Bronisława RYCHTER JANOWSKA (1868-1953)

236
Przed dworkiem olej, tektura na desce, 44,5 x 66,5 cm; sygn. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Edward MATUSZCZAK (1906 - 1965)

237
Pejzaż z okolic Żywca - marcowe roztopy olej , płótno, 74 x 101 cm; sygn. l. d.: Matuszczak / 1935
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

238
Farys, 1943 olej, płótno naklejone na tekturze, 35 x 50 cm; sygn. l. d.: Jerzy Kossak/ 1943
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Leonard WINTEROWSKI (1886-1927)

239
Zima w Zakopanem olej, płótno, 66 x 91 cm; sygn. p. d.: Leonard Winterowski/ Zakopane 1924
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Mieczysław KRZYŻAK (1914-1984)

240
Ucieczka przed burzą olej, płótno, 70 x 100 cm; sygn. p. d.: M. Krzyżak
Cena wywoławcza. 6 700 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

241
Srebrny Huzar olej, płótno, 41,5 x 47,5 cm; sygn. l. d.: Z. Rozwadowski. 1944.
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Wacław PAWLISZAK (1866-1905)

242
Konna przejażdżka w parku, 1893 olej, płótno, 79,5 x 48 cm; sygn. p. d.: V. de Pavlischak / Roma 93
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Włodzimierz BŁOCKI (1885-1921)

243
W hołdzie olej, sklejka, 54 x 66,5 cm; sygn. p. d.: WB (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Walter WOMACKA (ur. 1925)

244
Pejzaż z Achterwasser, 1961 olej, tektura, 50 x 74,5 cm; sygn. p. d.: Wo. 61;
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Henryk DIETRICH (1889-1948)

245
Motyw z Montmartre, 1931 olej, tektura, 31 x 24 cm sygn. p. d.: Henryk Dietrich, l. d.: Paris
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Zygmunt DOBRZYCKI (1896 - 1970)

246
Flecista olej, płótno, 61 x 50 cm; sygn. p. d.: ZDobrzycki
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Kazimierz ZIELENIEWSKI (1888-1931)

247
Para portretów "Portret kobiety", "Portret mężczyzny" olej, deska, każdy sygn. l. g.: KZ
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Artur GROTTGER (1837-1867)

248
Odbicie łupu Tatarom olej, płótno, 53,5 x 69 cm
Cena wywoławcza. 800 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

249
Wisła pod Krakowem, ok. 1912 olej, płótno, 80 x 64 cm; sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

250
Fragment z Koloseum olej, tektura, 23,8 x 33 cm; sygn. p. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-985)

251
Pejzaż leśny olej, płótno, 60 x 73 cm; sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
Cena wywoławcza. 9 700 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

252
Widok na Barbakan i Planty z okien Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie; olej, płótno naklejone na tekturę, 64,5 x 90 cm;
Cena wywoławcza. 31 000 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1901 - 1988)

253
Pejzaż, 1942 olej, płótno, 60 x 73 cm; sygn. l. d.: Borysowski
Cena wywoławcza. 5 600 zł

Józef KOROLKIEWICZ (1902-1988)

254
Powrót spod Wiednia olej, płótno dublowane, 196 x 137 cm (po konserwacji)
Cena wywoławcza. 25 000 zł

255
Portret kobiety w sukni historycznej olej, płótno, 58,5 x 50 cm; sygn. p. g.: Korolkiewicz 43
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Gustaw GWOZDECKI (1880-1935)

256
Róże olej, płótno, 68 x 56 cm; sygn. p. d.: GWOZDECKI
Cena wywoławcza. 88 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

257
Autoportret, 1915 olej, płyta, 46 x 32 cm (w świetle oprawy); sygn. u dołu: Jacek Malczewski / Wiedeń
Cena wywoławcza. 65 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

258
Polska olej, płótno, 63 x 76,5 cm; sygn. l.g.: Praga 1916 / Vlastimil Hofmann
Cena wywoławcza. 100 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

259
Dziewczynka o jasnych włosach, 1928 olej, tektura, 24 x 32,5 cm, sygn. p. d.: Wlastimil Hofmann/ 1928
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Erno ERB (1890 - 1943)

260
Na targu olej, tektura, 25 x 35 cm; sygn. l. d.: EErb
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

261
Dzieci na niwie olej, sklejka, 50,5 x 35,5 cm; sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 - 1936)

262
Portret mężczyzny - Tadeusza Boya Żeleńskiego, 1909 olej, płótno, 57,5 x 70 cm; sygn. p. g.: Pu Tadeuszowi / LWyczół / 909.
Cena wywoławcza. 140 000 zł

263
Portret kobiety, 1936 olej, płótno, 35,5 x 41,5 cm; sygn. p. d.: WW,
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

264
W słońcu olej, płótno, 26 x 22 cm; sygn. l. d.: Markowicz Paris
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

265
Pejzaż z ruinami świątyni egipskiej,1926 olej, tektura, 68,5 x 98,5 cm sygn. l. d. (cyrylicą): Iwan Trusz / 1926
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Leonard WINTEROWSKI (1868-1926)

266
Portret młodej kobiety, 1919 olej, tektura, 51,3 x 40 cm; sygn. l. d.: Leonard Wintorowski [sic!] / Warszawa/ 1919
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Ludwig KLIMEK (1912-1992)

267
Akt kobiety olej, tektura, 44,5 x 36,5 cm; sygn. p. g.: KLIMEK
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Paweł DADLEZ (1904-1940)

268
Kobieta przy stole olej, płótno, 54 x 65 cm; sygn. p. d.: Dadlez
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Władysław PODKOWIŃSKI (1866 - 1985)

269
Huzar na koniu olej, tektura, 45 x 36 cm; sygn. p. d.: PODKOWIŃSKI / Varsovie
Cena wywoławcza. 39 000 zł

Olga BOZNAŃSKA (1865-1940)

270
Kwiaty w wazonie olej, tektura, 50 x 21,5 cm; sygn. p. g.: Olga Boznańska ołówkiem
Cena wywoławcza. 57 000 zł

Olga BOZNAŃSKA (1865-1940)

271
Anemony w wazonie olej, tektura, 24,7 x 20 cm; sygn. na górze: Olga Boznańska (słabo czytelne)
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Jacek MALCZEWSKI, (1854-1929)

272
Ogrodniczka - Już łan zżęty olej, sklejka, 67 x 57 cm sygn. p. d.: J Malczewski
Cena wywoławcza. 350 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

273
Cyrk na ulicach Paryża, 1910 olej, tektura, 43 x 51,5 cm; sygn. p. d.: a. Karpiński / Paryż 1910.
Cena wywoławcza. 39 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

274
Cyrk w ogrodzie, 1908 olej, tektura, 60 x 56 cm; sygn. l. d.: a. Karpiński / w Paryżu / 1908
Cena wywoławcza. 42 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

275
Pejzaż, 1930 olej, płótno, 47 x 60 cm; sygn. pośrodku u dołu: W. de Terlikowski 1930 (w malaturze)
Cena wywoławcza. 30 000 zł

276
Pejzaż olej, płótno, 38 x 46 cm; sygn. p. d.: Terlikowski (słabo czytelna)
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Mela MUTER (1876 - 1967)

277
Obraz dwustrony: Pejzaż, ok. 1925, Portret mężczyzny, l. 40. XX w. olej, płótno, 40 x 55 cm (w świetle ramy);
Cena wywoławcza. 120 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

278
Pejzaż miejski, 1979 olej, płótno, 58 x 79,5 cm; sygn. p.d. Eugeniusz Geppert 79
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Franciszek MOLLO (1897 - 1967)

279
Widok na Tęgoborze - Dolina Łososiny olej, tektura, 62 x 81,5 cm; sygn. p.d.: Mollo
Cena wywoławcza. 21 000 zł

Bolesław BIEGAS (1877-1954)

280
Świątynia ptaka tajemnic olej, sklejka, 43,4 x 36 cm; sygn. p. d.: B. Biegas
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Stanisław ŻARNECKI (1877-1956)

281
Portret Sławomira Odrzywolskiego, 1914 olej, płótno, 75 x 110 cm; sygn. l. g.: Stanisław / Żarnecki 1914
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Stanisław FRASIAK (1897-1950)

282
Dziewczyna z owocami, 1926 olej, płótno, 102 x 98 cm; sygn. p. d.: S. Frasiak/ 1926 r.
Cena wywoławcza. 8 500 zł

Ludomir SZPADKOWSKI (1855-1908)

283
Para portretów rodowych, ok. 1895 olej, płótno, 132,5 x 74,5 cm; sygn.: Ludomir Szpadkowski
Cena wywoławcza. 52 000 zł