Jan SZANCENBACH (1928-1998)

416
Ogród Krystyny, 1998 olej, płótno; 80 x 70 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
Cena wywoławcza. 15 000 zł
Cena oferowana 11 500 zł

Kazimierz MIKULSKI (1918-1998)

417
Strażniczki snów, 1985 olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. i opis na odwrocie: „Strażniczki snów”/ KMikulski Kraków 1985
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Janusz ORBITOWSKI (ur. 1940)

418
Relief 5/94, 1994 akryl, relief, płyta;
61 x 41,5 cm;
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

419
Dwie strony duszy olej, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. p. d.: JAN DOBKOWSKI
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Roman MODZELEWSKI (1912-1997)

420
Kompozycja II, 1968 olej, płyta, (relief); 68 x 108 cm;
sygn. i dat. l. d.: R.MODZELEWSKI 1968
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

421
Pruski mur III, 1989 technika własna (akryl, metal, sklejka),
płyta; 61,5 x 63,5 cm;
Cena wywoławcza. 8 800 zł

Tamara BERDOWSKA (ur. 1962)

422
Relief nr I, 2009 technika mieszana (relief, olej, drewno)
płyta; 40 x 40 cm;
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Aleksander KOBZDEJ (1920-1972)

423
Szczelina - czerwień w szarościach - forma przestrzenna, 1971 technika własna, relief, olej,
płyta; 45 x 36 cm;
Cena wywoławcza. 26 000 zł

Tadeusz ZAKRZEWSKI (1916-1968)

424
Kompozycja formistyczna, 1959 na odwrocie szkic do obrazu (socrealistycznego);
olej, płótno; 70,5 x 52,5 cm;
Cena wywoławcza. 2 000 zł
Cena oferowana 1 900 zł

Mirek ANTONIEWICZ (ur. 1954)

425
Kobieta i byk, 2003 olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. w obrębie kompozycji l. g.: MIREK ‘ 2003
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Stanisław WIŚNIEWSKI (ur. 1936)

426
Bez tytułu, 1969 akryl, płótno; 112,5 x145 x cm;
sygn. i dat. p. d.: ST. WIŚNIEWSKI. 69.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Krzysztof WOJTAROWICZ (1957-2004)

427
Dziecko balijskie - z cyklu: Dzieci świata olej, płótno; 119,5 x 100 cm
sygn. p. g.: K. Wojtarowicz
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Anna KUZAWIŃSKA-SIKORA (ur. 1975)

428
W stronę świata, 2015 akryl, płótno; 80 x 79,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Anna Kużawinska-Sikora 2015
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Krzysztof PATALAS (ur. 1961)

429
Trójca, 2014 technika własna (olej, miedź, złote płatki),
płótno; 70 x 50 cm;
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

430
Stara panna w modrzewiach, 1999 olej, akryl; 70 x 90 cm;
sygn. l. g.: ABAKO'99; na odwrocie napis autorski: WITOLD ABAKO
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Grzegorz BIENIAS (ur. 1958)

431
Errata, 2009 akryl, płótno, deska; 27,5 x 32,5 cm;
na odwrocie opis autorski: PALIMPSEST / BIENIAS / "ERRATA" / STA 31
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Stanisław KRYSZTAŁOWSKI (1903-1990)

432
Costa del Azahar, 1974 olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. i dat. przy lewej krawędzi pośrodku: St. Kryształowski 974;
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Bronisław CHROMY (ur. 1925)

501
Kot kamień, brąz; wys. 16,5 cm;
sygn.: CHROMY (na głowie kota);
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Waldemar MAZUREK (ur. 1961)

502
Akt męski brąz patynowany, granitowa podstawa; wys. 28 cm;
sygn. z tyłu: MW
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Bronisław CHROMY (ur. 1925)

503
Medal - Upamiętnienie Rocznicy Istnienia Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie 1818-1968
brąz; średn. 7,5 cm
Cena wywoławcza. 500 zł

601
Wazon dekoracyjny szkło dmuchane, formowane ręcznie, barwione
w masie w odcieniu jasnożółtym; wys. 23 cm.
Szwecja?, 3 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 600 zł

602
Szklanka szkło przeźroczyste, listra rubinowa; wys. 9,5 cm.
Czechy?, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

603
Karafka szkło przeźroczyste, szlifowane, złocone,
dekoracja rżnięta; wys. 29 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, Niemcy?, lata 80. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

604
Wazonik secesyjny szkło kobaltowe, z nałożoną galwanicznie
powłoką miedziową; Belgia, Cristallerie
du Val St. Lambert, 1 dekada XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

605
Wazon dekoracyjny szkło kameowe, trawione i szlifowane, wys.: 30 cm
sygn. przy podstawie: Arsall
Niemcy, wytwórnia Arsall, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

606
Jamnik Dania, Kopenhaga, królewska manufaktura
porcelany Royal Kopenhagen, model Theodora
Madsena z lat 20. XX w., realizacja powojenna
Cena wywoławcza. 700 zł

607
Kotek Niemcy, Sophienthal (Bawaria), Porzellanfabrik
Thomas und Co., okres powojenny (lata 60.-70. XX w.)
Cena wywoławcza. 600 zł

608
Figurki czterech puttów - alegorie pór roku Francja, Paryż, wytwórnia Edme
Samsona (zał. 1845), XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

609
Targ rybny Niemcy (Miśnia?) lub Francja?, 2 poł. - koniec XVIII w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

610
Żebracy z dzieckiem w drewnianym wozie Niemcy, Turyngia, Volkstedt?, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

611
Flakon toaletowy z miniaturami budowli Paryża Francja, Paryż, 1 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

612
Wazon z bukietami Miśnia, lata 1924-1934
Cena wywoławcza. 1 600 zł

613
Patera siedmiodzielna Maria, do przystawek Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia
Rosenthala , lata 30. / 40. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

614
Jajko wielkanocne z barwnym bukietem Rosja, St. Petersburg - manufaktura cesarska,
ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

615
Wazon ze szkliwami opalizującymi Polska, Stanisław Jagmin (1875-1961),
lata 20. XX w. (1925?)
Cena wywoławcza. 7 500 zł

616
Donica z dekoracją kobaltową kwiatową Chiny, dynastia Qing (1644 - 1911), kopia z XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

617
Żardiniera - cache-pot? - kwiatowa lokomotywa Czechy, Eichwald (Dubi), Fabryka Fajansu
i Majoliki Bernhard Bloch & Co., pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

618
Dekoracyjny wazon huculski Pokucie, 1 - 2 ćw. XX w. ?
Cena wywoławcza. 4 500 zł
Cena oferowana 3 500 zł

619
Miseczka z dekoracją dalekowschodnią Holandia, Delft, warsztat De Grieksche A,
Samuel van Eenhorn, lata 1678-1686;
Cena wywoławcza. 9 500 zł

620
Naczynie sześcioboczne z kariatydami Polska, Wacław Bębnowski (1865-1945),
Aleksandrów Kujawski, 1937
Cena wywoławcza. 800 zł
Cena oferowana 600 zł

621
Filiżanka do czekolady z pokrywką, ze spodkiem Francja, Limoges, wytwórnia (malarnia)
nieustalona, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

622
Lichtarz 2-świecowy z puttem na kuli, w typie art déco Niemcy, Selb, fabryka Lorenza Hutschenreuthera,
Kunstabteilung (Dział Sztuki), model Karla Tuttera,
okres międzywojenny.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

623
Paterka z reliefowym szlakiem bluszczu Miśnia, XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł
Cena oferowana 1 100 zł

624
Talerz z dekoracją kwiatową i owadami Miśnia?, 2. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

625
Para wazonów dekoracyjnych z pokrywami, z motywem waz i liści Holandia, Delft, pocz. XVIII w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

626
Wazon z dwiema scenami figuralnymi z samurajami, gejszami (?) i dostojnikami dworskimi Japonia, Satsuma, 2 poł. XIX w. - pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 7 200 zł

627
Czarka żółta z chińskimi smokami Chiny, dynastia Qing (1644-1911), kopia wyrobu
z okresu cesarza Qianlong (1735- 1796)?, XX w.
Cena wywoławcza. 5 700 zł

628
Para wazonów tykwowych z dekoracją kwiatową Chiny, dynastia Qing (1644-1911),
kopia z okresu cesarza Qianlong (1735-1796), XX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł