; 54,5 x 77 cm;
sygn. p. d.: J. VanStry f. [ecit];
Cena wywoławcza.
19 000 zł