09 lutego 2022

Aukcja: 9 lutego (środa), godz. 19.30

Wystawa przedaukcyjna: 27.01 - 09.02

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Zlecenia Aukcyjne:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Katarzyna Kulec
tel.: +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl

Kiejstut BEREŹNICKI (ur. 1935)

301
Chłopiec z procą, 2000 olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany w kompozycji u dołu: Plener / w Buku (? – słabo czytelnie) / chłopiec / z procą / 2000 / KBereźnicki
estymacja: 26 000 - 31 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

302
Trzy przestrzenie, 1977 akryl, deska, 50 x 71 cm
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / "TRZY PRZESTRZENIE" 1977 / ACRYL 50 cm x 71 cm oraz powyżej nr: 15.
estymacja: 40 000 - 47 000 zł
Cena oferowana 37 000 zł

Dominik JAŁOWIŃSKI

303
Uścisk, (The hug), 2018 + certyfikat NFT olej, płótno; 130 x 100 cm;
opisany na odwrocie: Uścisk / "The Hug" / D.Jałowiński / 2018
estymacja: 8 000 - 9 500 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Jerzy KRAWCZYK (1921-1969)

304
Powrót – Wysiedleni olej, płótno; 87 x 135 cm;
na odwrocie cztery nalepki
estymacja: 18 000 - 21 000 zł

Włodzimierz KUNZ (1926-2002)

305
Akt z różowym motylem, 1977 olej, collage, płótno; 50 x 65 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: WŁ. KUNZ 77 / "AKT Z RÓŻOWYM MOTYLEM" / dyptyk, na fragmencie pracy dedykacja
estymacja: 3 900 - 4 700 zł

Ziemowit KMIEĆ (ur. 1977)

306
Pejzaż synchroniczny, 2021 olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Ziemowit Kmieć / "Pejzaż synchroniczny" / olej, płótno, 100 x 80 / 2021.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Barbara SZUBIŃSKA (ur. 1934)

307
Przygotowania przed podróżą, 1976 olej, płótno, 120 x 110 cm;
sygn. i dat. p.d.: B. SZUBIŃSKA 76.;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Władysław POPIELARCZYK (1925-1987)

308
Ulica dzieci, 1963 olej, płótno; 125 x 69,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: W. Popielarczyk / 63;
estymacja: 12 500 - 15 500 zł

Jerzy DMITRUK (ur. 1960)

309
Spóźniony sen, 1987 olej, płótno; 120 x 101 cm;
sygn. i dat. p. d.: DMITRUK '87;
estymacja: 15 200 - 18 200 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

310
Ideogramy na błękicie, 2008 olej, płótno; 33 x 33 cm;
sygn. p. d.: J.Kraupe;
estymacja: 5 700 - 6 800 zł

311
Liliowa etiuda, 2012 olej, płótno; 48 x 44,5 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe;
estymacja: 7 600 - 9 000 zł

Wiesław KRUCZKOWSKI (ur. 1935)

312
Rajski owoc, 2003 olej, płótno, 100 x 100 cm;
sygn. i dat. p.d.: W. Kruczkowski 2003; na odwrocie napisy autorskie: WIESŁAW / KRUCZKOWSKI / 2003 r. / "RAJSKI OWOC"
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Zofia PUSZCZYŃSKA (1907-1985)

313
Pejzaż olej, płótno; 66 x 107 cm;
sygn. l. d.: Z. Puszczyńska;
estymacja: 11 400 - 13 700 zł

Zofia PUSZCZYŃSKA (1907-1985)

314
Uczta olej, płótno; 75 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. PUSZCZYŃSKA.
estymacja: 7 600 - 9 500 zł

Zofia PUSZCZYŃSKA (1907-1985)

315
25 rocznica bitwy pod Lenino olej, płótno; 78 x 60 cm;
opisany na odwrocie: OPOWIEŚĆ O / (zamalowane) oraz papierowa nalepka z opisem pracy i podpisem
estymacja: 5 200 - 6 200 zł

Zdzisław GŁOWACKI (1919-1987)

316
Bez tytułu olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: Głowacki.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Lech OKOŁÓW (ur. 1933)

317
Motocyklista olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: okołów;
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Filip LEONIAK (ur. 1995)

318
In flagranti, 2021 akryl, olej, płótno; 180 x 160 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: F. Leoniak / In flagranti / 180 x 160 cm / akryl i olej na płótnie / 2021 r.
estymacja: 5 400 - 6 500 zł
Cena oferowana 4 800 zł

Marek BATORSKI (ur. 1967)

319
White, Green and Blue, 2021 olej, płótno; 160 x 110 cm;
sygn. i dat. l. d.: MB'21;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Maciej BIENIASZ (ur. 1938)

320
Raj, 1969 olej, tempera, płótno; 95 x 83,5 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie: Maciej Bieniasz / „Raj” II / 1969 (w owalu), na krośnie malarskim napisy
estymacja: 11 400 - 13 700 zł
Cena oferowana 10 300 zł

Michał PISERA (ur. 1976)

321
Bez tytułu, 2021 akryl, olej, płótno; 120 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: M. Pisera / 2021.
estymacja: 3 700 - 4 400 zł

Zbigniew SPRYCHA (ur. 1959)

322
Kompozycja, 1993 olej, płótno; 92 x 120 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. SPRYCHA 93.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Janusz TARABUŁA (ur. 1931)

323
Kompozycja, 1953 olej, collage, technika mieszana, płótno; 39,5 x 59 cm;
sygn. i dat. przy prawej krawędzi po środku: Tar 53.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Wiesław KOZUB (ur. 1946)

324
Kompozycja, 1996 - 1997 olej, collage, tektura; 43 x 25 cm;
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Roman ARTYMOWSKI (1919 - 1993)

325
Bez tytułu olej, płótno; 70 x 51 cm;
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

326
Bez tytułu II olej, płótno; 65,5 x 50 cm;
na odwrocie poświadczenie autentyczności podpisane przez syna artysty: STWIERDZAM AUTENTYCZNOŚĆ PRACY
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Ziemowit FINCEK (ur. 1988)

327
Nad rzeką, 2014 olej, płótno: 120 x 120 cm;
sygn. p. d.: Z. FINCEK.
estymacja: 2 700 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Andrzej POLLO (1939-2001)

328
Pytolot akryl, technika mieszana, płótno; 65 x 100 cm;
sygn. i opisany z boku obrazu: PYTOLOT / A / POLLO.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

329
Tytuł dowolny, 2021 olej, płótno; 100 x 120 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: J. ANTOSZCZYK / TYTUŁ DOWOLNY 2021 / OIL ON CANVAS / 100 X 120 cm.
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

Juliusz NARZYŃSKI (1934 – 2020)

330
Akt trzeci z epilogiem, 1972 olej, płótno, 81 x 116 cm;
sygn. i dat. śr. d.: Jul. Narzyński '77
estymacja: 4 500 - 5 800 zł
Cena sprzedaży 3 800 zł

Gabriela STASZAK (ur. 1992)

331
Dom, 2018 olej, płótno; 110 x 136 cm;
sygn. na odwrocie, blejtramie: Gabriela Staszak.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

332
Bez tytułu (45), 1990 akryl, płótno; 130 x 130 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz'90;
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
Cena oferowana 3 300 zł

Agnieszka WOJTANOWICZ (ur. 1976)

333
Czuwanie, 2001 akryl, płótno; 90 x 70 cm;
opisany na odwrocie: A. WOJTANOWICZ / CZUWANIE / akryl 70/90 / 2001
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Włodzimierz STELMASZCZYK (ur. 1947)

334
Chianti, 2020 akryl, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. S. 2020;
estymacja: 5 700 - 6 800 zł

Marzena PACZKOWSKA (ur. 1962)

335
New Edge, 2017 sklejka, olej, drewno; 58 x 58 cm;
sygn. na odwrocie: M. Paczkowska / MARZENA PACZKOWSKA (pisakiem).
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Alexander HOHLOV [Chochlow] (ur. 1946)

336
Bezbronny, 2021 technika własna (Ach-art), tkanina, płyta; 90 x 68 cm (w autorskiej oprawie);
sygn. l. d.: A.H (cyrylicą);
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

337
Spotkanie, 2021 technika własna (Ach-art), tkanina, płyta; 84 x 68 cm (w autorskiej oprawie);
sygn. p. d.: A.H. (cyrylicą);
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Bea GUILLEMOT (ur. 1966)

338
21-EP 2, 2021 żywica epoksydowa, akryl; 120 x 120 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: 21-EP2/Bea / Guillemot / 2021.
estymacja: 12 000 - 14 400 zł

Bea GUILLEMOT (ur. 1966)

339
21-A1, 2021 akryl, tusz, pastel, płótno; 160 x 140 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: 21-A1 / Bea Guilemot / 2021.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Marcin KOREK (ur. 1978)

340
Kompozycja z błękitem - dyptyk, 2021 akryl, technika własna, płótno; 90 x 180 cm (wymiar całości);
sygn. dat. i opisany na odwrocie: MARCIIN / KOREK / 2021 (w kwadracie) / "Kompozycja z błękitem".
estymacja: 8 000 - 9 600 zł

Marcin KOREK (ur. 1978)

341
Kompozycja z czernią - dyptyk, 2021 akryl, technika własna, płótno; 90 x 180 cm (wymiar całości kompozycji);
sygn. dat. i opisany na odwrocie: Marcin / Korek / 2021 [w kwadracie] /
estymacja: 8 000 - 9 600 zł

Dariusz ŚLUSARSKI ( ur. 1979)

342
Vinci, 2010 olej, płótno; 70x 50 cm;
sygn. p. d.: ŚLUSARSKI D;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Helena TCHÓRZEWSKA (1939-1998)

343
Relacje końskie, 1993 olej, tektura; 49 x 33,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. TCHÓRZEWSKA / 93.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Krzysztof JACKOWSKI (1939-2021)

344
Próba odkupienia Jezusa, 1978 olej, płótno; 90 x 70 cm;
sygn. p. g.: KJACK / OWSKI / 1978.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Andrzej WROŃSKI (ur. 1942)

345
Zakryta Bogini olej, płótno; 92 x 65 cm;
sygn. l. d.: AWroński.
estymacja: 9 500 - 12 000 zł

Stanisława PIETRZAK-KRUPIŃSKA (ur. 1939)

346
Mój kaktus, 2005 olej, płótno; 38,5 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANI. PIETRZAK. KRUPIŃSKA. 2005 R;
estymacja: 5 100 - 6 100 zł
Cena oferowana 4 600 zł

347
Przypływ, 2016 olej, płyta; 23 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. g.: SPK/2016 (inicjał wiązany w prostokącie);
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

348
Nr 544 [przyjaciele], 1990 olej, płótno; 64,5 x 81 cm;
sygn. i dat. p. g.: STANI. P. KRUPIŃSKA 1990 R. x;
estymacja: 7 500 - 9 000 zł