16 marca 2022

Aukcja: 16 marca 2022 (środa), godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna: 08 - 16.03.2022

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1960)

49
Na targu olej, tektura; 68 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Waśkowski (wzdłuż prawej krawędzi, piórem, słabo czytelnie).
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

50
Żyd nosiwoda gwasz, papier; 45 x 36,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: NGutman
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Rafael LEWIN, XX w.

51
Pejzaż wiejski z chatami olej, płótno; 84,5 x 110,5 cm;
sygn. p. d.: … (po hebrajsku).
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Władysław GRUDZIŃSKI (1875-1942)

52
Przed wiejskimi chatami, 1901 olej, płótno; 29 x 44 cm;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

53
Drewniany kościółek akwarela, papier; 47 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Gibiński
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

54
Pejzaż z wiejską chatą, ok. 1910 olej, płótno dublowane; 80,5 x 118 cm;
u dołu z lewej słabo widoczna sygnatura
estymacja: 23 000 - 27 000 zł

55
Na wsi, 1911 akwarela, papier; 35,5 x 54 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: S. Gibiński / 1911
estymacja: 3 600 - 4 000 zł

L. ROMANOWSKI, XX w.

56
Przed kościółkiem akwarela, papier; 34 x 24 cm;
sygn. p. d.: L. Romanowski
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

57
Pasterka olej, płótno; 62 x 63 cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelnie).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

58
U wodopoju gwasz, papier;
35,5 x 44 cm.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

59
Wenecja, 1932 akwarela, gwasz, papier; 33,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1932
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 500 zł

Roman HEGER (1909-1993)

60
Łodzie przy brzegu, 1935 olej, sklejka, 30 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: Heger
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

62
Rybacy na brzegu gwasz, papier; 34,5 x 49,5 cm.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Monogramista TM, XIX / XX w.

63
Łodzie u brzegu olej, płótno; 32 x 42 cm;
sygn. l. d.: TM.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905-1990)

64
Na morzu olej, tektura; 23,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E. Dzierżencki
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 500 zł

65
Rybacy przy łodzi, 1974 olej, tektura; 23,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Dzierżencki
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

66
Pejzaż z południa Francji, 1919 olej, płótno; 46,5 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: 19 / Terlikowski
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Adolf BEHRMANN (1876-1942)

67
Palestyna olej, płótno naklejone na tekturę; 41 x 62 cm;
sygn. p. d.: Behrmann
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Wacław PAWLISZAK (1866-1905)

68
Pejzaż orientalny z miasteczkiem w dali olej, płótno naklejone na tekturę; 38 x 59 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Wacław Pawliszak
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

69
Martwa natura z oliwkami olej, płótno; 38,5 x 45,5 cm;
sygn. l. g.: Eibisch
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

70
Pantofelki Matki Boskiej, lata 40. XX w. olej, tektura; 66,5 x 50,5 cm (w świetle oprawy); sygn., dat. i opisany p. d.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Antoni SUCHANEK (1901-1982)

71
Cyklameny olej, tektura; 44,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: ASuchanek [znak artysty].
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Karol KOSOWSKI (1882-1971)

72
Maki w wazonie pastel, papier; 40,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: K. Kosowski
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1947)

73
Róże akwarela, papier; 34 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: St. Fabijański
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Jan CHWIERUT (1901-1973)

74
Polne kwiaty w wazonie olej, tektura; 44,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: CHWIERUT J.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Kazimierz BOROWSKI (1877-1966)

75
Irysy w wazonie olej, tektura; 49 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: K Borowski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

JARZĄBEK ?, XX w.

76
Kwiaty w wazonie pastel, papier; 68,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WJarząbek (? - słabo czytelnie).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

77
Kwiaty w wazonie, 1964 długopis, pisak, papier; 28,5 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. z prawej strony: H. Rudzka C. 1964
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Artur WASNER (1887-1939)

78
Martwa natura z zającami olej, płótno; 79 x 109 cm;
sygn. p. d.: A. Wasner
estymacja: 24 000 - 26 000 zł

Jan CHWIERUT (1901-1973)

79
Martwa natura z rybami i chlebem olej, tektura; 36,5 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: J. Chwierut
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Janusz STRZAŁECKI (1902-1983)

80
Martwa natura z butelką i owocami, 1955 olej, płótno; 45 x 59 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Strzałecki / 1955
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

81
Słoneczny pejzaż miejski, 1906 olej, płótno; 46 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
estymacja: 21 000 - 24 000 zł
Cena oferowana 19 000 zł

Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)

82
Kamienne Schodki w Warszawie akwarela, tusz, ołówek, papier; 27,5 x 17 cm; sygn. p. d.: Zofia Stankiewicz
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Franciszek SUNDERLAND, 1 poł. XX w.

83
Stare Miasto w Warszawie akwarela, papier; 36 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: FRANCISZEK SUNDERLAND
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Krystyna DOBROWSKA, XX w.

84
Rzym, 1938 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 23 x 31,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana p. d.: ROMA 1938. Kry Dobrowska.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

85
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Mieczysław Karol HEBENSTREIT (1887-1932)

86
Wzgórze Wawelskie widziane od strony Wisły akwarela, papier; 42,2 x 59,2 cm;
sygn. l. d.: KHebenstreit
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

87
Widok na Kościół na Skałce w Krakowie akwarela, gwasz, papier;
42,2 x 59,2 cm;
sygn. l. d.: K. Hebenstreit
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

88
Miasteczko z kościołem ołówek, kredka, papier; 21,8 x 18 cm;
napis autorski u dołu: ABARDOWAWISIMIASTOSEŁO
estymacja: 6 700 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

89
Miasteczko ołówek, kredka, papier; 17,3 x 22,7 cm;
napis autorski u dołu: NSACZWIESROSYTAPOWIAUILCASAŁO
estymacja: 6 700 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 9 500 zł

Maria HISZPAŃSKA-NEUMANN - Mysz (1917-1980)

90
Motyw z Nowej Rudy, 1946 tusz, papier; 29 x 20 cm (w świetle passe partout);
sygn. u dołu z lewej: znak artystki - rysunek myszki / 1946. Nowa Ruda
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

91
Ruiny miasta, 1946 piórko, tusz, papier; 25 x 18 cm (w świetle passe partout);
sygn. l. d.: MH

estymacja: 1 500 - 1 800 zł

92
Widok na wieże kościoła Mariackiego akwarela, papier; 49,5 x 30 cm;
sygn. l. d.: St. Fabijański
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Ludwik REMER (1888-1979)

93
Para obrazów - Kraków 1. Kościół św. Barbary w Krakowie

2. Widok na kaplicę Zygmuntowską w Krakowie
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1960)

94
Ratusz w Krakowie ołówek, akwarela, papier; 48 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. WAŚKOWSKI (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jerzy PAWŁOWSKI (1909-1991)

95
Gdańsk, 1935 gwasz, papier; 33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: J. Pawłowski 1935
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jerzy PAWŁOWSKI (1909-1991)

96
Zaułek, 1935 gwasz, papier; 48 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. Pawłowski / 1935
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Tadeusz BARWECKI-SZEWCZYK (1912-1999)

97
Rzym, 1974 olej, płyta; 60 x 67 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: T. Barwecki 74. / Rzym
estymacja: 3 000 - 3 600 zł