808
Przywieszka - dewizka do zegarka kieszonkowego złoto pr. 750, koral; dł. ca 38 cm.
Francja?; k. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 800 zł

809
Pierścionek złoty art deco oprawa kamieni - srebro, złoto,
masa całkowita 2.470 g
Cena wywoławcza. 1 700 zł

810
Obrączka złota złoto pr. 0.750, masa całkowita 20.560 g,
firma Piaget.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

811
Pierścionek art-deco złoto pr 18 ct, masa całkowita 5.300 g
Cena wywoławcza. 17 000 zł

812
Brosza platynowa platyna, masa całkowita 20.820g
Cena wywoławcza. 16 000 zł

813
Pierścionek platynowy platyna pr. 0.900, masa całkowita 11.650 g
Cena wywoławcza. 15 000 zł

814
Brosza z miniaturą - portretem królowej Polski Ludwiki Marii Gonzagi de Nevers Polska, 2 poł. XVIII w.;
oprawa późniejsza, XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza. 4 800 zł

815
Medalion „Józef Piłsudski” cyna srebrzona, średnica ca 5 cm; mosiądz srebrzony;
Polska, koniec lat 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

816
Przycisk elektrycznego dzwonka gabinetowego agat, nefryt, biały metal; 8 x 6,6 x 2 cm.
Rosja? pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

817
Ekrytuar z figurką górala marmur różowy, brąz - odlew złocony
i patynowany, porcelana;
Polska, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

818
Patera z figurkami puttów brąz, szkło zielone, iryzujące, w typie Loetz-Witwe;
Austro-Węgry, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

819
Lichtarz porcelana w typie wyrobów Sevres,
brąz złocony; wys. 22,8 cm;
Francja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

820
Wachlarz chiński w neorokokowej, oszklonej ramie kość, papier, gwasz, tusz; dł. wachlarza ca 25 cm;
Chiny, XIX/XX w.; oprawa Europa, XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

821
Zestaw krzyży i zawieszek srebro, żelazo, cyna, emalia;
Ruś Kijowska, XI-XIII w. (?)
Cena wywoławcza. 6 700 zł

822
Komplet do gry w domino, w etui drewno, lakier, blacha mosiężna, imitacja szylkretu, papier;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

823
Skrzynka do przechowywania cygar drewno, mosiądz, inkrustacja z macicy perłowej i orzecha;
wys. 24,8 cm, szer. 28 cm, głęb. 21,5 cm.
Francja, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

824
Lampa naftowa Niemcy, Lipsk, firma Hugo Schneider; kominek firmy
wiedeńskiej Rudolfa Ditmara; lata 90. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

825
Para konsol drewno - dębina, sosna;
wys. 54 cm, szer. 51 cm, głęb. 34,5 cm.
Niemcy?; 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena oferowana 2 400 zł

826
Polifon Szwajcaria?; 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

827
Zasłona - roleta do okna w karecie Europa Zachodnia, Francja?; Hiszpania?;
3 tercja XIX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena oferowana 2 300 zł

828
Witraż - Św. Antoni szkło kolorowe, ołów, farby emaliowe;
Polska, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 8 800 zł

829
Tkanina dekoracyjna jedwab, bawełna; 203 x 71 cm.
Turcja?, XIX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Johann Baptist HOMANN (1664-1724)

830
Mapa Europy miedzioryt kolorowany, na pap. żeberkowanym,
48,5 x 58 cm w świetle passe-partout; rama, szkło.
Norymberga, ok. 1706.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

831
Para lamp gabinetowych, elektrycznych marmur; szkło prasowane, otrawiane;
wys. ca 98 cm, podstawy 21 x 21 cm.
Francja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 22 000 zł

M. LEDUCQ (1879-1955)

832
Marlin - makaira błękitna; rzeźba gabinetowa art-deco metal srebrzony, marmur;
wys. 41 cm, dł. rzeźby 68 cm.
Francja, lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Louis Albert CARVIN (1875-1951)

833
Wilczur - rzeźba gabinetowa art deco marmur, alabaster, kompozycja metali srebrzona;
wys. 31,8 cm, szer. 32,5 cm, głęb. 13,3 cm.
Francja, Paryż, lata 20.-30. XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

834
Dzban do wina szkło przeźroczyste, szlifowane, fasetowane; cyna srebrzona;
wys. 36 cm, szer. 16,8 cm, głęb. z uchem 20 cm.
Francja?; XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

835
Para kandelabrów 3-ramiennych, 4-świecowych marblit, stop metali srebrzony;
wys. 68,5 cm, szer. podstaw ca 20 cm;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 900 zł

836
Ikona - Matka Boska z Dzieciątkiem tempera na desce, złocenia; 17,8 x 13,3 x 2,7 cm.
Rosja, XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

837
Ikona - Pocałunek Judaszowy tempera na desce, złocenie; 35,2 x 31,2 x 3 cm.
Rosja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 6 900 zł

838
Ikona - Matka Boska Kazańska, w okładzie tempera na desce z kowczegiem; blacha mosiężna
kowana, bita puncynami; 32 x 26,5 x 3,8 cm.
Rosja, XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

839
Ikona - Mandylion tempera na desce z dwiema szpongami, 61,5 x 51 cm;
Rosja, XIX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

840
Ikona - Matka Boska - Źródło życia tempera na desce, silnie wygiętej, z jedną zachowaną szpongą;
49,5 x 40 x 6,5 cm.
Rosja Centralna, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 18 000 zł

841
Ikona - Św. Mikołaj i św. Artemiusz, w srebrnym okładzie tempera na desce; 32 x 27 x 4,3 cm.
Rosja, Moskwa, 1783.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

842
Szaszka kawaleryjska, wz. 1926, w pochwie, z bagnetem stal, mosiądz, drewno bukowe, łubie drewniane,
cerata; dł. głowni 80,5 cm,
ZSRR, 1937
Cena wywoławcza. 2 000 zł

843
Strzelba skałkowa, arabska, z kolbą w typie rybiego ogona stal, drewno, kość, róg, mosiądz, srebro;
dł. całk. 155 cm; Afryka Północna
(Tunis?, Maroko?, Algieria?), XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

844
Sztucer kapiszonowy, czarnoprochowy stal, drewno, mosiądz; dł. całkowita 124 cm;
Niemcy, Heilbronn, 2 dekada XIX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

845
Panoplia - zestaw dwóch szabel francuskich i napierśnika kirasjerskiego z czasów napoleońskich Francja, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 17 000 zł
Cena sprzedaży 19 000 zł

846
Prochownica kość bydlęca, grawerowana, barwiona pastą;
żelazo, stal; 24,5 x 12,4 x 3,8 cm.
Europa Zachodnia (Włochy?, Francja?), XVII w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

847
Zegar kominkowy z parą kandelabrów 5-świecowych brąz, ślady złoceń, emalia;
Francja, wytwórnia Japy Fréres, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

848
Zegar kominkowy w kształcie kolumny marmur, brąz, mosiądz, szkło; wys. 37 cm,
średnica podstawy 18 cm.
Europa Zachodnia, Francja?; lata 90. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

849
Zegar szafkowy brąz złocony, mosiądz, szkło, tkanina;
wys. 53 cm, szer. 37 cm, głęb. 24 cm.
Francja, Paryż, firma Lepaute, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 22 000 zł

850
Zegar kominkowy, portykowy Francja, Paryż, mistrz Jean Louis Audierne;
ok. 1813 Rue de la Ferronerie; 2 dekada XIX w.
Cena wywoławcza. 9 300 zł

851
Zegar kominkowy w obudowie drewnianej brąz złocony, mosiądz;
wys. 47 cm, szer. 26,5 cm, głęb. 15 cm.
Europa Zachodnia, po poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

852
Zegar kominkowy w stylu biedermeier drewno mahoniowe, brąz złocony, 53 x 28 x 17,5 cm;
Wrocław, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 200 zł

Claude DUCHESNE

853
Zegar szafkowo - stołowy Londyn, Claude Duchesne (Claudius Du Chesne),
ok. 1715-1720 r.
Cena wywoławcza. 29 000 zł

854
Postument neobarokowy konstrukcja - drzewo liściaste, okucia - blacha mosiężna;
116 x 36 x 36 cm;
Europa Zachodnia, Francja (?), 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 300 zł

855
Lustro w stylu biedermeierowskim konstrukcja - sosna, dębina, fornir i snycerka - mahoń,
lustro; 156 x 77 x 11,5 cm.
Dania, ok. 1830-1840.
Cena wywoławcza. 1 200 zł