Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

123
Parawan czteroskrzydłowy, 1926 olej, płótno oraz rama drewniana;
sygn. i dat. na lewej kwaterze, l. d.:
26 W de Terlikowski (ryte końcówką pędzla).
estymacja: 45 000 - 60 000 zł

Władysław LAM (1893-1984)

124
Martwa natura - kwiaty, ok. 1924 olej, płyta; 38,5 x 48 cm;
sygn. l. d.: W. Lam;
estymacja: 27 000 - 36 000 zł

125
Kwiaty w wazonie, 1947 olej, płótno; 46,5 x 33,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: Terlikowski / 1947 (ryte końcówką pędzla).
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Henryk EPSTEIN (1892-1944)

126
Port w Bretanii olej, płótno dublowane, 50 x 61 cm;
sygn. l. d.: H. Epstein;
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Friedrich PERLBERG (1848-1921)

127
Zachód słońca nad morzem olej, płótno, 61 x 78 cm;
sygn. l. d.: F. Perlberg
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski

128
Scena rodzajowa olej, płótno; 27,5 x 20,5 cm.
k. XVIII w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Władysław Karol SZERNER - syn (1870-1936)

129
Na popasie olej, płótno; 55,5 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: W. Szerner iun:
estymacja: 30 000 - 39 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

130
Scena antyczna olej, płótno dublowane;
50,5 x 64 cm
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

131
Święta Rodzina Franciszka I Raffaello SANTI [Rafael] (1483-1520) - według
olej, płótno; 58 x 72 cm;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Autor nieokreślony, k. XVIII lub pocz. XIX w.

132
Stanisław August Poniatowski z Orderem Orła Białego miedź emaliowana dwustronnie, farby emaliowe,
oprawa - złoto pr. ok. 300;
6 x 5 cm (wymiar miniatury w oprawie).
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Malarz nieokreślony, europejski, XVII w.

133
Zuzanna i starcy olej, płótno dublowane; 203 x 133 cm;
po konserwacji.
estymacja: 120 000 - 150 000 zł
Cena oferowana 90 000 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI - ojciec (1870-1956)

1101
Zestaw 22 rysunków, szkicy i akwarel oraz jeden ex libris kredka, ołówek, flamaster, akwarela,
papier, różne wymiary.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

1102
Zestaw 3 prac 1. Rozmowa, akwarela, papier;
2. Kogut podrywający, flamaster, papier;
3. Zbieranie jagód wzbronione
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

1103
Zestaw 9 akwarel tematyka: Warszawa, architektura, wnętrza, statek,
załączony dodatkowo ex libris;
akwarela, ołówek, papier; różne wymiary;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 2 800 zł

1104
Śpiąca / czytająca - Zofia Cieślewska - zestaw 3 prac 1. Śpiąca, ołówek, akwarela, papier;
2. Twarz śpiącej, akwarela, ołówek;
3. Czytająca, akwarela, tusz, piórko, papier;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Adam DOBROWOLSKI (1884 - ?)

1105
Pejzaż pastel, papier; 50 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: Dobrowolski.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Zbigniew TYMOSZEWSKI (1924-1963)

1106
Martwa natura z kwiatami, lata 40. XX w. akwarela, papier; 24,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zb. Tymoszewski.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

W. HEPPNEROWA, XIX/XX w.

1107
Matka Boska Bolesna (?), lata 20. XX w. akwarela, papier; 39 x 32,5 cm (kształt półkolisty);
sygn. p. d.: W. Heppnerowa (ołówkiem);
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Jerzy JANISCH ? (1901-1962)

1108
Podwórko akwarela, gwasz, papier; 14 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Janisch - słabo czytelnie.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Adam HANYTKIEWICZ (1887-1946)

1109
Mostek gwasz, papier; 31 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.:Hanytkiewicz (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Władysław KRZYŻANOWSKI (1889-1973)

1110
Czerkieska pieśń, 1920 pastel, papier jasnobrązowy; 57 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: W.Krzyżanowski / 1920 r.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Miron DUDA (1893-1950)

1111
Kwiaty w wazonie akwarela, papier; 35 x 25,5 cm;
sygn. l. d.: M. Duda.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Miron DUDA (1893-1950)

1112
Pejzaż miejski akwarela, papier; 20,7 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: M. Duda.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1113
Sanna akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
44 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: … - (słabo czytelnie) / szkic do obrazu.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Paweł WRÓBEL (1913-1984)

1114
Wkroczenie wojska polskiego do Szopienic kredka, papier; 33,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie na dołączonej do oprawy tekturze opis autorski
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1115
Scena rodzajowa - Zakochani olej, płótno dublowane; 27 x 20 cm.
k. XVIII w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

1116
Mandolinista olej, płótno naklejone na tekturę; 21,3 x 16,5 cm;
sygn. l. d.: J.ZUCKER;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Rafał WĄSOWICZ (1867-1944)

1117
Przed domem olej, tektura; 24 x 34 cm;
sygn. l. d.: RafałWąsowicz - (ołówkiem);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Józef CHARYTON (1912-1975)

1118
Las, 1961 olej, tektura; 37,5 x 29 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1961 / Charyton.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1119
Pejzaż z chatą, lata 40. XX w. olej, tektura; 31 x 47,5 cm.
estymacja: 5 400 - 7 200 zł

Andreas MITTERFELLNER (1912-1972)

1120
Pejzaż znad Tegernsee w Bawarii olej, deska; 20 x 40 cm;
sygn. p. d.: J.MITTERFELLNER.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Ernst LORENTZ-MUROWANA (1872-1950)

1121
Pejzaż leśny, 1921 olej, tektura; 33,5 x 48 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lorenz-Murowana 20. 9. 21 (ryte końcówką pędzla).
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Wilhelm MENZLER (1846-1926)

1122
Spotkanie w parku, 1873 olej, deska; 55,7 x 32,2 cm;
sygn.. i dat. p. g.: W Menzler. / 1873;
estymacja: 5 400 - 7 200 zł

Joseph FRANK (1873-1941)

1123
Kolekcjoner w antykwariacie, 1926 olej, płótno; 33,3 x 48,2 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Jos. Frank / München 1926;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Leonard PĘKALSKI (1896-1944) - przypisywany

1124
Martwa natura z tulipanami olej, tektura; 34 x 49 cm;
na odwrocie stempel: JULIAN BUROF / WARSZAWA / Nowy-Świat 47.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

1125
Kościół św. Anny, przed 1939 olej, tektura; 26 x 19 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)

1126
W oazie olej, tektura; 24 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. SZEWCZENKO;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Henryk ZEGADŁO (1939-2011)

1127
Starzec z dzieckiem - Chrystus (?) olej, płótno; 70 x 48 cm;
na odwrocie, na blejtramie opis: Henryk Zegadło (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Kasper ŻELECHOWSKI (1863-1942)

1128
Alina olej, płótno; 37 x 29 cm;
sygn. p. d.: KŻelechowski.
estymacja: 3 200 - 4 300 zł

Stanisław APPENZELLER (1901-1980)

1129
Martwa natura z chlebem olej, płótno; 32 x 40 cm;
sygn. l. d.: ST. APPENZELLER.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Szczepan ANDRZEJEWSKI (1892-1950)

1130
Weteran z wnuczką, 1929 olej, tektura; 49,5 x 35 cm;
sygn. i dat. l. g.: Andrzejewski / -1929-;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

1131
Scena wiejska w górskim pejzażu olej, płótno; 57 x 69 cm.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Józef MRÓZ (1914-1990)

1132
Plac zabaw, 1960 olej, płótno dublowane; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. MRÓZ R 1960, p. d. ślady po opisie;
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Franciszek MOLLO (1897-1967)

1133
Kwiaty w wazonie, 1926 olej, tektura; 49,5 x 33,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Franciszek Mollo Paris 1926.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

1134
Apoteoza Słońca olej, płótno; 84,5 x 65,5 cm;
sygn. l. d.: L. Pękalski.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Vojtech SLAVIK, XX w.

1135
Maki i chabry, 1930 olej, płótno; 47 x 57 cm;
sygn. i dat. l. d.: V. Slavik / 30.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Józef CHLEBUS (1893-1945)

1136
Barki na Sekwanie olej, płótno; 50 x 72 cm;
sygn. l. d.: Chlebus;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Kazimierz ZIELENKIEWICZ (1906-1988)

1137
Pejzaż z drzewami olej, tektura; 20 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: ZK
estymacja: 3 000 - 3 800 zł