Olga BOZNAŃSKA (1865-1940)

1
Wenus Kapitolińska - studium akademickie, 1882 ołówek, papier; 86 x 39,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Olga Boznańska / 7. June / 1882.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 9 500 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926) ?

2
Głowa starego mężczyzny, 1893 ołówek, papier; 56 x 42,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany p. d.: GWywiór (?) 93. / Monachium.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

3
Pejzaż, ok. 1950 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Rafał Malczewski (długopisem).
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Daniel CHODOWIECKI (1726-1801)

4
Album z rycinami - 21 luźnych kart miedzioryty o różnych wymiarach, z adnotacjami u dołu oraz jedna karta z odręcznym opisem
zawierającym informacje o artyście (w jęz. niemieckim);
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

5
Album z rycinami - 16 plansz o różnej tematyce miedzioryt, papier naklejony na tekturę; wymiary ok.: 18 x 23 cm;
tablice sygnowane i opisane u dołu (na płytach)
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

6
na odwrocie naklejona kartka z numerem: 19.
estymacja: 42 000 - 55 000 zł
Cena oferowana 32 000 zł

7
Śpiąca, ok. 1945 ołówek, akwarela, papier; 29,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WWeiss (ołówkiem);
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

8
Krynica akwarela, gwasz, papier; 14,7 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napis: KRYNICAZDROYWILLASPANKA;
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

9
Róże w szklanym wazonie, 1920 akwarela, papier żeberkowy; 46 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: LWycz 1920 (czarną kredką).
estymacja: 36 000 - 42 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

10
Motyw z włoskiego miasteczka Oderzo, 1918 akwarela, ołówek, papier; 25 x 36,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Oderzo 918 / E.Erb (ołówkiem).
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

11
Oderzo - Motyw z włoskiego miasteczka, 1918 akwarela, papier; 25 x 35 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana p. d.: Oderzo 918 / E. Erb.
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

12
sygn. i dat. p. d.: jFałat Bystra 1919;
estymacja: 100 000 - 120 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

13
Polowanie par force, ok. 1950 olej, tektura fakturowana; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak;
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Stanisław STUDENCKI (1900-1944)

14
Polowanie z psami a la Zopf olej, płótno naklejone na tekturę; 63,5 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Studencki.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

15
Polowanie, 1923 olej, płótno; 57 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. Rozwadowski / 1923.
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

16
Jadą ułani, 1931 olej, płótno; 37,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1931.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Mieczysław BARWICKI, XIX/XX w.

17
Podjazd, 1926 olej, sklejka; 133 x 88 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. Barwicki. / 1926 r.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Ludwik GĘDŁEK (1847-1904)

18
Kozacy na czatach olej, deska; 36 x 58 cm;
sygn. i opisany l. d.: Ludw. Gędłek. Vien.
estymacja: 70 000 - 80 000 zł

Władysław BOROWICKI (1909-1997)

19
Święty Hubert olej, płyta pilśniowa; 50 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: Władysław Borowicki.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

20
Stuk puk w okieneczko, 1935 olej, sklejka; 30 x 40,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak 1935.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 9 200 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

21
Wesele krakowskie, 1936 olej, sklejka, 54,5 x 79,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 936,
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Sam OSTROWSKY (1886- ?)

22
Martwa natura z jabłkami olej, płótno naklejone na tekturę, 50,5 x 61 cm;
sygn. l. d.: SAM. OSTROWSKY
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

23
Bukiet kwiatów, 1916 olej, płótno dublowane; 33,5 x 41 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1916 / W. de Terlikowski.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

24
Martwa natura z wiśniami, 1948 olej, płótno; 48 x 57 cm;
sygn. p. d.: H. BERLEWI, datowany na krawędzi po prawej stronie: 1948,
na odwrocie okrągłe stemple
estymacja: 250 000 - 300 000 zł

Adolf BEHRMAN (1876-1942)

25
Palestyńskie wybrzeże olej, sklejka; 41 x 55 cm;
sygn. p. d.: Behrmann.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Edward MATUSZCZAK (1906-1965)

26
Zima w górach - Roztopy, 1935 olej, tektura; 24,5 x 30,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: Matuszczak / 1935;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

27
Pejzaż z południa Francji, 1919 olej, płótno; 46,5 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: 19 / Terlikowski
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

28
Stary Berber pastel, papier; 70,5 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. M. Wygrzywalski.
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

29
Złoty naszyjnik pastel, papier; 44,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: F. M. Wygrzywalski
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Maurycy GOTTLIEB (1856-1879)

30
Portret aktora - studium, 1878 olej, płótno, 47,5 x 36,5 cm;
por.: J. Malinowski, Maurycy Gottlieb, Warszawa 1997, s. 39
estymacja: 550 000 - 700 000 zł

Zygmunt SCHRETER (1896-1977)

31
Cellerina zimą olej, płótno, 50 x 30 cm;
sygn. p. d.: Z.Schreter / Cellerina
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Zbigniew GOSTWICKI (1906-2003)

32
Pejzaż, 1933 olej, płyta pilśniowa, 60 x 58 cm;
sygn. u dołu: ZGostwicki / 1933
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

33
Martwa natura olej, płótno; 51 x 61 cm;
sygn. l. d.: Hayden.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Edward KARNIEJ (1890-1942)

34
Portret młodzieńca, lata 30. XX w. olej, tektura; 37,5 x 31 cm;
sygn. l. d.: E. Karniej (ołówkiem).
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Zdzisław SUCHODOLSKI (1835-1908)

35
Gra w karty - Pasjans olej, tektura; 50 x 34 cm;
sygn. p. d.: Z. Suchodolski (ołówkiem).
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

36
Postać czytającego Żyda olej, tektura; 48 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: E Erb.
estymacja: 27 000 - 32 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

37
Wspólny los, 1967 olej, płyta; 59 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1967 / Wlastimil / Hofman
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 7 400 zł

Józef POPCZYK (1890-1971)

38
Kobieta w kapeluszu - studium kubistyczne, 1926 gwasz, papier; 23,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Popczyk / 26.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

39
Graecia rediviva - tryptyk, 1929 olej, deska; 31,5 x 24 cm (kwatery boczne) oraz: 44 x 23 cm (kwatera środkowa);
sygn. na każdym obrazie: Wlastimil Hofman, prawa kwatera datowana 1929
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
Cena sprzedaży 35 000 zł

Adam MALINOWSKI (1829-1892)

40
Pejzaż z chatą olej, płótno dublowane; 48 x 62,5 cm;
sygn. l. d.: Adam Malinowski (słabo czytelnie)
estymacja: 18 000 - 25 000 zł

Józef GURANOWSKI (1852-1922)

41
Pejzaż z rozlewiskiem olej, płótno; 80 x 143 cm;
sygn. p. d.: J.Guranowski.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Wilhelm KOTARBIŃSKI (1849-1921)

42
Noc księżycowa - Fontanna w ogrodzie olej, płótno; 107,5 x 164 cm;
sygn. na odwrocie p. g.: WK.
estymacja: 140 000 - 160 000 zł

Józef BUDZYŃSKI, XIX w.

43
Portret kobiety z różą, 1850 olej, płótno dublowane; 68 x 56,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: … Budzyński / 850.
estymacja: 26 000 - 32 000 zł

Jean Baptiste JOUVENET (1644-1717) - przypisywany

44
Portret damy - Diana olej, płótno; 81 x 65 cm;
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

45
Kąpiące się o zachodzie słońca olej, płótno; 100 x 114 cm;
sygn. p. d.: K. Mackiewicz
estymacja: 11 000 - 12 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

46
Zima olej, płótno; 68 x 115 cm;
sygn. p. d.: W. KORECKI
estymacja: 7 500 - 8 500 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Hans Erik ERIKSSON (1921-1997)

47
Pejzaż olej, płótno; 54,5 x 76 cm;
sygn. l. d.: HansErikEriksson.
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

48
Pejzaż jesienny - Kraków olej, płótno; 50 x 62 cm;
sygn. l. d.: WW
estymacja: 25 000 - 29 000 zł