16 marca 2022

Aukcja: 16 marca 2022 (środa), godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna: 08 - 16.03.2022

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

Natan SPIEGEL (1890-1942)

98
Motyw z Kazimierza Dolnego akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany l. d.: N. Spigiel / Kazimierz
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

99
Pejzaż - notatka malarska ze szkicownika artysty kredka, ołówek, gwasz, papier; 7,3 x 11 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie potwierdzenie autentyczności
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

100
Brzoza nad urwiskiem olej, deska; 41 x 32 cm;
sygn. l. d.: T.B.(?)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

101
Dolina Kościeliska olej, tektura; 30,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Stańko
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stanisław PICHOR (1874 lub 1875-1923)

102
W Dolinie Gąsienicowej, 1905 olej, płótno naklejone na tekturę; 27,5 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Pichor.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Stanisław DZIEMAŃSKI (1897-1962)

103
Pejzaż górski olej, tektura; 18 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: ST. DZIEMAŃSKI
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Ludwik CYLKOW (1877-1934)

104
Pejzaż olej, płótno; 54,5 x 73 cm;
sygn. p. d.: L. CYLKOW
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

105
Pejzaż z polami, 1934 olej, tektura; 25 x 32,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI / 1934
estymacja: 6 400 - 7 200 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

106
Ule, 1935 olej, tektura; 24,5 x 33 cm;
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1935
estymacja: 6 400 - 7 200 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Karol HEIMROTH (1860-1930)

107
Para pejzaży 1. O zmierzchu, 1899
2. Przed chatą - Z okolic Nowogródka, 1899
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Edmund ZOBCZYŃSKI (1879-1964)

108
Pejzaż zimowy ze strumieniem, 1938 olej, sklejka; 67 x 76 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Zobczyński / 1938
estymacja: 8 200 - 9 000 zł

Franciszek SAWICKI, XIX / XX w.

109
Rzeka Świder pod Warszawą, 1904 olej, płótno; 87 x 129 cm;
sygn. i dat. p. d.: F. Sawicki / 1904
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

110
Pejzaż zimowy z rzeką akwarela, ołówek, papier; 30,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Filipkiewicz (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

111
Pejzaż zimowy z rzeką, 1926 akwarela, papier; 47,5 x 67 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: S. Gibiński / 1926
estymacja: 3 700 - 4 400 zł

Józef BRACH, XIX / XX w.

112
Pejzaż zimowy akwarela, gwasz, papier; 28 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Brach
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Alfred TERLECKI (1883-1973)

113
Stawki Gąsienicowe, 1932 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: ALFRED TERLECKI. 1932
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Ryszard RADWAŃSKI (1873-1948)

114
Pejzaż podgórski olej, płótno naklejone na tekturę; 23,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. Radwański
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

115
Pejzaż akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 41,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ZPronaszko
estymacja: 3 700 - 4 400 zł

116
Łąka olej, płótno; 22 x 26,5 cm.
po konserwacji.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

117
Wiatrak olej, tektura; 39 x 28 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

118
Pejzaż jesienny z rzeką, lata 50. XX w. olej, karton; 24 x 35 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
Cena oferowana 4 600 zł

LEWCZENKO, XX w.

119
Pejzaż olej, tektura, 38 x 12 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Lewczenko
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Ludwik MISKY (1884-1938)

120
Na skraju lasu olej, tektura; 30,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis: L. Misky (niebieską kredką).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Adolf STADEMANN (1824-1895)

121
Pejzaż nadrzeczny, 1886 olej, płótno; 120 x 171cm;
sygn. i dat. l. d.: Adolf Stademan 1886
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

Anna JAXA-CHAMIEC (1913-2000)

122
Portret dziecka z owocami - miniatura, 1981 gwasz, karton; 5,8 x 4 cm (owal);
sygn. z lewej: wg F. Milleta: Anna Chamiec Juin 1981.
estymacja: 900 - 1 000 zł

Anna JAXA-CHAMIEC (1913-2000)

123
Portret kobiety w czepku - miniatura, 1974 gwasz, karton; 6,5 x 3,5 cm (owal);
sygn. z lewej: wg A. Plimera: mal. Anna Chamiec 1974
estymacja: 900 - 1 000 zł

Anna JAXA-CHAMIEC (1913-2000)

124
Portret chłopca w niebieskim surducie - miniatura, 1982 gwasz, karton; 8,8 x 6,5 cm (owal);
sygn. z prawej: wg Engleheardta: Anna Chamiec Aug1982
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

Alicja CHĘCIŃSKA-ŁUKASIK (1932-2000)

125
Dziewczyna z kwiatami we włosach - miniatura gwasz, kość; 5,5 x 3,6 cm (owal);
sygn. na odwrocie: malowała / Alicja Chęcińska-Łukasik
estymacja: 900 - 1 000 zł

Barbara PISARCZYK-NIEZGODA

126
Amorek - miniatura gwasz, kość, ramka mosiężna; 4,7 x 2,1 cm;
sygn. p. g.: monogram wiązany: BNP
estymacja: 900 - 1 000 zł

Jerzy WINKLER (ur. 1938)

127
Portret damy w koku - miniatura, 1978 gwasz, kość; 6 x 3 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej strony: wg Agricoli Jerzy Winkler 1978
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
Cena sprzedaży 900 zł

Zofia JURAKOWSKA-NOWICKA (1915-2007)

128
Portret Wolfganga Amadeusza Mozarta - miniatura gwasz, karton; 6 x 4,5 cm (owal);
sygn. p. d.: zjn
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

Anna JAXA-CHAMIEC (1913-2000)

129
Madonna - miniatura, 1988 gwasz, karton; 6 x 5,5 cm (owal);
sygn. i dat. l. d.: mal. Anna Chamiec 1988
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
Cena sprzedaży 900 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

130
Wolfgang Amadeusz Mozart - miniatura gwasz, kość słoniowa (?); 8,5 x 6 cm (owal, w świetle oprawy);
opisana p. d.: Rene.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

131
Stara kobieta olej, płyta metalowa (matryca mapy); 16 x 12,6 cm
nie sygn.; bez oprawy.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

132
Portret żony artysty olej, płótno naklejone na tekturę; 65 x 48 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: Ebisch (sic!)
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Hans WISLICENUS (1864-1939)

133
Portret pani von Zech, 1922 olej, płótno; 97 x 82,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Hans Wislicenus 1922
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Janusz JANOWSKI (1902-1982)

134
Portret pani Żakowej, 1954 olej, płótno; 97 x 77 cm;
sygn. i dat. p. d.: Janusz Paweł Janowski / 1954
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, 1 poł. XX w.

135
Portret kobiety z papierosem, lata 20. XX w. olej, płótno;
99 x 77,5 cm.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Wacław CHODKOWSKI (1878-1953) - przypisywany

136
Portret kobiety olej, deska; 38 x 24 cm;
sygn. l.d.: nieczytelnie
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Otto Justus BRUHN (1877-1925)

137
Portret kobiety, 1921 olej, płótno; 75,8 x 60,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: OBruhn. Cassel / 1921
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

138
Portret kobiety w czepku olej, płótno;
69 x 56 cm (owal).
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

Tytus MALESZEWSKI (1827-1898)

139
Portret kobiety olej, płótno; 32 x 26 cm;
sygn. l. d.: T.M
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Monogramista GM, XIX w.

140
Modlitwa olej, płótno dublowane; 56 x 46 cm;
sygn. p. d.: GM / 18…2 (? data słabo czytelna - 1882 lub 1862).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

141
August II Mocny według „Portretu Augusta II Mocnego” autorstwa Louis de Silvestre (1675-1760), z ok. 1718;
olej, płótno; 68 x 57,5 cm.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Malarz nieokreślony, polski, XVIII w.

142
Portret Sarmaty olej, płótno dublowane; 45 x 34,5 cm;
obraz po konserwacji.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

143
Walerian Łukasiński olej, płótno;
28 x 20 cm;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

144
Pejzaż z żaglowcami i portem olej, płótno; 46 x 59 cm;
obraz po konserwacji.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

James GULLETT, XIX w.

145
Pejzaż ze sztafażem, 1880 olej, płótno dublowane; 30 x 51 cm
sygn. i dat. p. d. James Gullett 1880.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł