Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

49
Kataryniarz olej, płótno; 60 x 60 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena oferowana 5 200 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

50
Praca kobiet, 1949 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. opisany i dat. l. d.: St. Paciorek / Brzesko 949 Odbudowa
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

51
Pejzaż z Kudowy z czerwonymi dachami olej, płótno; 66 x 85 cm;
sygn. p. d.: Eibisch
estymacja: 21 000 - 25 000 zł

Stanisław JANKOWSKI (1876-1948)

52
Kościół świętej Barbary w Krakowie akwarela, gwasz, karton; 48,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Jankowski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jerzy RUPNIEWSKI (1888-1950)

53
Kościół Klarysek w Bydgoszczy olej, tektura; 69 x 48 cm;
sygn. p. d.: J Rupniewski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Eugeniusz WOLSKI, XIX / XX w.

54
Kościół świętego Wojciecha w Krakowie zimą, 1913 akwarela, papier; 31,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eug. Wolski 1913 (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jerzy BIGAJ (1925- ?)

55
Dziedziniec na Wawelu akwarela, papier; 22,5 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Wawel / 1971 / JBigaj (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 100 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XX w.

56
Skałki podkrakowskie olej, tektura fakturowana;
37 x 27,5 cm.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Zygmunt VOGEL (1764 - 1826) - według

57
Most tusz, gwasz, papier; 42 x 55 cm;
opisany i dat. l. d.
estymacja: 5 700 - 6 800 zł

Abraham NEUMANN (1873-1942)

58
Potok w Zakopanem, 1934 olej, płótno; 67,5 x 81 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: A. Neumann / 1934 / Zakopane
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Marian MOKWA (1889-1987)

59
Praca przy kutrze olej, płótno; 50 x 63 cm;
sygn. p. d. Mokwa
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Stanisław IBEK (1915-1976)

60
Naprawa barek olej, tektura; 47,5 x 66 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: IBEK
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Stanisław PIENIĄŻEK (1888-1958)

61
Łodzie na brzegu, 1936 olej, tektura; 35 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 1936 StPieniążek
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Zygmunt NIRSTEIN (1894-1969)

62
Rybak z Jastarni, 1922 olej, tektura; 55 x 42 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Z. Nirstein / 1922 / Jastarnia
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Arnold (Johan Georg Arnold) GRÄBONE (1896-1982)

63
Pejzaż z rzeką olej, płótno; 51 x 100 cm;
sygn. l. d.: Arnold Grabone
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

64
Pejzaż nadwodny olej, płótno; 46,5 x 55 cm;
sygn. l. d.: K. Mackiewicz
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Stefan JUST (1905-1977)

65
Pejzaż z pomostem olej, płótno naklejone na tekturę; 59 x 49 cm;
sygn. p. d.: S.JUST
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Dmitro POTOROKA [ORELSKI] (1897-1962)

66
Mokradła olej, płótno; 39,5 x 67 cm;
sygn. l. d.: Orelski
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

67
Ściana płaczu, 1963 olej, płyta; 32 x 68 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1963 / Wlastimil / Hofman
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 24 000 zł

Henryk GOTLIB (1890-1966)

68
Głowa mężczyzny olej, płótno naklejone na tekturę; 41 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: GOTLIB
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Marian WAWRZENIECKI (1863-1943)

69
Kusiciel - Kara Uwiedzionej olej, płótno; 64 x 43 cm;
sygn. p. d.: M. [krzyż łamany] W.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Józef KRZYŻAK (1900-1958)

70
Artysta przy pracy pastel, sangwina, papier żeberkowy; 41,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Krzyżak / 1945
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

M. ZAPAŁOWICZ, XX w.

71
Scena rodzajowa we wnętrzu, 1901 olej, płótno naklejone na sklejkę; 91,5 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Zapałowicz / 1901
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

72
Pejzaż z Kalwarii olej, płótno; 48 x 64,5 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
estymacja: 27 000 - 32 000 zł

M. MOHR, 1 poł. XX w.

73
Pejzaż z wiatrakiem olej, płótno; 14 x 35 cm,
sygn. l. d.: M.Mohr
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 900 zł

Teodor NIEMIRA (1889-1939)

74
Zmierzch, 1922 olej, tektura; 32 x 43 cm;
sygn. i dat. l. d. T. Niemira 1922
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Teresa CHMURA-PEŁECH (1933-2009)

75
Białka Tatrzańska gwasz, papier; 16 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: T. Chmura / Białka Tatrzańska (długopisem).
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Jan WOJNARSKI (1879-1937)

76
Brzozy akwarela, papier; 44,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wojnarski (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Amandus DELLE (1908-1948)

77
Przydrożna kapliczka akwarela, papier; 28 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. DELLE
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XX w.

78
Chata pod Giewontem, 1924 akwarela, papier; 23,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: W. G... (? - nazwisko nieczytelne) / Zakopane / 1924 (ołówkiem).
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Władysław SPERCZYŃSKI, XX w.

79
Motyw górski olej, płótno; 68 x 89,5 cm;
sygn. p. d.: W. Sperczyński
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

80
Poranne mgły olej, płyta; 59,5 x 78,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Mackiewicz
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

81
Krówki w lesie olej, tektura; 50 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: StKamocki
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA (1912-1986)

82
Wiosenne promienie, 1935 olej, sklejka; 67,5 x 59 cm;
sygn. i dat. u dołu: 1935 AMaślakiewicz
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

83
Pejzaż akwarela, papier naklejony na tekturę; 28,8 x 41 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Paweł STELLER (1895-1974)

84
Wodospady u źródeł Wisły, 1934 akwarela, papier; 34 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana. p. d.: P. Steller / Wisła 1934
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Mieczysław SERWIN-ORACKI (1912-1977)

85
Pod lasem, 1947 olej, karton; 20,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: M. Oracki-Serwin / Kurów 1947
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XX w.

86
Pejzaż z mostem akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 28 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Sopecki / Eugeniusz?
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Michał KWAŚNY (1919-1997)

87
Pejzaż zimowy olej, tektura; 47,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: M. Kwaśny
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

88
Pejzaż z chatami akwarela, papier; 34 x 48,5 cm;
sygn. p d.: St. Filipkiewicz
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Franciszek JAŹWIECKI (1900-1946)

89
Drewniane domy olej, tektura; 51 x 35 cm;
sygn. p. d.: Jaźwiecki (słabo czytelnie)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XX w.

90
Para pejzaży 1. Droga w lesie
2. Pnie na skraju lasu
estymacja: 4 400 - 5 300 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XX w.

91
Pejzaż tatrzański olej, tektura; 24 x 29,5 cm;
na odwrocie zarys kompozycji pejzażowej.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Zygmunt JÓZEFCZYK (1881-1966)

92
Kaczki nad bagnami, k. l. 20. XX w. olej, tektura; 48 x 68 cm;
sygn. l. d.: Z. Józefczyk
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

93
Pejzaż z rzeką olej, tektura fakturowana; 69 x 48 cm;
estymacja: 6 400 - 7 400 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

94
Drzewa nad wodą olej, płótno naklejone na tekturę; 20 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M.G. Wywiórski
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Walerij Iwanowicz JAKOBI (1843-1902)

95
Pejzaż z Południa akwarela, papier, 26 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Jakobi (podpis cyrylicą).
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Jan STYKA (1858-1925) - przypisywany

96
u dołu po prawej opis: 19/11 881. / Rzym
estymacja: 10 000 - 12 000 zł