09 lutego 2022

Aukcja: 9 lutego (środa), godz. 19.30

Wystawa przedaukcyjna: 27.01 - 09.02

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Zlecenia Aukcyjne:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Katarzyna Kulec
tel.: +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

398
L'Espoir, 1981 litografia barwna, papier; 57 x 45,5 cm (zadruk), 84 x 60 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: W. SIUDMAK 1981 (ołówkiem), opisana śr. d.: L'Espoir
estymacja: 5 100 - 6 100 zł

Jacek (Jali) LIPOWCZAN (ur. 1951)

399
Wielki brat ma cię na oku – szkic, 2022 ołówek, papier; 32 x 24 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: JALI/01/22 / No 2;
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Ryszard OPALIŃSKI (ur. 1947)

400
Kompozycja figuralna, 2009 tusz, tusz lawowany, ołówek, gwasz, papier jasno-szary; 29 x 20,5 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: Ryszard Opaliński. 6.Januar.2009.Kr;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Michał PISERA (ur. 1976)

401
Bez tytułu, 2018 długopis, karton; 80 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 2018 / PISERA M. (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Tadeusz ŁAPIŃSKI (1928-2016)

402
Kompozycja, 1962 akwarela, tusz, papier; 30,3 x 42,5 cm;
na odwrocie dedykacja okolicznościowa z datą 1962 oraz odpisem artysty: Dla Danusi /Kraków marzec / 1962
estymacja: 5 100 - 6 100 zł

Jerzy JAWOROWSKI (1919-1975)

403
Metamorfozy litografia barwna, papier; 41,5 x 39,5 cm (wymiar kompozycji), 46,5 x 41,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i opisana u dołu.: lit. 3/5 "
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

404
Pucheroki odprysk, papier; 50 x 34 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: Henrykowi Płóciennikowi Jurek Panek, 1.1958 / Kraków, 28.V.
estymacja: 2 600 - 3 100 zł
Cena oferowana 2 300 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

405
Lotnik drzeworyt, papier; 22 x 29,5 cm (odbitka); 26 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.:JPanek (ołówkiem), l. d.: Drzeworyt "Lotnik" 1/25 (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Bronisław CHROMY (1925 - 2017)

406
Kwiaty, 1983 technika własna (litografia), papier Canson Mi Teintes; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. p.d: Bronisław Chromy / 1983
estymacja: 1 500 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Alesandra BUCZKOWSKA (ur. 1978)

407
Z cyklu: Boginie kolaż, fotografia, papier fotograficzny; 70 x 45 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Aleksandra BUCZKOWSKA (ur. 1978)

408
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Anne DINNENDAHL (ur. 1940)

409
4 kolaże, 1977 papier; tektura, płatki złota, technika własna; 37 x 35 cm (wymiar w oprawie);
każda z prac sygn. u dołu: Anne Dinnendahl, trzy kompozycje datowane: 77 oraz
estymacja: 2 600 - 3 100 zł

Tomasz DOMINIK (ur. 1955)

410
Oceano Septentrionale, 2014 litografia, papier; 117 x 83 cm;
sygn., dat. i opisana u dołu: Oceano Septentrionale / litografia / 12/12 / Tomasz Dominik 2014 (ołówkiem).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Tomasz DOMINIK (ur. 1955)

411
Liber Generationis, 2010 litografia, papier; 49 x 65 cm;
sygn., dat. i opisana u dołu: "Liber Generationes" / litografia E.A. / Tomasz Dominik 2010 (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Tomasz DOMINIK (ur. 1955)

412
Bulla, 2016 litografia, papier; 100 x 70 cm;
sygn., dat. i opisana u dołu: "Bulla" / litografia 4/9 Tomasz Dominik 2016 (ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Tomasz DOMINIK (ur. 1955)

413
Zodiak, 2012 litografia, papier; 50 x 70 cm;
sygn., dat. i opisana u dołu: "Zodiak" litografia 9/12 Tomasz Dominik / 2012 (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Katarzyna LIPSKA-ZIĘBIŃSKA

414
Struktury Ziemi 1 technika własna, monotypia, złoty i zielony metalik; 40 x 21 cm ( w świetle passe-partout);
sygn. d.: 2/2 "Struktury Ziemi 1" 38,5 x 20,5 T.W. 10.2021 K.Lipska
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Stanisław KOPYSTYŃSKI (1893-1969)

415
Kudowa Zdrój zimą, 1968 akwarela, papier; 48 x 61 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: St. Kopystyński (ołówkiem);
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

Zdzisław GŁOWACKI (1919-1987)

416
Pejzaż miejski, 1973 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 22 x 31 cm ( w świetle passe-partout);
sygn. na passe-partout p. d.: ZGłowacki (ołówkiem), opisany i dat.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

417
Z cyklu: Jazz tusz, papier; 20 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: HP.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Wiktor ZIN (1925-2007)

418
Motyw architektoniczny z bramą i wieżycą pastel, papier barwny w odcieniu niebieskim; 49 x 66 cm;
sygn. p. d.: Wiktor Zin.
estymacja: 5 100 - 6 100 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Wiktor ZIN (1925-2007)

419
Stara karczma II, 1974 tusz lawowany, papier; 53,5 x 74 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: WiktorZin / 1974.
estymacja: 2 600 - 3 100 zł

Borys MICHALIK (1969-2018)

420
Bez tytułu pastel, papier; 33 x 47 (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: B.MICHALIK (ołówkiem).
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

Romeo TABUENA (1921-2015)

421
Muzykant druk artystyczny, papier; 42 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Tabuena (ołówkiem), p. d.: P/A.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Łukasz GURDAK (UR. 1984)

422
Kinga 2, 2018/2020 druk pigmentowy, papier EPSON Traditional; 29,5 x 44,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem na odwrocie; wydruk autorski, nakład: 1/1.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Łukasz GURDAK (UR. 1984)

423
Spring, 2015/2020 wydruk pigmentowy, papier EPSON Traditional; 30 x 45 cm;
sygn. ołówkiem na odwrocie, wydruk autorski, nakład: 1/1.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Joanna RATAJCZAK-KUROWICKA (ur. 1972)

501
Iskierki, z cyklu: Światłoform, 2019 technika własna, drut miedziany, rama drewniana, karton pokryty akrylem; 85 x 85 cm;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Renata PAWLIK-KIEBDÓJ (ur. 1975)

502
Tresowana Lama, 2005 metal, szkło, technika własna; 105 x 40 cm;
sygn. i dat. : RENATA PAWLIK - KIEBDÓJ / (...) / 2005.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Władysław HASIOR (1928-1999)

503
Serce Jezusowe, 1987 asamblaż, deska; 31 x 43 cm;
na odwrocie papierowa nalepka z tytułem pracy i sygnaturą: Serce Jezusowe / 1987 / 43 x 31 (maszynopis) / HasiorW (ołówkiem).
estymacja: 23 000 - 27 000 zł

Władysław HASIOR (1928-1999)

504
Bez tytułu, 1990 kamień, drewno; wys. 18 cm; podstawa 8 x 10 x 7 cm;
sygn. i opisany na spodzie: HasiorW. / 20.IV.90. Zakopane.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

505
Welonka brąz patynowany; 23x 25 x 10 cm.
estymacja: 3 000 - 3 700 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

506
Żuk brąz patynowany, kamień polerowany; wys. ok. 10 cm;
sygn. na spodzie, na brzuszku: BCHROMY.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

507
Welonki brąz, wys. 57 cm;
sygn. na spodzie podstawy: BCHROMY.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Stanisław ZAGAJEWSKI (1927-2008)

508
Ptak ceramika; 35 x 20 cm; wys. 33 cm;
ryte na spodzie: SZ (monogram wiązany).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław ZAGAJEWSKI (1927 - 2008)

509
Bez tytułu ceramika; wys. 25 cm, 29 x 30 cm.
estymacja: 4 400 - 5 300 zł

510
Maska ceramika; 59 x 43 x 20 cm.
estymacja: 4 500 - 5 400 zł

Jerzy JARMOŁOWICZ (ur. 1949)

511
Twarz ceramika szkliwiona; 27 x 22 x 28 cm.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Piotr BUBAK (ur. 1959)

512
Tors, 2021 brąz patynowany, kamienna podstawa, wys. całkowita: 40 cm;
sygn. z tyłu: PIOTR BUBAK 2021 (ryte) oraz na spodzie kamiennej podstawy: Piotr / Bubak / 2021 / 1/1
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Iwona PANUFNIK-BIELA (ur. 1973)

513
Bielik brąz, czarna i zielona patyna; 24 x 60 x 36 cm.
estymacja: 6 400 - 7 500 zł

514
Zakochani brąz, granit, czarna patyna, poler; 72 x 20 x 29 cm.
estymacja: 5 800 - 7 000 zł

Marek CECUŁA (ur. 1944)

515
Serwis dla 2 osób, 2019 porcelana biała, szkliwiona, dekorowana kalką;
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Zbigniew HORBOWY (1935-2019) – projekt

516
Kieliszki URSZULA, 2019 szkło selenowo-kadmowe, kolor: tycjan żółty, wykończenie kapowe; wys. 17 cm,
śr. podstawy 7 cm, śr. maksymalna 9,7 cm;
estymacja: 3 200 - 4 000 zł

517
Karafka i 6 kieliszków, 2019 1. karafka: szkło selenowo-kadmowe, kolor: kobalt kapowe; wykończenie wystrzygane;
wys. 22 cm, śr. podstawy 9 cm, śr. maksymalna 9 cm;
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

518
Barek o konstrukcji mosiężnej mosiądz, szkło, 66,3 x 71 x 41 cm,
Europa, l. 70. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

519
Para foteli drewno, metal; 79 x 57 x 68 cm;
Europa, l. 70. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

520
Fotel teak; 79 x 57 x 68 cm;
Dania, l. 60. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Arne Jacobsen (1902 – 1971) - projekt

521
Fotel metal chromowany, skóra; 75 x 63,5 x 50 cm;
prod. Fritz Hansen, Dania, l. 70. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

522
Stolik pomocniczy szklany szkło; 37,5 x śr. 60 cm;
Europa, l. 90. XX wieku
estymacja: 2 500 - 3 000 zł