Jan BUŁHAK (1876-1950)
Nr katalogowy101
Łazienki - taras pałacu
fotografia czarno-biała, brom, papier,
10,6 x 15,8 cm (wymiary odbitki), 31,5 x 23,5 cm
Cena wywoławcza.
850 zł
Jan BUŁHAK (1876-1950)
Nr katalogowy103
Ornamentyka u Ś. Ś. Piotra i Pawła, 1914
fotografia czarno-biała, brom,
papier na tekturze, 10,6 x 16,3 cm (wymiar odbitki),
Cena wywoławcza.
700 zł
105
Stanisław Chomętowski herbu Lis Wojewoda
Mazowiecki Hetman Polski Koronny;
litografia, papier, 33,3 x 23,3 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
Nr katalogowy107
Kościół śś. Piotra i Pawła w Krakowie
litografia, papier, 18,7 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LWyczół (na kamieniu)
Cena wywoławcza.
1 700 zł
Józef RAPACKI (1871-1929)
Nr katalogowy109
Wieża Kościoła Mariackiego
litografia barwna, papier,
50 x 34,5 cm (odcisk kamienia);
Cena wywoławcza.
800 zł
Franz HOEPFNER (1873 - ?)
Nr katalogowy111
Studium aktu męskiego
sangwina, papier żeberkowy, 37 x 47 cm;
sygn. u dołu po środku: F.H.
Cena wywoławcza.
2 200 zł
Marian Michał WAWRZENIECKI (1863-1943)
Nr katalogowy113
Teka 78 kompozycji do obrazów, 1914-1923
sangwina, węgiel, czarna kredka, papier,
rozmiar woluminu: 47,5 x 32 cm;
Cena wywoławcza.
20 000 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Nr katalogowy202
Widok na dom
akwarela, papier, 13 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Mojżesz RYNECKI (1885-1942)
Nr katalogowy204
Żydzi nad księgą, 1932
akwarela, papier, 35,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: MRynecki / 1932
Cena wywoławcza.
9 000 zł
MALARZ NIEOKREŚLONY, XX w.
Nr katalogowy206
Portret młodego Żyda w czapce
pastel, papier, 40 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: nieczytelnie
Cena wywoławcza.
2 300 zł
Wojciech WEISS (1875 - 1950)
Nr katalogowy208
Studium aktu, 1920-25 r.
ołówek, tusz lawowany, papier kremowy, 30 x 22 cm;
sygn. l. d.: WW (monogram wiązany)
Cena wywoławcza.
5 600 zł
Maria Ewa ŁUNKIEWICZ-ROGOYSKA
Nr katalogowy210
Łódki w porcie
gwasz, papier, 21 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: MEWA LUNKIEVICZ. 1931.
Cena wywoławcza.
13 000 zł
Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)
Nr katalogowy212
Portret młodego mężczyzny
w stroju krakowskim;
akwarela na podrysowaniu, papier, 56 x 29 cm;
sygn. p. d.: S. Bieszczad
Cena wywoławcza.
7 500 zł
Wacław TARANCZEWSKI (1903 - 1987)
Nr katalogowy214
Pianistka, k. l. 30 XX w.
gwasz , akwarela, pastel,
papier, 103 x 79,5 cm
Cena wywoławcza.
17 000 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1891 - 1976)
Nr katalogowy216
Scena góralska w karczmie, po 1930
gwasz, ołówek, karton, 34 x 32,8 cm;
sygn. u dołu po środku: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza.
21 000 zł
Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)
Nr katalogowy218
Kościół w La Comelle, 1923
akwarela, papier, 12,9 x 18,8 cm
Na odwrocie odręcznie pisany list
artysty do Gastona Cheron
Cena wywoławcza.
28 000 zł
Mojżesz RYNECKI (1885-1942)
Nr katalogowy220
Grający w szachy, 1934
akwarela, tusz, papier, 36 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: MRynecki/ 1934
Cena wywoławcza.
9 500 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
Nr katalogowy222
Girlanda kwiatowa
akwarela, karton, 65,5 x 76 cm;
sygn. na dole: LWyczółkowski/ 08
Cena wywoławcza.
60 000 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
Nr katalogowy224
Portret dr. Roberta Jahody Żółtowskiego
pastel, papier, 86,5 x 64,5 cm;
sygn. p. g.: LWyczół./ 1922
Cena wywoławcza.
29 000 zł
Marian WAWRZENIECKI (1863 - 1943)
Nr katalogowy226
Motyw bałkański - Szewcy
olej, płótno, 43 x 37 cm;
sygn. l. d.: M. Wawrzeniecki. / Varna. 1892 r.
Cena wywoławcza.
16 000 zł
Eugenia SKWARCZEWSKA (1891-1981)
Nr katalogowy228
Przy pracy
olej, płótno, 85 x 69 cm;
sygn. p. d.: E. Skwarczewska
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1966)
Nr katalogowy230
Portret mężczyzny, 1932
olej, płótno naklejone na tekturę, 40,5 x 32 cm;
sygn. p. g.: T. Waśkowski 1932
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Teodor ZIOMEK (1874-1937)
Nr katalogowy232
Wczesna wiosna
olej, płótno, 64 x 83,5 cm,
sygn. p. d.: T. ZIOMEK
Cena wywoławcza.
16 000 zł
Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)
Nr katalogowy234
Dworek
olej, tektura, 16,5 x 23,7 cm;
sygn. p. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA
Cena wywoławcza.
4 000 zł