Stanisław CZARNOGÓRSKI (?-1983)
Nr katalogowy2
Maja Berezowska w trakcie malowania
fotografia czarno-biała, 12,2 x 14 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napisy: Maja Berezowska w trakcie
malowania / fot. St. Czarnogórski
Cena wywoławcza.
300 zł
550 zł
4
Franciszek Żmurko
Kraków 1911. Nakł. J. Czerneckiego, Wieliczka.
Format 23 x 18 cm. 18 barwnych ilustracji obrazów.
Cena wywoławcza.
500 zł
2 200 zł
SIENKIEWICZ Henryk, STYKA Jan
Nr katalogowy5
Quo Vadis
Édition illustrée par Jan Styka. T. 1 - 3. Paris b. r.
[1900] E. Flammarion, Éditeur. Druk Lahure.
Cena wywoławcza.
2 500 zł
2 000 zł
6
Leon Wyczółkowski - Katalog wystawy w 150 rocznicę urodzin artysty
Kraków - Muzeum Narodowe - 2003.
Format 33 x 24 cm. Oprawa wtórna skórzana.
Cena wywoławcza.
400 zł
400 zł
7
Jan Cybis - Katalog wystawy monograficznej.
Warszawa - Zachęta - 1997.
Format 28 x 24 cm. Oprawa wtórna skórzana.
Cena wywoławcza.
400 zł
900 zł
8
Zygmunt Waliszewski - Malarstwo i rysunek. Katalog wystawy monograficznej.
Warszawa - Muzeum Narodowe - 1999.
Format 30 x 24 cm. Oprawa skórzana wtórna.
Cena wywoławcza.
400 zł
1 100 zł
10
Kossak Juliusz - Album obrazów historycznych
Wiedeń 1892. Nakładca Franciszek Bondy.
Czcionkami W. Steina. Teka sygnowana
Cena wywoławcza.
1 500 zł
11
Zestaw 6 portretów z dzieła J. Straszewicza,
"Les Polonais et les Polonaises de Revolution
du 29 Novembre 1830 ou portraits des personnes
Cena wywoławcza.
2 900 zł
2 900 zł
Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)
Nr katalogowy12
Wygnanie - ilustracja do książki Kazimierza Przerwy Tetmajera „Anioł Śmierci”
tusz, piórko, tusz lawowany,
papier; 30 x 23,5 cm
papier; 30 x 23,5 cm
Cena wywoławcza.
2 500 zł
2 400 zł
Nr katalogowy14
Potyczka - ilustracja do książki Kazimierza Przerwy Tetmajera „Anioł Śmierci”
tusz, piórko, tusz lawowany, papier; 23,5 x 30 cm;
sygn. p. d.: WłTetmajer
sygn. p. d.: WłTetmajer
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Nr katalogowy16
Akt siedzący z uniesioną prawą ręką, ok. 1920
ołówek, papier; 29 x 19,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem).
sygn. p. d.: WW (ołówkiem).
Cena wywoławcza.
2 800 zł
2 800 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Nr katalogowy101
Z cyklu: „Stroje polskie” - plansza nr 17, 1939
szablon, tempera, papier; 50 x 39,5 cm (wymiar arkusza);
42,5 x 32 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza.
1 000 zł
950 zł
Zygmunt BADOWSKI (1881-1959)
Nr katalogowy103
Projekt scenografii - fasada
tusz, gwasz, papier; 17 x 30 cm
Cena wywoławcza.
800 zł
Władysław SERAFIN (1905-1988)
Nr katalogowy105
Jesienna słota - Widok na kościół św. Wojciecha w Krakowie, ok. 1970
pastel na podrysowaniu ołówkiem, papier;
48,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin
sygn. l. d.: W Serafin
Cena wywoławcza.
2 000 zł
1 600 zł
Nr katalogowy107
Zbiór jabłek, 1909
akwarela, papier, 30,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
3 800 zł
Sergej Sergeevic SOLOMKO (1859-1926)
Nr katalogowy109
Pytanie
akwarela, papier; 16 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. SOLOMKO (cyrylicą).
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Antoni TRZESZCZKOWSKI (1902-1977)
Nr katalogowy111
Parlamentariusze z roku 1831, ok. 1970
akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem;
26 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygnowana p. d.: Trzeszczkowski;
Cena wywoławcza.
2 700 zł
2 900 zł
Zygmunt WIERCIAK (1881-1950)
Nr katalogowy113
Górski potok, 1946
gwasz, tektura; 68,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z. M. Wierciak 946.
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Julian FAŁAT (1853 - 1929)
Nr katalogowy115
Drzewo
akwarela, gwasz, tektura, 79 x 41 cm;
sygn. l. d.: Fałat / Bystra;
sygn. l. d.: Fałat / Bystra;
Cena wywoławcza.
29 000 zł
24 000 zł
Marian MOKWA (1889-1987)
Nr katalogowy116
Żaglowiec - Dar Pomorza?
olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. p. d.: Mokwa
sygn. p. d.: Mokwa
Cena wywoławcza.
4 000 zł
4 000 zł
Soter Jaxa MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Nr katalogowy117
Morze - Nadmorskie skały, 1913
olej, płótno dublowane; 39,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa / 1913;
sygn. p. d.: S Jaxa / 1913;
Cena wywoławcza.
4 000 zł
4 000 zł
Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)
Nr katalogowy118
Góry, przed 1939
olej, tektura; 23 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA;
Cena wywoławcza.
5 700 zł
Gustaw PILLATI (1874-1931)
Nr katalogowy121
Góralka z dzieckiem
olej, tektura; 35,5 x 30,5 cm (owal);
sygn. u dołu: G. Pillati
sygn. u dołu: G. Pillati
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Nr katalogowy122
Nasz pupilek, 1923
olej, płótno naklejone na tekturę; 18,5 x 24 cm;
sygn. u dołu: 24 / XII 1923 Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza.
2 500 zł
2 500 zł
Władysław JAROCKI (1879-1965)
Nr katalogowy123
Święto Jordanu
olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura, 50 x 69 cm;
sygn. l. d.: Wł. Jarocki
sygn. l. d.: Wł. Jarocki
Cena wywoławcza.
9 000 zł
Julian PANKIEWICZ (1863-1933)
Nr katalogowy124
Dziewczyna huculska, lata 20. XX w.
olej, tektura; 100 x 72 cm;
sygn. p. d.: Julian Pankiewicz
Cena wywoławcza.
9 000 zł
9 000 zł
Nr katalogowy125
Pejzaż z Lanterne, ok. 1928-30
olej, płótno; 38,5 x 61,5 cm;
sygn. l. d.: WWeiss;
sygn. l. d.: WWeiss;
Cena wywoławcza.
20 000 zł