Hubert SALENTIN (1822-1910)

178
W jesienny dzień, 1897 olej, płótno; 70,5 x 88,5 cm;
sygn. p. d.: Hubert Salentin / Dusseldorf 1897
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Jan Czesław MONIUSZKO (1853-1908)

179
Nieoczekiwane spotkanie, ok. 1900 olej, płótno dublowane; 53 x 77 cm;
sygn. u dołu: I. Moniuszko (słabo czytelnie)
Cena wywoławcza. 4 700 zł

A. JAGER (XIX w.)

180
Tristan i Izolda, 1875 olej, płótno; 130,5 x 103 cm;
sygn. l. d.: A. Jager 1875
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Malarz nieokreślony cechowy (XIX/XX w.)

181
Maria Magdalena medytująca olej, płótno; 68 x 50 cm
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Malarz nieokreślony (XVII/XVIII w.)

182
W łaźni olej, płótno dublowane;
36 x 46,5 cm
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Artysta nieokreślony (XIX w.)

183
Para obrazów - Anioły olej, płótno,
ok. 66 x 17 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 13 000 zł

184
Ikona karpacka (łemkowska?) - Archanioł Michał olej, deska; 107 x 78 cm;
Małopolska Wschodnia, XVII w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Malarz nieokreślony (XVIII w.)

185
Św. Oliwia męczennica olej, płótno dublowane; 124 x 100 cm;
napis w obrębie obrazu: S. OLIVA. VIRC. MART:
Cena wywoławcza. 7 000 zł

186
Mistyczny pokarm olej, płótno dublowane; 123,5 x 101 cm
Cena wywoławcza. 7 000 zł

187
Zaśnięcie św. Józefa olej, płótno dublowane; 180 x 100 cm;
napis w obrębie obrazu: S. JOSEPHVS POETA
Cena wywoławcza. 7 000 zł

188
Portret Carla Senitza olej, płótno dublowane; 85 x 67 cm;
l. d. opis: Carl Willhelm von / Senitz Erbhan un ... / 1719
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Malarz nieokreślony (XX w.)

189
Nimfa z pasterzem olej, tektura, 46,5 x 60 cm;
na odwrocie napis: Titianus Vecelli / pinx. Fuchs
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Malarz nieokreślony (XV/XVI w.)

190
Kobieta w bordowej sukni olej, deska dębowa; 23,5 x 18 cm;
w efektownej, stylowej ramie.
Cena wywoławcza. 38 000 zł

201
Główka barokowego amorka drewno polichromowane, złocone;
wys. 17 cm, szer. 24 cm
Polska, 2 poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

202
wys. 25 cm, szer. 28 cm
Polska, 2 poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

203
Święty Krzysztof drewno polichromowane, wys. 46 cm [ubytki polichromii];
Lwów?, ok. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

204
Główka aniołka - rzeźba barokowa drewno polichromowane i złocone; wys. ok. 20 cm.
Polska, ok. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

205
Madonna z Dzieciątkiem w manierze średniowiecznych Pięknych Madonn drewno, polichromowane, złocenia; wys. 69 cm;
XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł
Cena sprzedaży 4 700 zł

206
Psyche stop metali; wys. 44, 5 cm;
znak firmy odlewniczej: H. GLADENBECK & SOHN
XX w. (powtórzenie modelu z XIX w.)
Cena wywoławcza. 5 500 zł

W. GONTARCZYK (XX w.)

207
Figurka chłopczyka, ok. 1930 brąz patynowany; wys. 21,5 cm;
sygn. z tyłu: W. GONTARCZYK / WARSZAWA
Cena wywoławcza. 4 500 zł

208
Grupa bachiczna - w typie rzeźb Clodiona brąz, odlew patynowany; wys. 38 cm, średnica 23 cm.
Francja, odlew XX w.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Antonio CANOVA (1757-1822) - według

209
Czytające dziecko alabaster, wys. 45 cm (całości),
od frontu na książce napis: ANTONIO CANOVA / 1800
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Artysta nieokreślony, włoski? (XIX/XX w.)

210
Głowa uśmiechniętej dziewczyny alabaster; wys. 23,5 cm; sygn. z tyłu na podstawie:
Ginnto V… (słabo czytelnie);
Włochy, XIX/ XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Paweł WEINREB (ur. 1978)

301
Nic - Coś, 2014 litografia, płótno; 45 x 55 cm;
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Paweł WEINREB (ur. 1978)

302
Dama w trawie, 2012 litografia barwna, papier Hahnemu¨hle (300 g); 39 x 50 cm;
sygn. ołówkiem u dołu: I/I - DAMA W TRAWIE- WEINREB 2012
Cena wywoławcza. 700 zł

Magdalena HANYSZ-STEFAŃSKA (ur. 1970)

303
Mężczyźni, 1992 linoryt kolorowy, papier;
64,2 x 48 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

304
Genese, 1973 litografia, papier;
59,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

305
Erotango, 2008 linoryt, monotypia, flamaster, papier;
46 x 33,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

306
Autoportret w pracowni, 1931 ołówek, papier; 33,5 x 18 cm;
sygn. i dat. l. d.: ŻECHOWSKI 3.1.1931
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

307
Niewinność, 1971 ołówek, papier; 17,8 x 21,9 cm;
sygn. i dat. p. d.: SZ 71 / Gniew (? - słabo czytelne);
Cena wywoławcza. 2 000 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

308
Autoportret, 1989 ołówek, papier; 36 x 26 cm (w wietle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: 13.12.89. E. D.; na rysunku dwa stemple.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Wacław KONDEK (1917-1976)

309
Przetwory słów, 1968 piórko, tusz, papier; 31 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: WK 68
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

310
Kompozycja surrealistyczna, 1948/49 piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 28,5 x 24,5 cm;
sygn. l. d.: E.Rosenstein
Cena wywoławcza. 1 300 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Piotr SZMITKE (1955-2013)

311
Kompozycje technika własna (plastik, cienkopis czarny, gwasz?/kreda?);
31,5 x 34 cm, 20 x 29 cm
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Kazimierz MACUR (1915-2001)

312
Projekt dekoracji ściennej prezbiterium kościoła Chrystusa Króla w Gdańsku, 1960-1998 gwasz, papier;
26 x 50 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Andrzej STOPKA (1904-1973)

313
Żyrafa - projekt do przedstawienia Cyrk Tarabumba, 1945 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier jasnobrązowy;
17,5 x 11 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 700 zł

Otto AXER (1906-1983)

314
Projekt kostiumu - Złoty kontusz akwarela, ołówek, papier; 24 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. przy prawej krawędzi: oaxer
Cena wywoławcza. 500 zł

Irena LORENTOWICZ (1908-1985)

315
Projeków kostiumów - 5 sztuk, przed 1957? ołówek, gwasz, papier; format zróżnicowany;
20 x 13 cm; 8 x 13 cm; 27,3 x 29 cm; 33 x 24,5 cm; 29,2 x 13 cm;
Cena wywoławcza. 3 400 zł

Otto AXER (1906-1983)

316
Projekty kostiumów - 4 prace ołówek, pióro, tusz, akwarela, papier; format zróżnicowany:
11,5 x 6,6 cm; 11,5 x 5,9 cm; 11,6 x 11, 2 cm; 11,6 x 17,2 cm;
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Marian BOGUSZ (1920-1980)

401
Jaworzynka, 1951 gwasz, papier; 31 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jaworzynka/ mbog 51
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Władysław HASIOR (1928-1999)

402
Kompozycja, 1998 collage, papier; 50,5 x 50 cm
poniżej obrazu sygn. i dat. l. d.: HasiorW 1998 (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Mieczysław Tadeusz JANIKOWSKI (1912-1968)

403
Drzewa oliwne akwarela, papier; 18,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis z numerem: III.193 oraz nalepka z
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

404
Czytająca - akt, 1956 pastel, kredka, karton; 38,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SZ.56.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Władysław JACKIEWICZ (ur. 1924)

405
Obraz II, 2005 olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: Jackiewicz
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

406
Wywłoczki - preludium jesienne - Obraz 2330, 1998 olej, płyta; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: DUDA GRACZ 2330/ 98.
Cena wywoławcza. 36 000 zł
Cena sprzedaży 36 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

407
Kobieta na tle miasta, 1971 olej, płótno, 81 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI/ 1971
Cena wywoławcza. 240 000 zł

Marian BOGUSZ (1920-1980)

408
Martwa natura ze skrzypcami, 1946 olej, tektura; 47,5 x 56,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: m.bog 46, poniżej dedykacja autorska ?
Cena wywoławcza. 5 000 zł
Cena oferowana 4 800 zł

Wojciech SARNECKI (1948-2011)

409
Kompozycja z wiolonczelą, 2007 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: W. SARNECKI / 2007
Cena wywoławcza. 7 000 zł