16 marca 2022

Aukcja: 16 marca 2022 (środa), godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna: 08 - 16.03.2022

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

Nikołaj (OKOŁÓW) OKOŁOWICZ (1867-1928)

146
Nokturn olej, płótno; 55 x 47 cm;
sygn. p. d.: OKOLOWICZ
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

147
Degustacja trunku olej, płótno;
33,5 x 43,5 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

148
Potajemny łyczek olej, płótno; 33,5 x 43,5 cm.
Obraz stanowi kontynuację „opowieści” z obrazu „Degustacja trunku”.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVIII w.

149
Małżeńska intryga olej, płótno dublowane;
102,5 x 90 cm (po konserwacji).
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

150
Opium olej, płótno dublowane;
103 x 75,5 cm (po konserwacji).
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 7 500 zł

151
Zuzanna i starcy olej, deska;
51,5 x 38,5 cm.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

152
Madonna z Dzieciątkiem olej, płótno dublowane;
74,5 x 60 cm.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII / XIX w.

153
Madonna z Dzieciątkiem olej, płótno; 84 x 56,5 cm;
na koronach Dzieciątka i Marii napis: ROMA / 1736
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

154
Las, 1921 kamienioryt, papier; 33,5 x 25,5 cm (wymiar odbitki),
sygn. i dat. p. d.: LWyczół 1921 (ołówkiem)
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

155
Villa d'Este, 1901 litografia barwna, papier; 15,5 x 20,5 cm (zadruk);
sygnowana na kamieniu l. d.: JS
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

156
Plac Św. Marka w Wenecji, 1909 litografia barwna, papier; 14,5 × 20,5 cm (zadruk);
sygn. kamieniu l. d.: JS
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)

157
Biblioteka Jagiellońska, przed 1929 akwaforta, papier; 25 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisana l. d.: Zofia Stankiewicz Kraków (ołówkiem)
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

158
Lwów przed laty osiemdziesięciu we współczesnych litografiach Zakładów Pillera Zakłady Graficzne Piller - Neumanna, Lwów 1928; egzemplarz nr 342;
wymiary: 32,5 x 24 cm
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

TSUKIOKA YOSHITOSHI (1839-1892)

159
Generał Rokusono Tsunemoto zabijający jelenia, z serii "Dai nippon meisho kagami" drzeworyt barwny, papier; 25,2 x 23,8 cm;
sygn. na klocku po środku: oju Yoshitoshi hitsu oraz pieczęć: Taiso.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

TOYOHARA KUNICHIKA (1835-1900)

160
Otome z serii "Genji Goju-yo Jo, 1884 drzeworyt barwny, papier; 34,7 x 23 cm;
sygn. na klocku l. środek.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Autor nieokreślony, 1 tercja XX w.

161
Portret Ignacego Jana Paderewskiego wraz z jego podpisem, ok. 1910 (?) fotografia czarno-biała, retuszowana na fotogramie, papier; 20,5 x 13 cm;
oznaczenie p. d.: RW (zakładu fotograficznego?)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

162
Portret kobiety, lata 60. XX w. grafika barwna, monotypia?, papier; 43 x 29,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ... (nieczytelnie, ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Karol FRYCZ, Stefan FILIPKIEWICZ, Stanisław KAMOCKI

163
Zestaw 3 grafik z teki: Kraków, 1911 1. K. Frycz "Kurza Stopka"
2. S. Filipkiewicz "Widok Wawelu na Kraków"
3. S. Kamocki "Kościół św. Barbary"
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Firma FRIEDRICH GOLDSCHEIDER (czynna od 1885)

201
Grupa figuralna z puttami terakota; wys. 97 cm; Austria, Wiedeń,
Erste Wiener Terrakota - und Majolikafabrik, 1 poł. XX w.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

CLAUDE MICHEL - CLODION (1738-1814)

202
Scena bachiczna - „Rodzina Bachusa” brąz; wys. 72 cm; szer. 34 cm; głęb. 30 cm.
Francja, XVIII/XIX w.; odlew XX w.
estymacja: 17 000 - 21 000 zł
Cena sprzedaży 18 000 zł

Claire Jeanne Roberte COLINET (1880-1950)

203
Figura cyrkowej żonglerki brąz, odlew patynowany; marmur; wys. 49 cm; Francja; Paryż, lata 20. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

August RODIN (1840-1917) - według

204
Pocałunek brąz patynowany; marblit; wys. 14 cm;
Francja, Paryż, XX w.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

Mathurin MOREAU (1834-1917)

205
Popiersie kobiety brąz; wys. 28 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł

Markus ANTOKOLSKI (1843-1902)

206
Mefisto brąz, odlew patynowany; wys. 24,5 cm.
Rosja, ok. 1875.
estymacja: 18 000 - 20 000 zł

Otto SCHMIDT-HOFER (1873-1925)

207
Koziołek i sarenka brąz, marmur; 27 x 24 cm.
Niemcy, Berlin, ok. 1920.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 300 zł

Artysta nieokreślony

208
Polowanie Artemidy, rzeźba art déco kompozycja metali brązowiona, polichromowana, marmur, onyks;
wys. 35 cm; Europa Zachodnia, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Artysta nieokreślony

209
Płaskorzeźba z głowami końskimi kompozycja metali, odlew; 18 x 32 cm (w świetle oprawy);
rama dębowa. Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Artysta nieokreślony

210
Chrystus ukrzyżowany mosiądz, odlew; emalia; 81 x 48 cm;
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

211
Figura nieokreślonego Świętego - św. Piotr ? drewno lipowe, ślady polichromii; wys. 65 cm;
Europa Środkowa, ok. 1520-40.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

212
Figura św. Elżbiety Węgierskiej drewno polichromowane; wys. 104,5 cm;
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

213
Putto trzymające nad głową kapelusz kardynalski drewno polichromowane, złocenia; wys. 70 cm;
Europa Zachodnia, XVIII w., po renowacji XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

214
Tondo z głową Chrystusa drewno lipowe, barwione, średnica 22 cm.
Polska ?, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

ATELIER DE BOULOGNE

215
Głowa kubistyczna drewno, jesion?; 38 x 21 x 20 cm.
Francja, Paryż, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł