Franciszek ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

130
Błotnistą drogą, 1916 olej, płótno; 81 x 127 cm;
sygn. i opis p. d.: F. Zygmuntowicz - 916 rok
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Malarz nieokreślony (XX w.)

131
Bitwa pod Austerlitz olej, płótno; 61 x 122 cm;
sygn. p. d.: monogramem T E E
umieszczonym wokół znaku krzyża
Cena wywoławcza. 11 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

132
Pościg za bolszewikiem - Ucieczka, 1939 olej, tektura; 30,5 x 40 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak/ 1939
Cena wywoławcza. 6 000 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Jan KONARSKI (XIX/XX w.)

133
Jadą wozy olej, płótno; 80 x 110 cm;
sygn. p. d.: J. Konarski
Cena wywoławcza. 75 000 zł

Jan KOTOWSKI (1885-1960)

134
Szarża ułańska - epizod z wojny polsko-bolszewickiej, ok. 1930 olej, tektura; 71 x 104 cm;
sygn. l. d.: Jan Kotowski
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)

135
Zaprzęg, ok. 1930 olej, płótno; 30 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Cz. Wasilewski
Cena wywoławcza. 3 500 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Stanisław STUDENCKI (1900-1944)

136
Czaty, 1940 olej, sklejka; 34,5 x 25 cm;
sygn. z lewej: St. Studencki 1940 (odciśnięte w farbie)
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

137
Odwrót spod Moskwy, 1938 olej, tektura; 50,5 x 70 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak / 1938;
Cena wywoławcza. 20 000 zł

138
Przy ognisku, 1927 olej, płótno; 98,5 x 160 cm;
sygn. i dat. p. d.: Cz. Wasilewski / 1927
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

139
Umizgi, 1946 olej, sklejka; 35 x 35 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak / 1946;
Cena wywoławcza. 7 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

140
Ranny legionista, 1921 olej, płótno naklejone na tekturę; 53 x 42,5 cm;
sygn. p. d.: Wojciech Kossak / 1921
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856 -1942)

141
Bitwa pod Berezyną - fragment panoramy olej, płótno, 172 x 250 cm;
Cena wywoławcza. 95 000 zł

Bronisława RYCHTER- JANOWSKA (1868-1953)

142
Salonik, ok. 1935 olej, tektura; 34 x 49 cm;
sygn. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)

143
Wnętrze kościoła olej, tektura; 28,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Ign. Pieńkowski
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Edmund CIECZKIEWICZ (1872-1958)

144
Pokusa i zmory, ok. 1920 olej, papier; 48 x 68 cm;
sygn. l. d.: E. Cieczkiewicz
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Maria PAWLIKOWSKA-JASNORZEWSKA (1891-1945)

145
U źródła olej, płótno; 50 x 34 cm;
sygn. l. d.: M. J-Pawlikowska
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Leon KOWALSKI (1870-1937)

146
Półakt kobiety olej, płótno; 69 x 48,5 cm;
sygn. l. g.: Leon Kowalski.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Jakub KOZŁOWSKI (1904-1993)

147
Akt leżącej kobiety olej, płyta; 30,5 x 41 cm;
sygn. l. d.: KOZŁOWSKI (wydrapane w malaturze);
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Nathan WASSERBERGER (ur. 1928)

148
Dwie kobiety olej, płótno; 86 x 91 cm;
sygn. p. d.: Nathan Wasserberger
Cena wywoławcza. 13 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX/XX w.)

149
Portret kobiety olej, tektura;
51,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Jan CHRZAN (1905-1993)

150
Poranek - Akt tyłem, 1939 olej, płótno; 148,5 x 115 cm;
sygn. p. d.: jan chrzan 1939 / I
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Franciszek MRAZEK (1876-1933)

151
Akt w pracowni malarza olej, tektura; 50 x 33 cm;
sygn. l. d.: Mrazek
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

152
Dziewczynki z kotami, 1917 olej, płótno, 70,5 x 78 cm,
sygn. p. g.: Vlastimil Hofmann 1917
Cena wywoławcza. 75 000 zł

Jan CHRZAN (1905-1993)

153
Biały sad, lata 30. XX w. olej, płótno;
51,5 x 55 cm;
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Edward OKUŃ (1872-1945)

154
Pejzaż olej, płótno; 18 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E OKUŃ;
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

155
Studium pejzażu - Widok z pracowni artysty, ok. 1910 olej, tektura; 25,5 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: Jacek Malczewski
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Leonard WINTEROWSKI (1886-1927)

156
Motyw wiejski olej, płótno; 12,3 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: L. WINTEROWSKI
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Stefan JUST (1905-1977)

157
Motyw z małego miasta, 1972? olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. p. d.: S. JUST 72 [data słabo czytelna]
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

158
Pejzaż podgórski, ok. 1950 olej, tektura; 32,3 x 47,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Marek SZAPIRO (1884-1941)

159
Kazimierz Dolny, 1929 olej, sklejka; 58 x 66 cm;
sygn. l. d.: Kazimierz Dolny 1929 / M. Szapiro
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894 -1985)

160
Motyw miejski [Ulica Mostowa] olej, płótno; 72,5 x 65,5 cm;
sygn. l. d.: K Mackiewicz
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

161
Pejzaż wiosenny olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: StKamocki;
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Artur WASNER (1887-1939)

162
Pejzaż z jeziorem i brzozami, ok. 1915 olej, płótno; 50,5 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: A. Wasner
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

163
Tatry pod wieczór, ok. 1930 olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: St. Kamocki
Cena wywoławcza. 12 000 zł
Cena oferowana 11 500 zł

Georg WICHMANN (1876-1944)

164
Pejzaż zimowy, ok. 1920 olej, sklejka; 40 x 48 cm;
sygn. l. d.: G Wichmann
Cena wywoławcza. 6 000 zł
Cena oferowana 5 400 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

165
sygn. p. d.: SW (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 400 000 zł

Karol MASZKOWSKI (1868-1938)

166
Martwa natura z pomidorami i dzbanem, 1915 olej, płótno, 43 x 104 cm;
sygn. l. d.: K. Maszkowski 915
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)

167
Martwa natura z anemonami, ok. 1925 olej, płótno; 55,5 x 38,5 cm;
sygn. p. d.: Ign. Pieńkowski
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

168
Martwa natura z kwiatami, maską i fletem olej, płótno, 67 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: Menkes
Cena wywoławcza. 110 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

169
Pijaczka, 1922 olej, płótno; 115 x 84 cm;
sygn. p. g.: Eug. Zak
Cena wywoławcza. 1 600 000 zł
Cena oferowana 1 500 000 zł

Stanisław PRAUSS (1902-1967)

170
Martwa natura z kwiatami i świecą, 1942 olej, sklejka; 38 x 50 cm;
sygn. l. d.: S. PRAUSS / 1942
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

171
Martwa natura, ok. 1960 olej, płótno; 65 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: j hrynkowski
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Hieronim KUJAWSKI (1900-1944)

172
Martwa natura z popielniczką i cytryną olej, tektura; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: HKujawski;
Cena wywoławcza. 2 800 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

173
Martwa natura z dzbanem i owocami, ok. 1920 olej, płótno, 51,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein
Cena wywoławcza. 55 000 zł

Alfred Arthur BRUNEL DE NEUVILLE (1852-1941)

174
Martwa natura - para obrazów olej, deska parkietowana; 37,5 x 47 cm;
sygn. p. d.: Arth. Brunel
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Antoni SERBEŃSKI (1886-1957)

175
Portrety Tadeusza i Heleny Grubowskich - para obrazów, 1943 olej, płótno; 100 x 60 cm (każda z prac);
sygn. i dat. p. d.: SERBEŃSKI 1943
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Malarz nieokreślony (XVIII w.)

176
Martwa natura z kwiatami owocami i sikorką olej, płótno dublowane;
54 x 76,5 cm
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Lorenz MAAS (1845-1882)

177
Odpoczynek, 1872 olej, płótno; 43 x 52,5 cm;
sygn. p. d.: L. Maas 1872
Cena wywoławcza. 10 000 zł