Mieczysław SZCZERBINSKI (1900?-1981)

1031
Mimozy pastel, gwasz, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: MSzczerbiński (ołówkiem).
estymacja: 6 300 - 7 300 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

1032
Hala Kasprowa w krokusach olej, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: M.Stańko.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1033
Widok na jezioro w Hinterstoder olej, tektura; 47 x 40 cm;
sygn. l. d.: H... (nieczytelnie, ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Ludwig MÜLLER-CORNELIUS (1864-1946)

1034
Dyliżans przyjechał olej, deska; 11 x 15,5 cm;
sygn. l. d.: L. Müller-Cornelius.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stanisław Ignacy Poraj FABIJAŃSKI (1865-1947)

1035
Kurza stopka zimą, 1916 akwarela, gwasz, papier; 65 x 27,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: St. Fabijański Kraków 1916.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Johann Paul Adolf KIESSLING [KIESLING]

1036
Portret Maxa Flecka, 1907 olej, płótno; 129 x 89 cm;
sygn., dat. i opisany p. g.: Max Fleck / nach. Paul Kiessling / 1907.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

1037
Nad rzeką, ok. 1880 akwarela, papier; 29 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: J. Malczewski
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 9 500 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)

1038
Ptaszek olej, płótno; 47,5 x 37 cm;
sygn. p. d.: Z. Przebindowski.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

1039
Pejzaż olej, tektura; 37,5 x 49 cm;
p. d. dedykacja wraz z podpisem autora: Kochanemu ... / ... z prośbą o pamięć / W. Wodzinowski 1932 X.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Edward SKOCZEK (ur. 1929)

1040
Pejzaż z Krapkowic olej, płyta; 30,5 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: ES (monogram wiązany)
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Łukasz KARWOWSKI (1911-1979)

1041
Góralska chata, 1946 akwarela, papier; 26 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Ł. Karwowski 1946.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Autor nieokreślony, XIX / XX w.

1042
Portret kobiety, pocz. XX w. gwasz, kość; 6,8 x 5,3 cm (owal);
miniatura w zamykanym, rzeźbionym etui z masy bakelitowej z pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

1043
Pejzaż z Jastrzębiej Góry olej, płótno; 30,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 5 000 - 5 500 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

1044
Widok miasteczka, 1944 olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1944 / Kasper Pochwalski.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Malarz nieokreślony, słoweński?, XX w.

1045
Pejzaż, 1925 pastel, tektura; 48 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: … (ołówkiem);
napis l. d.: Nyitra 1925 (ołówkiem)
estymacja: 5 000 - 5 500 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

1046
Kwiaty w wazonie olej, deska, 43 x 34,5 cm;
na odwrocie, zapewne nazwisko artystki nieczytelne.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Margarete FALTIN (1865-?)

1047
Kościółek pod wezwaniem św. Jana Niepomucena, Stare Koźla na Górnym Śląsku ołówek, akwarela, papier brązowy; 31,2 x 23 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie stempel ze spuścizny po artystce: Margarete Faltin.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)

1048
Motyw wiosenny olej, tektura; 24 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: Ign. Pieńkowski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

1049
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: Rzepiński.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Stanisław KLIMOWSKI (1891-1982)

1050
Dziewczyna niosąca wodę - Hanka olej, tektura; 47 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SKlimowski.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Michał ICHNOWSKI (1857-1915)

1051
Boże Narodzenie, 1914 olej, płótno; 59,5 x 44,5 cm;
sygn. l. d.: MIchnowski / Rok 1914.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

1052
Pejzaż letni, 1955 olej, płótno; 48,5 x 51,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kasper Pochwalski / 6. IX. 1955 (częściowo ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

F. BAUDRE ? (XIX w.)

1053
Zawierzenie, 1837 olej, płótno; 41 x 32,5 cm;
opisany na odwrocie: F. Baudre (?) / pinxit 1837.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Kazimierz BIEŃKOWSKI (1838-1918)

1054
Gęsiarka, 1895 olej, płótno dublowane na wosk; 25,5 x 45,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kazimierz Bieńkowski / 1895.
estymacja: 2 900 - 3 600 zł

Zofia SZYSZKO-BOHUSZ (1892-1973)

1055
Prymulka w doniczce olej, tektura; 49,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: ZSzyszkoBohusz 19… (?) (ołówkiem)
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Karol GAJEWSKI (1896-1969)

1056
Widok na kościół św. Anny od strony Mariensztatu w Warszawie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 47,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Gajewski (ołówkiem).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

1057
Wiśnicz - Zamek akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę; 24 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stanisław Poraj Fabijański
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1058
Anioł Świętojański pastel, papie brązowy; 63,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: … chman (nieczytelnie).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

1059
Panorama Śląska, 1923 olej, tektura fakturowana; 50 x 71 cm;
sygn. p. d.: W. Wodzinowski / G. Śląska / VII 1923 (? - słaboczytelnie)
estymacja: 6 500 - 7 000 zł

Anna BERENT (1871-1944)

1060
Baca - Góral z fajką olej, tektura; 68 x 49 cm;
sygn. p. d.: a. BERENT.
estymacja: 4 300 - 5 300 zł

Edward WIECZOREK (1901-1988)

1061
Pejzaż rzeką olej, tektura; 18,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Ed Wieczorek.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

1062
Scena batalistyczna olej, deska, 22 x 34 cm;
Obraz w typie dzieł Philipsa Wouwermana (1619-1668).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

1063
Pejzaż górski olej, tektura; 14 x 18 cm;
sygn. p. d.: M. Stańko.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Monogramista JP, XX w.

1064
Martwa natura olej, płótno naklejone na tekturę; 60 x 77 cm;
sygn. l. d.: JP.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1065
Frezje w wazonie, 1912 olej, płótno; 58 x 42 cm;
sygn. p. d.: … / 1912 (nieczytelna, ryta w warstwie malarskiej)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

W. MAKOWSKI, XX w.

1066
Sianokosy, przed 1939 olej, tektura; 50 x 39 cm;
sygn. p. d.: W. Makowski.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, ROSYJSKI (?), XVIII / XIX w.

1067
Chrzest w Jordanie i Wniebowzięcie NMP olej, płótno; 67,5 x 53 cm;
Data na obrazie Chrzest w Jordanie: 1842. [obrazy po konserwacji].
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

1068
Wiejski włóczęga olej, tektura; 33 x 24 cm;
sygn. p. d.: F. KOSTRZEWSKI.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, ZACHODNIOEUROPEJSKI, XVIII w.

1069
Bydło u wodopoju olej, płótno; 48,5 x 36 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

1070
Akt siedzącej kobiety, 1966 olej, sklejka; 47,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PODSADECKI (wydrapane w malaturze)
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX w.

1071
Portret kobiety, ok. 1840 olej, płótno dublowane; 76 x 63,5 cm.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX w.

1072
Portret kobiety, ok. 1840 olej, płótno dublowane; 76 x 63 cm.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Edmund BURKE (1912-1999)

1073
Róże i owoce, 1987 olej, płyta; 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: e / burke.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.

1074
Huculskie zabawy olej, tektura; 32,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: … (sygnatura nieczytelna).
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Zdzisław CZAJA (ur. 1929)

1075
Martwa natura z różami olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: Zd. Czaja
estymacja: 900 - 1 200 zł

Robert PANITZSCH (1879-1949)

1076
Domowa muzyka, 1933 olej, płótno; 50,5 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: Robert Pan. 33. (wydrapana w malaturze).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Aimée Eschner ORTLIP (1888-1969)

1077
Dary natury, 1925 olej, płótno; 64 x 77 cm;
sygn. l. d.: Aimee E Ortlip. 25.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Feliks Michał DZIEWAŃSKI (1863-1947)

1078
Cyganka wróżąca z kart olej, płótno; 73,5 x 53 cm;
sygn. i dat. p.g.: M. Dziewański / 1886
estymacja: 12 000 - 14 000 zł