Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

1309
Dla Henryka Mikołaja Góreckiego, 1980 akwaforta, papier; 13,3 x 9,8 cm (odcisk płyty), 38 x 28 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: S. Fijałkowski 80 (ołówkiem)
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Zygmunt ACEDAŃSKI (1909-1991)

1310
Dziewczyna z pieskiem linoryt barwny, papier;
29,5 x 32,5 cm (odcisk płyty), 33,6 x 36,5 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 500 - 700 zł

Eugeniusz GET-STANKIEWICZ (1942-2011)

1311
Autoportret jako Wilhelm Tell miedzioryt kolorowany, papier; 40 x 30 cm (wymiar arkusza);
dedykacja p. d.: na / pamiątkę / od / Get e / 18.VI.85 / Wrocław (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Arika MADEYSKA (1928-2004)

1312
Interwencje, 1963 litografia, collage, papier; 17,8 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Madeyska / 63 (ołówkiem);
estymacja: 900 - 1 100 zł

Nicolas CANN

1313
Zestaw 4 kompozycji LE TANGO, LOVES-OLD SWEET SONG,
BILLIARDS, CROQUET.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Marian GADZALSKI (1934-1985)

1314
Koń guma dwuchromianowa, papier; 21,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. suchym tłokiem l. d.: Gadzalski.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)

401
Postacie, 1982 pastel, gwasz (?), papier; 48 x 64 cm;
sygn. i dat. p. d.: TPągowska 82 oraz przy prawej krawędzi;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Janina GARYCKA (1920-1997)

402
Kobieta w kapeluszu gwasz, tektura; 21 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JGarycka (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Józef SZAJNA (1922-2008)

403
Okna, z cyklu: Mrowiska, 1997 offset, akryl, kreda, papier; 66 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Szajna / 97;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Piotr POTWOROWSKI (1898-1962)

404
Kompozycja figuralna, 1959 tusz, pędzel, akwarela, papier; 41,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: P.P. 1959 ? (ołówkiem);
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Zbigniew MAKOWSKI (ur. 1930)

405
Martwa natura, 1961 olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. i dat. l. d.: Zbigniew Makowski 1961.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

407
Droga koło szubienicy, 1958 olej, płyta pilśniowa; 46 x 33 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: S. Fijałkowski / Droga koło szubienicy / 1958.
estymacja: 42 000 - 48 000 zł

Zdzisław MAJROWSKI - MEYRO (ur. 1952)

408
Kwiaty, 2007 olej, płótno; 50 x 73 cm;
sygn. p. d.: Majro;
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

Stanisław MŁODOŻENIEC (ur. 1953)

409
Szary Paysage, 2005 olej, płótno; 76 x 101 cm;
sygn. i dat. l. g.: ST MŁODOŻENIEC 2005;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)

410
Autoportret / Wisła, 1990/2001 olej, płótno; 92 x 72 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Sempoliński / styczeń / 2001 / Autoportret
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Witold PAŁKA (1928-2013)

411
W kawiarni, 2010 olej, płótno; 70 x 80 cm;
sygn. i dat. p. g.: Pałka W. / 2010.
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

412
Telefon, 2005 olej, płótno; 150 x 120 cm;
sygn., dat. i opis autorski na odwrocie: TELEFON / Tobis 2005; oraz stempel wywozowy,
estymacja: 11 000 - 15 000 zł

Wojciech TRATKIEWICZ (ur. 1954)

413
Martwa natura, 1995 olej, płótno; 89 x 114 cm;
sygn. p. d.: TRATKIEWICZ;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

414
Kawony i butelka, 1989 olej, płótno; 59 x 67 cm;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Anna SZPRYNGER (ur. 1982)

416
Bez tytułu 81, 2011 akryl, płótno; 20 x 20 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: ANNA SZPRYNGER / 2011;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Anna SZPRYNGER (ur. 1982)

417
Bez tytułu 82, 2012 akryl, płótno; 40 x 40 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: ANNA SZPRYNGER / 2012;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

418
Kompozycja, 2012 olej, płótno; 149 x 122 cm;
sygn. i dat. śr. g.: S. MŁODOŻENIEC / 2012;
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Lech OKOŁÓW (ur. 1933)

419
Motocyklista olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: okołów;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Henryk LASKOWSKI (ur. 1951)

420
Refleksy VI, 2008 olej, płótno; 33 x 24 cm;
na odwrocie napis: VENISE / "REFLEKSY" VI / H. LASKOWSKI / 33 x 24 cm 2008.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jakub CIĘŻKI (ur. 1979)

421
Cykl trzech obrazów XYZ, 2014 emalia akrylowa, akryl, olej, płótno; 50 x 50 cm
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Andrzej URBANOWICZ (1938-2011)

422
Kwadrat Wenus Pierwszy, 2002 kompozycja przestrzenna, barwne elementy kartonu na płycie,
122 x 122 x 10 cm (wymiar kompozycji w autorskiej oprawie);
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Danuta LEWANDOWSKA (1927-1977)

423
Bez tytułu - czarne, 1973 technika własna, płótno;
53,5 x 48 x 5 cm (wymiar całości kompozycji z oprawą);
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

424
Bez tytułu, 1973 technika własna, płótno;
63,5 x 48 x 5 cm (wymiar całości kompozycji z oprawą);
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

425
Pokole, 1972 tusz, tempera, akryl, karton; 66 x 50 cm;
sygn. l. d.: JAN / BER / DYSZ / AK, dat. p. d.: 19 / 72;
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Irena KNOTHE (1903-1987)

1401
Nasturcje, 1972 akwarela, papier; 31 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: IrenaKnothe 1972.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Ryszard GANCARZ (1955-2017)

1402
Kompozycja, przed 1996 collage, pastel, papier; 100 x 70 cm;
l. d. pieczątka autorska oraz sygn. R. GANCARZ obok druga pieczątka autorska: R / GANCARZ.
estymacja: 1 600 - 2 100 zł

Magdalena SPASOWICZ (ur. 1927)

1403
Port z latarniami, 1997 olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: 97 / MSpasowicz;
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

1404
Porcik na wyspie, 1997 olej, płótno; 54 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: MSpasowicz / 97;
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

Zbigniew OLSZEWSKI (ur. 1955)

1405
Pejzaż XXIII, 1987 olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. i dat. przy prawej krawędzi: 87 OLSZEWSKI ZBIGNIEW;
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Andrzej JURKIEWICZ (1907-1967)

1406
Pejzaż z Harendy, 1951/1952 olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. p. d.: Jurkiewicz;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Marek SUŁEK (ur. 1963)

1407
Erotyk 1, 2001 technika własna, płótno; 33 x 24 cm
estymacja: 900 - 1 200 zł

Marek SUŁEK (ur. 1963)

1408
Erotyk 2, 2001 technika własna, płótno; 33 x 24 cm;
sygn. p. d.: MS (ryte);
estymacja: 900 - 1 200 zł

1409
Akt - studium olej, płótno; 119 x 100 cm;
sygn. p. d.: Trat.;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1410
Snopy, 1960 olej, tektura; 42,3 x 54,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: Moncchener / 1960.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1411
Przesunięcie, 1999 olej, płótno; 65 x 81 cm;
na odwrocie nalepka galeryjna z informacją o pracy.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Maciej MAKAREWICZ (1912-2009)

1412
Martwa natura olej, płótno; 56 x 46 cm;
sygn. p. d.: M. MAKAREWICZ.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

1413
N.D.16, 2017 akryl, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: ABAKO '17;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Sławomir LEWCZUK (ur. 1938)

1414
W plecy I, z cyklu: Symptomy, 2009 olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi u dołu: LEWCZUK 09.;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Witold PAŁKA (1928-2013)

1415
Pejzaż z Szwajcarii, 2000 olej, płótno; 73,5 x 61,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Pałka W. / 2000.
estymacja: 7 000 - 10 000 zł

Renata SZPUNAR-KUBCZYK (ur. 1970)

1416
Nad równiną Tesalii, z cyklu: Grecja, 2008 akryl, płótno; 29,5 x 38,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SZPUNAR;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1417
Droga na skraj Mésa - Mani, z cyklu: Grecja, 2008 akryl, papier gruntowany; 31,5 x 39,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d .: SZPUNAR;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Henryk KOZAKIEWICZ (1936-1985)

1418
Pejzaż surrealistyczny olej, płótno; 57 x 67 cm;
sygn. l. d.: H. Kozakiewicz.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Maria DZIOPAK (ur. 1954)

1419
Pejzaż olej, płótno; 73 x 50 cm;
sygn. l. d.: M. DZIOPAK.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł