16 marca 2022

Aukcja: 16 marca 2022 (środa), godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna: 08 - 16.03.2022

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

Abram Jefimowicz ARCHIPOW (1862-1930)

1
W chłopskim obejściu olej, płótno; 63 x 81cm;
na odwrocie napis: ABRAM JEFIMOWICZ / ARCHIPOW
estymacja: 130 000 - 150 000 zł

Adam STYKA (1890-1959)

2
Droga przez pustynię olej, płótno; 80 x 64 cm;
sygn. p. d.: El Oued ADAM / STYKA (w kwadracie)
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

3
Zesłaniec - studium olej, tektura, 71 x 56 cm;
sygn. p. g.: J. Malczewski
estymacja: 300 000 - 350 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

4
Lekcja muzyki olej, sklejka; 24 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

5
Park olej, płótno dublowane; 25,5 x 18 cm;
sygn. l. d.: JMalczewski
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena sprzedaży 32 000 zł

6
Suszenie prania w kalwaryjskim sadzie, 1905 olej, tektura; 31,5 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
estymacja: 25 000 - 28 800 zł

Alicja HALICKA (1894-1975)

7
Martwa natura kubistyczna olej, płótno; 38,5 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Halicka 1914
estymacja: 80 000 - 90 000 zł

Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)

8
Na polowanie [Wyjazd na polowanie], 1900 olej, sklejka; 28 x 39,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S MASŁOWSKI. WARSZAWA. 900
estymacja: 65 000 - 70 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

9
Z moich wrażeń z Maroko, 1936 olej, tektura fakturowana; 40 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1936
estymacja: 63 000 - 70 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

10
Przy ognisku, 1939 olej, tektura fakturowana; 30,5 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1939
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 22 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

11
Patrol, 1925 olej, tektura; 17,5 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 25
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Cena sprzedaży 18 000 zł

Andrzej ŻYWICKI (1928-1970)

12
Głowa konia na tle pejzażu wiejskiego olej, tektura; 54,5 x 72 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Żywicki / 9...2 (zatarta).

estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

13
Powrót do domu, 1920 akwarela, papier; 34 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Setkowicz -920-
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 300 zł

Antoni TRZESZCZKOWSKI (1902-1977)

14
Ułani akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
gwasz, papier;
35 x 29 cm;
sygn. p. d.: Trzeszczkowski

estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

15
Kara Fatma akwarela, gwasz, papier; 22,5 x 15,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: … (nieczytelnie)
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

16
W drodze, ok. 1900 akwarela, papier; 26 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Setkowicz
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

17
Przed dworkiem olej, tektura; 25 x 34 cm;
sygn. l. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Włodzimierz DMYTRYSZYN (1905-1992)

18
Przemowa olej, tektura; 24 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Dmytryszyn
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

19
Na targu lwowskim w zwykły dzień gwasz, papier; 22 x 30 cm;
sygn. p. d.: EErb
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

20
Szkic postaci olej, tektura; 24,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: JMalczewski
estymacja: 22 000 - 25 000 zł
Cena sprzedaży 29 000 zł

Stanisław BATOWSKI-KACZOR (1866-1946)

21
Modlitwa, 1942 olej, płótno; 48,5 x 34 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. Batowski 1942
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Franciszek PRZEBINDOWSKI, XIX w.

22
Odaliska grająca na harfie olej, płótno; 81 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: F. Przebindowski
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Agustín Salinas Y TERUEL (1861-1928; inne źródła: 1862-1923)

23
Hiszpanka olej, płótno naklejone na płytę; 41 x 30,5 cm; sygn. l. d.: A. Salinas / Seville
estymacja: 4 700 - 5 300 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

24
Akt leżącej kobiety olej, tektura;
35 x 50 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski

estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 800 zł

Marcel KRASICKY (1898-1968)

25
Akt leżącej kobiety olej, tektura; 22 x 31,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: M. Krasicky
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Roman KAWECKI (1868-1939)

26
Akt leżącej kobiety, 1933 olej, płótno; 90 x 150 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kawecki / 1933
estymacja: 6 700 - 7 500 zł

Zofia ATTESLANDER (1874- po 1928)

27
Portret młodej damy pastel, karton; 50 x 70 cm;
sygn. p. g.: Zo Atteslander
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Michał ICHNOWSKI (1857-1915)

28
Sylfida przed Jowiszem pastel, papier żeberkowy; 67 x 97 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: MIchnowski
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

29
Portret mężczyzny z fajką flamaster czarny, brązowy papier;
38 x 28 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1960)

30
Portret mężczyzny litografia, papier; 22,5 x 16 cm (w świetle oprawy);
napis autorski u dołu: z oryginału J. Matejki / przerysował / T. Waśkowski (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

31
Akt odpoczywającej modelki, 1913 ołówek, tusz lawowany, papier; 24 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 800 - 4 400 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

W. ZIMMERMAN (?), XIX / XX w.

32
Portret dziewczyny kredka, papier brązowy; 35,5 x 29,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: W. Zimmerman
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

33
Portret kobiety ołówek, papier; 28,7 x 17 cm (w świetle passe partout);
sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

34
Przyjęcie, 1945 piórko, tusz, akwarela, papier; 20,5 x 29 cm;
sygn. p. d.: A Uniechowski 1945
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

35
Sprzedawczyni kwiatów, 1946 piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 20,3 x 33 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem p. d.: AU 1946
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

36
W alkowie piórko, tusz, tusz lawowany, papier;
20,5 x 30 cm w świetle passe partout;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

37
Na statku, 1945 piórko, tusz, akwarela; 17 x 29,4 cm (w świetle passe partout);
sygn. p.d.:AU 1945
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

38
Szkice budynków piórko, tusz, papier; 20 x 15 cm w świetle oprawy;
sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

39
Dworek ołówek, tusz, piórko, papier; 7 x 11,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: B. R-J.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

40
Drzewa w pałacowym parku w Puławach, 1918 ołówek, papier; 36 x 25 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 2 400 - 2 600 zł

Malarz nieokreślony, polski, XIX w.

41
Madonna z Dzieciątkiem, 1879 ołówek, papier; 28 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
opisany l. d.: 23/12 / 1879 (ołówkiem).
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

Szczęsny RUTKOWSKI (1887- zginął w trakcie II wojny światowej)

42
Praczki olej, płótno; 84,5 x 120 cm;
sygn. p. d.: SZ RUTKOWSKI
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Tadeusz MRÓZ-ŁĘKAWSKI (1905-1942)

43
Prace w polu olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: T. Mróz-Łękawski (ryta w warstwie malarskiej).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Lucjan JAGODZIŃSKI (1897-1971)

44
Dziewczyna wiejska, 1937 olej, płótno; 71 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d. Lucjan Jagodziński 1937r.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

45
Dudziarz podhalański Stanisław Budz-Lepsiok "Mróz" (1858-1943). olej, tektura; 70 x 50 cm;
sygn. l. d.: St. Kamocki
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

46
Wiejska dziewczyna akwarela, gwasz, papier; 24 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Gibiński
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

47
Hucułka olej, płótno naklejone na tekturę;
39,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Paweł BAŁAKIREW (1914-1968)

48
Wiejską drogą olej, płótno; 84 x 55 cm;
sygn. p. d.: P. Bałakirew, z prawej strony sygnatury: c (w kole)
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 800 zł