814
Para kandelabrów 4-świecowych, 3-ramiennych brąz patynowany, szkło kryształowe; wys. 40 cm;
Europa Zachodnia, Anglia? k. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Firma John Gloag MURDOCH (czynna od 1871)

815
Polifon - phoneon drewno czernione, okleiny mahoniowe, metal;
taśma papierowa perforowana;
Wielka Brytania, Londyn, k. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926) (ilustracje)

816
Teka z dokumentem nadania honorowego obywatelstwa Nowego Sącza drewno, skóra, mosiądz, lak, mora jedwabna;
rękopis na pergaminie; malowidła gwaszem;
52 x 38 x 4 cm. Polska, Nowy Sącz, 1904.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

817
Para lichtarzy w tradycji II Cesarstwa brąz, odlew, ślady złocenia; wys. 23,5 cm;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Wytwórnia szkła artystycznego MULLER FRERES

818
Lampka elektryczna brąz złocony, mosiądz, szkło warstwowe, powlekane;
wys. 33,2 cm, szer. 12 cm, głęb. 24,7 cm.
Francja, Lunéville, pocz. lat 20. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 300 zł

819
Lampka elektryczna na biurko żelazo kute ręcznie, szkło warstwowe, powlekane; wys. 41 cm;
estymacja: 5 800 - 7 700 zł

820
Zegar kominkowy z figurką młodzieńca brąz patynowany i złocony, marmur, blacha mosiężna patynowana;
wys. 48 cm, szer. 33 cm,
głęb. 11,5 cm. Francja, przed poł. XIX w.
estymacja: 7 000 - 12 000 zł

L & F MOREAU i Hippolyte François [1857-1930]

821
Zegar kominkowy, secesyjny, z postacią kobiecą („IRIS”) oraz parą świeczników brąz patynowany, marmur różowy;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Johann Christian LOGHAN [vel LOGAN](1726-1782

822
Zegar kaflowy, stołowy brąz złocony, mosiądz, stal, szkło;
Toruń, 3 ćw. XVIII w.
estymacja: 100 000 - 130 000 zł
Cena oferowana 75 000 zł

823
Tkanina dekoracyjna, neorokokowa welur, haft wypukły, ręczny, bajorek, kordonek,
nić metalizowana złota i srebrna; 215 x 184 cm.
Francja?; 2 poł. XIX w.
estymacja: 30 000 - 38 000 zł

824
Kobierzec Hereke jedwab na jedwabiu; 104 x 165 cm.
Turcja, XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

825
Szafeczka eklektyczna w stylu mebli huculskich drewno, 72,5 x 46 x 27,5 cm;
Polska Południowo-Wschodnia, XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

826
Lustro zakopiańskie ozdobione rzeźbione i wycinanymi motywami regionalnymi, jesionowe;
149 x 83,8 x 5,3 cm; Zakopane, pocz. XX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

1801
Naszyjnik z pereł 110 szt. pereł słodkowodnych Akoya;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 41.800 g
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

1802
Pierścionek art deco 21 szt. brylantów; złoto pr.0.583, platyna 0.875,
masa całkowita 4.530 g
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 300 zł

1803
Pierścionek z rubinami 18 szt. diamentów oraz 18 szt. rubinów,
złoto 18k, masa całkowita 5.880 g.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

1804
Pierścionek z szafirami 5 szt diamentów oraz 5 szt szafirów;
złoto pr.0.750, masa całkowita 8.550 g
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1805
Pierścionek z brylantem w centrum - brylant o masie 0.16 ct;
złoto pr.0.750, masa całkowita 11.930 g
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

1806
Wisior z topazem topaz dymny w szlifie gruszka, w oprawie z żółtego złota,
pr.0.585, masa całkowita 21.150 g
estymacja: 3 200 - 4 300 zł

1807
Pierścionek z szafirami 18 szt diamentów oraz 3 szt szafirów,
białe złoto pr.0.750, masa całkowita 7.240 g
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

1808
Pierścionek z brylantami 34 szt brylantów,
złoto pr.0.585, masa całkowita 4.070 g.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1809
Sygnet męski syntetyczny oliwin oraz 6 szt brylantów,
złoto pr.0.585, masa całkowita 10.040 g.
estymacja: 4 300 - 5 800 zł

1810
Naszyjnik z pereł sznur pereł naturalnych ze złotym zapięciem,
złoto pr.0.585, masa całkowita 32.600 g
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1811
Plakieta jubileuszowa z okazji 25-lecia twórczości Henryka Sienkiewicza żeliwo (pokryte wtórnie pozłotą); 29,5 x 24 cm.
Polska, 1900
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Towarzystwo KOLCZUGINA

1812
Samowar z okrągłą tacą Rosja, Fabryka Samowarów Kondratija Dimitrowicza
GORNINA (czynna od 1872); Tuła, k. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1813
Lalka Niemcy, Wytwórnia SIMON & HALBIG (czynna 1869-1930),
HEINRICH HANDWERCK (czynna od 1855), pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Firma KAUFFMANN

1814
Barometr ścienny z termometrem Francja, Amiens, 3 tercja XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

1815
Misa miedź (niegdyś bielona wewnątrz); wys. 4,3 cm, średnica 21,2 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1816
Ikona - Chrystus Pantokrator tempera na desce silnie wygiętej w łuk, 30,5 x 23,5 x 4 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1817
Ikona - Przysięga Siergieja Radomirskiego, w kiocie i srebrnym okładzie tempera na desce, srebro pr. 84, 17,5 x 13 x 1 cm;
Rosja, Petersburg, 1871; złotnik Agaton
Gutkow (czynny 1871-1874)
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

1818
Ikona - Ścięcie Jana Chrzciciela tempera na desce z drewna owocowego,
30,8 x 26,2 x 2,5 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 800 zł

Fabryka lamp i palników naftowych G. F. OPITZ

1819
Lampa naftowa na trójnogu, neoempirowa brąz, mosiądz, złocenie; szary marmur; szkło prasowane,
otrawiane, matowione; wys. 70,5 cm;
Niemcy, Berlin, k. XIX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1820
Lampa naftowa orientalizująca Fabryka lamp i palników naftowych EHRICH & GRAETZ;
Niemcy, Berlin, XIX/XX w. [wyrób na rynek rosyjski].
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1821
Zegar kominkowy z figurą ogrodniczki Zegarmistrz Charles François PETIT (czynny w latach 40. i 50. XIX w.)
oraz firma LINET FRÉRES (czynna od lat. 40. XIX w.)
Francja, Paryż, ok. poł. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

1822
Zegar ścienny, obrazowy wys. 50,2 cm, szer. 39,5 cm, głęb. 11,5 cm.
Niemcy, Schwarzwald, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

1823
Zegar kominkowy z figurą żołnierza brąz cyzelowany, złocony; wys. 44 cm, szer. 29 cm;
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1824
Kilim huculski wątek i osnowa wełniane; 196 x 290 cm.
Pracownia Kilimów Artystycznych Michała CHAMUŁY(?)
GŁINIANY k. Lwowa; lata 20. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

1825
Kobierzec - Shiraz wątek i osnowa wełniane; 208 x 149,5 cm.
Persja, Shiraz, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1826
Słupek - gerydon drewno czernione, gipsatura, malatura, mosiądz;
wys. 108 cm; Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1827
Postument - kolumna drewno, złocenie płatkowe i pozłota; snycerka; wys. 114 cm;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1828
Lustro ścienne, owalne, neorokokowe sosna, sklejka, tafla lustrzana, fazowana;
wys. 109 cm, szer. 68 cm, głęb. 13 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 500 zł

901
Stolik art déco fornirowany orzechem i palisandrem;
58,5 x 80 x 48 cm; Polska, pocz. lat 30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

902
Szafka art déco fornirowana orzechem, z dekoracyjnymi stalowymi okuciami;
99 x 71 x 52 cm; Polska, l. 20/30. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 500 zł

903
Stolik pomocniczy art déco fornirowany orzechem; 67 x śr. 75 cm;
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

904
Bufet art déco fornirowany wzorzystym orzechem, z dekoracyjnymi stalowymi okuciami;
78,8 x 260 x 60,5 cm; Europa Środkowa, ok. poł. lat 30. XX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

905
Bufet art déco fornirowany wzorzystym orzechem z dekoracyjnymi stalowymi uchwytami;
85,5 x 130 x 51 cm; Europa Środkowa, ok. poł. lat 30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

906
Szafka neoempirowa fornirowana mahoniem, ozdobiona intarsjowanymi żyłkami i mosiężnymi okuciami;
79 x 89 x 46 cm; Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

907
Stolik pomocniczy klasycyzujący fornirowany mahoniem, ozdobionym palisandrowym polem na blacie i bukszpanowymi
żyłkami; 70 x 73 x 73 cm; Polska (?), 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł