801
Kolczyki z rubinami 4 szt owalnych fasetowanych rubinów + 2 szt rubinów w szlifie kaboszon,
8 szt rozet diamentowych oraz 194 szt rautów diamentowych; masa całkowita 19.085 g.
estymacja: 5 800 - 6 800 zł

802
Krzyżyk z brylantami wysadzany 12 szt brylantów o masie łącznej ok. 0.54 ct (Si/E-G),
łańcuszek, złoto pr. 0.750, masa całkowita 12.650 g.
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

803
Pierścionek z diamentami 13 szt diamentów w szlifie przejściowym o masie łącznej ok. 0.87 ct (VS-Si/D-F),
złoto pr. 0.750, masa całkowita 5.325 g.
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

804
Bransoleta z szafirami 15 szt owalnych szafirów, 252 szt rautów diamentowych;
oprawa kamieni - srebro, ażurowany spód - złoto pr. 0.585, masa całkowita 25.620 g.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

805
Bransoleta w stylu art-deco 18 szt diamentów w starym szlifie europejskim, 60 szt brylantów,
6 szt bagiet diamentowych; złoto pr. 0.585, masa całkowita 15.420 g.
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

806
Kolczyki platynowe z rubinami w części centralnej każdego rubiny o łącznej masie 3.50 ct
w otoczeniu 24 szt brylantów; platyna pr. 0.950, masa całkowita 8.650 g.
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

807
Pierścionek z diamentami 6 szt rozet diamentowych oraz 48 szt. rozet diamentowych;
oprawa kamieni srebro pr.1, masa całkowita 8.630 g.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

808
Naszyjnik z pereł 89 szt pereł słodkowodnych, zapięcie wysadzane 2 szt pereł słodkowodnych,
10 szt okrągłych szafirów oraz 6 szt rozet diamentowych; złoto pr. 0.585.
estymacja: 5 800 - 6 800 zł

809
Tłok pieczętny gotycki, z herbem Jasieńczyk brąz; średnica pola 2,4 cm, głęb. 1 cm.
Polska, XV w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Stempel-und Schildefabrik ALBERT WALTHER (zał. 1890)

810
Tłok pieczętny do laku stalagu 344 w Łambinowicach stal, drewno; średnica pola pieczętnego 3,5 cm, dł. z trzonkiem 10,7 cm.
Niemcy, Drezno, po 1943
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

811
Tłok pieczętny do laku, Archiwum d. Królestwa Polskiego, z okresu I wojny mosiądz, drewno toczone, czernione; średnica pola 3,2 cm;
Polska, Warszawa, 1915-1918
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

812
Tłok pieczętny z herbem Nałęcz hr. Atanazego Raczyńskiego stal, drewno toczone; pole 2,3 x 2 cm, wys. z trzonkiem 7,4 cm.
Polska, lata 20. - 30. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

813
Szpilka do krawata z herbem Rogala złoto; dł. 5,8 cm, szer. 0,9 cm, waga 165 g.
Polska, lata 20. - 30. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Firma jubilerska TRIFARI

814
Broszka z rangową koroną hrabiowską srebro złocone pr. Sterling, perły i wielobarwne kamienie syntetyczne;
wys. 3,2 cm, szer. 5,2 cm, głęb. 2 cm. U.S.A., lata 30. XX w.
estymacja: 2 300 - 2 600 zł

815
Album z fotografiami wnętrza willi Jerzego Kossaka zwanej "Jerzówką" (61 szt.) fotografie czarno-białe; brom, papier;
fotografie z lat 1940 - 1945, oprawa z lat 50. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

816
Karta pergaminowa z kancjonału lub graduału pergamin, tusz czarny i czerwony; 81 x 56,3 cm;
Polska, XV w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

817
Ikona - Matka Boska - Nieoczekiwana radość („Nieczajannaja Radost”) tempera na desce z dwiema profilowanymi szpongami, złocenia;
57,5 x 42,5 x 4,5 cm. Rosja, XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

818
Ikony - Tryptyk „Deesis” - na 3 osobnych deskach tempera na desce, płótno, szpongi na sztorcach; wymiary ca 40,5 x 35 x 3,5 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

MANUFACTURE ROYALE ST. ETIENNE

819
Karabin skałkowy, francuski, z bagnetem, model 1777 [AN IX] stal, drewno orzechowe, mosiądz, skóra; dł. całk. 147 cm + bagnet 46 cm.
Francja, XVIII - XIX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

820
Szabla polska, bojowa, wz. 34, w pochwie stal, mosiądz, drewno - buczyna; dł. głowni 82,6 cm,
dł. całk. 95,5 cm; Polska, po 1934
estymacja: 6 300 - 8 400 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Wytwórnia broni białej ALEKSANDER MANN

821
Szabla polska, wz. 21/22, w pochwie stal, stal niklowana, mosiądz niklowany, drewno, skóra, drut mosiężny; dł. głowni 79 cm;
Polska, lata 20. XX w.
estymacja: 6 300 - 8 400 zł

Jakub PASCHALIS JAKUBOWICZ (?-1816 lub 1817)

822
Lipków, manufaktura Paschalisa Jakubowicza, 1791-1794.
estymacja: 60 000 - 80 000 zł

823
Para amfor empirowych marmur zielono-szary, brąz cyzelowany, złocony; wys. 67,5 cm, szer. ca 32 cm.
Europa Zachodnia lub Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Odlewnia żeliwa i brązu KUSA, Ural

824
Wazon secesyjny z figurą kobiety brąz, czarna patyna; wys. 30 cm, szer. 25 cm, głęb. 21,5 cm.
Rosja, Południowy Ural, Kusa (w pobliżu drugiej odlewni Kasli); pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Firma BAILLY & FILS; Firma VINCENTI & Cie

825
Zegar kominkowy z grupą figuralną brąz patynowany i złocony, marmur szaro-zielono-czarny, żyłkowany, gips;
Francja, Reims, Morbier, Paryż - Rue D’Anjou, 2 poł. XIX w.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

826
Para postumentów neostylowych fornirowane mahoniem, ozdobione intarsjowanymii wazami;
116,3 x 37,5 x 37,5 cm. Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

827
Para świeczników z postacią kobiety, w typie Empire brąz patynowany, brąz złocony; wys. 85 cm, szer. 19 cm, głęb. 18 cm;
Europa Zachodnia?, pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Firma TOMASZ BARSZCZEWSKI

828
Pianino drewno (mahoń), brąz, mosiądz, kość, drewno hebanowe, stal, filc;
wys. 130 cm, szer. 152 cm, głęb. 70,5 cm. Warszawa, przed 1910
estymacja: 22 000 - 30 000 zł

829
Żyrandol kulisty szkło przeźroczyste, dmuchane, bezbarwne, częściowo złocone, metal niklowany;
wys. całk. ca 105 cm; Włochy, Murano, 2. tercja XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

1801
Obrączka z hebanem hebanowa obrączka inkrustowana złotem oraz wysadzana 7 szt. brylantów;
złoto pr.0.585, masa całkowita 3.320 g.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

1802
Pierścionek z diamentami 2 szt. diamentów w starym szlifie europejskim oraz 8 szt. rautów diamentowych;
złoto pr.0.750, masa całkowita 2.810 g.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

1803
Pierścionek z oliwinem oliwin o kształcie bagiety oraz 10 szt. brylantów;
złoto pr.0.583, masa całkowita 5.025 g.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

1804
Kolczyki z szafirami 2 szt. okrągłych szafirów oraz 2 szt. diamentów + 28 szt. rozet diamentowych;
złoto pr.0.585, masa całkowita 6.860 g.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

1805
Kolczyki z diamentami wysadzane 16 szt. rautów diamentowych;
złoto pr.0.750, masa całkowita 2.570 g.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 900 zł

1806
Kolczyki ze szmaragdami 2 szt. okrągłych szmaragdów oraz 2 szt brylantów;
złoto pr.0.750, masa całkowita 1.550 g.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Firma JUNGHANS (czynna od 1861, logo od 1890)

1807
Zegarek kieszonkowy z herbem hrabiów Ballestrem z Gliwic srebro pr. 900, mosiądz, szkło, emalia, stal; średnica 5 cm;
Niemcy, Schramberg, lata 30. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

1808
Zegarek podróżny z budzikiem i pozytywką oraz wizerunkiem Chopina. mosiądz, szkło fazowane, stal; wys. 15,2 cm, z antabką 18 cm, szer. 7 cm, głęb. 5 cm.
Niemcy, 1892.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

1809
Miniaturowy dzbanek złoto, emalia barwna (cechy nieczytelne); wys. 1,9 cm; waga 2,49 g.
Rosja?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

1810
Lusterko ścienne brąz złocony, grawerunek, tafla lustrzana; 29 x 25,8 x 1,5 cm.
Europa Zachodnia, Francja?; 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

1811
Ikona w okładzie - Przysięga Siergieja Radomirskiego tempera na desce z 2 szpongami na sztorcach; gips; mosiądz srebrzony;
29,3 x 24 x 3 cm. Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

1812
Ikona - Ukrzyżowanie deska złocona, ze śladem po 2 listwach z tyłu; mosiądz, emalia; 43 x 33,5 cm;
Rosja, XX w.; ikony mosiężne XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

1813
Ikona - Matka Boża Achtyrska, w okładzie tempera na desce z 2 szpongami w sztorcach; mosiądz srebrzony;
31,7 x 25,5 x 4 cm. Rosja, ok. poł. XIX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

1814
Ikona - „Związek Miłości” tempera na desce z kowczegiem;
35,2 x 30,8 x 4,5 cm. Rosja, ok. poł. XIX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

1815
Ikona - Matka Boża - Radość Wszystkich Strapionych („Wsiech skarbiaszczich radost”) tempera na desce, płótno; 2 szpongi; 63 x 53,3 x 2 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

1816
Lampa gabinetowa, elektryczna alabaster toczony; wys. 45,5 cm (z oprawką 52 cm);
Europa Zachodnia, Włochy? Austria?; po poł. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

1817
Lustro toaletowe, secesyjne, z figurką rusałki ceramika polichromowana; tafla lustrzana, fazowana (wtórna);
wys. 76 cm, szer. ca 57 cm, głęb. 25 cm. Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Firma TRIUMPHATOR, Rechenmaschinenfabrik (czynna od 1900)

1818
Maszynka do liczenia metal, lakier czarny, guma, tworzywo sztuczne; wys. 13 cm, szer. 28,8 cm, głęb. ca 16,5 cm.
Niemcy, Môlkau k. Lipska, lata 30. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 800 zł

1819
Świecznik wiszący 2-świecowy mosiądz patynowany; 70,5 x 32 x 3,5 cm.
Huculszczyzna, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł