Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

410
Noc [tytuł umowny] - Kompozycja, 1976 olej, płyta; 87 x 73 cm
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI 1976;
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

411
Informel, 1960 olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. p. d.: Kantor
Cena wywoławcza. 240 000 zł

Ewa KURYLUK (ur. 1946)

412
Akt męski technika własna (kredka czerwona?, gwasz)
surówka bawełniana; 137,5 x 111 cm
Cena wywoławcza. 8 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Bożena DUDA (ur. 1947)

413
Letnie igraszki, 1979 olej, płótno; 82 x 65 cm
sygn. i dat. p. d.: Bożena Duda / 1979;
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

414
Idylla, 1973 olej, płótno; 40 x 40 cm
sygn. i dat. l. d.: J. DUDA-GRACZ 1973;
Cena wywoławcza. 36 000 zł
Cena oferowana 32 000 zł

Stefan GIEROWSKI (ur. 1925)

415
Obraz XCII, 1960 olej, płótno; 132 x 97 cm;
sygn. p. d.: Gierowski;
Cena wywoławcza. 250 000 zł
Cena sprzedaży 300 000 zł

Zbigniew JASKIERSKI (1928-1969)

416
Bez tytułu, 1961 olej, płótno; 52 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. JASKIERSKI / 61;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Danuta WESTRYCH (1955-2014)

417
Liście, 1985 olej, płótno; 70 x 60,5 cm
sygn. i dat. z prawej strony: Danuta Westrych '85; na odwrocie
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Juliusz NARZYŃSKI (ur. 1934)

418
Preludium na otwarcie, 1971 olej, płótno; 116 x 81 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jul. Narzyński 71;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

419
Pejzaż, 1954 olej, płótno; 41 x 57 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. PODSADECKI. 954
Cena wywoławcza. 5 700 zł
Cena sprzedaży 5 700 zł

Janusz PRZYBYLSKI (1937-1998)

420
Zielone wspomnienie, 1992 akryl, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: JP / 92.
Cena wywoławcza. 4 900 zł

Leon LEVKOVITCH (ur. 1936)

501
Z nim, ok. 1992 brąz patynowany; wys. 20 cm;
sygn. u dołu podstawy: LEVKOVICH; odlew 6/8
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Marian KRUCZEK (1927-1983)

502
Spacer, 1972 technika własna; 31,5 x 44 cm
sygn.dat. i opisany na odwrocie: SPACER/ MK/ 72/ M.KRUCZEK
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Antoni MATEJKOWSKI (ur.1957)

503
Tors, 1990 brąz, podstawa, granitowa; wys. 42 cm (całość);
sygn. z tyłu u dołu: ANTONI MATEJKOWSKI / 1990
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Salvador DALI (1904-1989) - według

504
Podwójna Nike z Samotraki brąz; podstawa marmurowa w kształcie kolumny;
wys. całkowita: 30,5 cm;
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

505
Tłum, 1934 gips patynowany; wys. 66 cm;
sygn. u dołu: M. Konarski / 34;
Cena wywoławcza. 11 000 zł
Cena oferowana 10 500 zł

Henryk Albin TOMASZEWSKI (1906-1993)

506
Kompozycja szklana forma leżąca, kształt obły;
szkło żaroodporne, przezroczyste; wys. 62 cm, szer. 57 cm
Cena wywoławcza. 6 000 zł

507
Kompozycja dynamiczna kształt obły, wewnątrz formy szklane „żebrowanie”;
szkło żaroodporne, przezroczyste; wys. 58 cm
Cena wywoławcza. 5 500 zł

508
Kompozycja szklana w formie lampy oliwnej;
szkło żaroodporne, przezroczyste; wys. 46 cm
Cena wywoławcza. 4 000 zł

509
Kompozycja szklana w formie dwóch tafli szkła skierowanych ku górze;
szkło żaroodporne, przezroczyste; wys. 60 cm
Cena wywoławcza. 5 000 zł

510
Kompozycja szklana kształt kulisty, zwężający się ku dołowi;
szkło żaroodporne, przezroczyste; wys. 65 cm
Cena wywoławcza. 5 800 zł

511
Rzeźba abstrakcyjna w formie kielicha;
szkło żaroodporne, przezroczyste; wys. 77 cm
Cena wywoławcza. 5 500 zł

512
Kompozycja szklana w kształcie zbliżonym do formy grzyba, wewnątrz „zakosy” szklane;
szkło żaroodporne, przezroczyste; wys. 55 cm
Cena wywoławcza. 5 000 zł

513
Kompozycja szklana kształt nieregularny;
szkło żaroodporne, przezroczyste, wys. 56 cm; (podstawa częściowo ukruszona)
Cena wywoławcza. 4 800 zł

601
Wazon z przydaną secesyjną aplikacją szkło przeźroczyste, listra rubinowa, cyna;
wys. 16 cm [uszczerbienia na obrzeżu];
szkło 2 ćw. XX w., aplikacja 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

602
Wazon w typie Lalique szkło przezroczyste, matowione, prasowane;
wys. 24,5 cm; Europa Zachodnia?,
wzór z lat 30 XX w. - powtórzenie póżniejsze
Cena wywoławcza. 1 700 zł

603
Herbatnica plater, szkło bezbarwne, opalizujące,
szlifowane, matowione;
Anglia, XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

604
Karafka szkło przeźroczyste, szlifowane, złocone,
dekoracja rżnięta; wys. 29 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, Niemcy?, lata 80. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

605
Kielich biedermeier z postacią powstańca, 1830 szkło przezroczyste, czara pokryta żółtą listrą,
szlifowane, rytowane;
wys. 13,5 cm; Śląsk?, Niemcy?, ok. 1830.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

606
Para czapli Niemcy, Bahnhof - Selb (Bawaria),
model: Max Daniel Hermann Fritz (1873-1948),
2 połowa XX w. ( lata 50. XX w.?)
Cena wywoławcza. 3 700 zł

607
Para całujących się puttów- Junge Liebe Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal,
model Josefa Limburga (1874-1955) z 1922;
„Junge Liebe”, lata 20. XX w. (okres międzywojenny).
Cena wywoławcza. 6 000 zł

608
Rosyjska para zakochanych Niemcy, Unterweissbach, model Ernsta
Barlacha (1870-1938);
powtórzenie powojenne - współczesne.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

609
Para figur: łucznik (myśliwy) i nimfa Czechy, Duchcov, Maufaktura Porcelany
Royal Dux Bohemia AG, 2.-3. ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

610
Filiżanka ze spodkiem z dekoracją różami na niebieskim tle i datą dzienną Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM);
lata 1844-1847
Cena wywoławcza. 1 300 zł

611
Paterka z dekoracją kwiatowo-roślinną Śląsk, Wałbrzych, fabryka porcelany Karla Kristera,
lata 1845-1860
Cena wywoławcza. 1 500 zł

612
Bombonierka z dekoracją kwiatową Śląsk, Tułowice, Fabryka Porcelany Reinholda
i Erharda Schlagelmilcha, lata ok. 1926-1945.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

613
Wazon - potpourri, z uchwytami - baranimi główkami Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
model z ok.1780 - powtórzenie z 1 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

614
Jajko wielkanocne z barwnym bukietem Rosja, St. Petersburg - manufaktura cesarska,
ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

615
Talerzyk deserowy z reliefem liśćmi winorośli porcelana, dekoracja reliefowa odciskana
(tzw. Pressdekor), złocenia matowe;
Miśnia, ok. 1850.
Cena wywoławcza. 900 zł

616
Talerz dekoracyjny z neogotyckim reliefem roślinnym Miśnia ok. poł. XIX w., relief - model Ernsta
Augusta Lauteritza (1818-1893)?
Cena wywoławcza. 900 zł

617
Patera dekoracyjna z rocaillami i bukietami porcelana, dekoracja reliefowa odciskana,
złocenia błyszczące i matowe;
Miśnia, 2 poł. - kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

618
Serwis obiadowy i deserowy z oliwkowymi obwódkami Śląsk, Żary (Sorau), C. & E. Carstens
Porzellanfabrik, lata 1925 - 1944
Cena wywoławcza. 4 500 zł

619
Filiżanka ze spodkiem, z miniaturami pejzażowymi i bukiecikami Rosja (Ukraina), Wołokitino, manufaktura porcelany
Andrzeja Miklaszewskiego, lata 1839-1862.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

620
Wazon z dekoracją ornamentalną Polska, wytwórnia majoliki Andrzeja Wojnackiego
i Kazimierza Czechowskiego;
Warszawa, 1917-1931
Cena wywoławcza. 800 zł

Konstanty LASZCZKA (1865-1956)

621
Plakieta z profilem Mikołaja Kopernika, 1949 glinka terakotowa, szkliwo półmatowe
ceglaste; średn. 23 cm.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

622
Tańcząca wieśniaczka Polska, wytwórnia majoliki Andrzeja Wojnackiego
i Kazimierza Czechowskiego;
Warszawa, 1917-1931.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

623
Komplet toaletowy ze szlakami ornamentu zygzaków i motywów roślinnych Francja, Sarreguemines, fabryka fajansów
Utzschneider et Companie, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

624
Wazon z egzotycznymi ptakami Austria (Czechy), Turn (Teplitz), Imperial Ampora,
K. K. Privat Keramische Werke Riessner,
Stelmacher und Kessel (zał. 1892), 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł