615
Buliera z podgrzewaczem
Frankfurt n.Menem, firma Hassenberg und Sohn,
lata 30-40 XIX w.
Cena wywoławcza.
21 000 zł
619
Dzbanek do kawy z cukiernicą
srebro próby 1 z głową Minerwy, waga 635 g.
Paryż, firma Debain & Flamant, lata 70-80. XIX w.
Cena wywoławcza.
5 700 zł
621
Puzderko owalne
srebro próby 4 oraz francuska cecha importowa;
filigran, emalia barwna, granaty; waga 123 g.
Węgry, Budapeszt, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza.
6 000 zł
703
Świecznik w typie secesji wiedeńskiej
Niemcy, Geislingen, Württembergische
Metallwaren Fabrik; ok. 1910.
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Abraham ORTELIUS (1527-1598)
Nr katalogowy707
Mapa Pomorza
najstarsza mapa Pomorza, ok. 1580,
z dzieła Theatrum Orbis Terrarum.
Cena wywoławcza.
2 400 zł
Johann Baptist HOMANN (1664-1724)
Nr katalogowy709
Hrabstwo Kłodzkie z Księstwem Ziębickim
[wyd.Spadkobiercy]
Norymberga, 1747.
Cena wywoławcza.
800 zł
713
Hostierka
Interesujący obiekt; stanowił zapewne własność
misjonarza europejskiego i wykonany został w misji
w Ameryce Środkowej lub Południowej; XIX w.
Cena wywoławcza.
13 000 zł
715
Tablica herbowa
blacha miedziana, złocona;
Polska, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
6 000 zł
719
Broszka złota
łączna masa wyrobu 5,900 g.
przełom XIX/XX w.
Cena wywoławcza.
1 500 zł
721
Broszka złota
łączna masa wyrobu 36,430 g.
I poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
60 000 zł
723
Żyrandol trójramienny, elektryczny
Europa Środkowa, lata 1910-1914.
Cena wywoławcza.
1 800 zł
725
Lampa naftowa
Austro-Węgry, Wiedeń, firma
DITMAR-BRÜNNER A.G., po 1907.
Cena wywoławcza.
4 000 zł
727
Zegar szafkowy, kominkowy
Niemcy, Schramberg,
firma JUNGHANS, XIX/XX w.
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Julien-Cadet CAUSSÉ (? - 1914)
Nr katalogowy729
Lampa secesyjna, elektryczna
Francja, przed 1914.
Cena wywoławcza.
10 000 zł
731
Zegar ścienny, ramowy
Francja lub Niemcy, 3 tercja XIX w.
Cena wywoławcza.
2 800 zł
733
Lampa naftowa
Niemcy, Berlin, firma CARL HOLY; pocz. XX w.;
kominek szklany - Polska, Huta „Hortensja”.
Cena wywoławcza.
4 000 zł