Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875 - 1944)

233
Cerowanie dywanu olej, sklejka, 25 x 38 cm; sygn. p. d.: F.M. Wygrzywalski
Cena wywoławcza. 14 500 zł

Zygmunt MENKES (1896 - 1986)

234
Modele w pracowni (Miłosna serenada) akwarela, gwasz, papier, 35 x 45,5 cm; sygn. p. d.: Menkes
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Kazimierz POCHWALSKI (1855 - 1940)

235
Portret kobiety pastel, papier kremowy, 48 x 39 cm; sygn. l. d.: K. Pochwalski
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824 - 1899)

236
Drużba - Krakus na koniu akwarela, papier, 29 x 21,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Juliusz Kossak / 1888
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

237
Portret młodej kobiety z różą, 1909 olej, tektura, 72,5 x 91,5 cm; sygn. l. d.: J Malczewski 1909
Cena wywoławcza. 280 000 zł

Antoni GRAMATYKA (1841 - 1922)

238
Pejzaż wiejski ze sztafażem olej, tektura, 18 x 43,5 cm; sygn. p. d.: AGramatyka
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Franz ONDRUSEK (1861 - 1932)

239
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849 - 1914)

240
Studium pejzażu olej, tektura, 17 x 32 cm; sygn. p. d.: J. CHEŁMOŃSKI
Cena wywoławcza. 33 000 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875 - 1947)

241
Pejzaż zimowy z dzikami olej, płótno, 77 x 112 cm; sygn. l. d.: I. Zygmuntowicz
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Władysław SZERNER młodszy (1870 - 1936)

242
Zwiad olej, deska, 39,5 x 61,5 cm; sygn. p. d.: WŁADYSŁAW SZERNER jun.
Cena wywoławcza. 40 000 zł

KOLEKCJA

243
Z RODZINY HABSBURGÓW a) W. Kossak "Arcyksiążę Karol Stefan Habsburg z żoną Marią Teresą w parku zamkowym" b) W. Kossak "Wyjazd sankami z Parku Żywieckiego"

Jan KONARSKI (XIX/XX)

244
Przejażdżka olej, płótno, 26 x 35 cm; sygn. p. d.: J Konarski
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

245
Przedwiośnie olej, tektura, 68 x 56 cm; sygn. l. d.: St. Kamocki
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Ludwik GĘDŁEK (1847 - 1904)

246
Wesoła sanna olej, płótno, 37 x 58 cm; sygn. l. d.: L. Gędłek. Wien
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

247
Zaułek olej, płótno, 65,5 x 41,5 cm;
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Stanisław GAŁEK (1876 - 1961)

248
Morskie Oko olej, płótno, 57,5 x 77 cm; sygn. l. d.: ST. GAŁEK
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Władysław JAHL (1886 - 1953)

249
Polowanie w Bachivilliers olej, tektura, 21,5 x 33 cm; sygn. p. d.: Jahl
Cena wywoławcza. 4 700 zł

Jerzy KOSSAK (1886 - 1955)

250
Wizja Napoleona w czasie odwrotu spod Moskwy; olej, płótno, 96 x 145 cm; sygn. l. d.: Jerzy Kossak 1926
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Julian FAŁAT (1853 - 1929)

251
Bociany, ok. 1910 olej, sklejka, 50 x 140 cm; sygn. p. d.: jFałat. Osiek
Cena wywoławcza. 125 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887 - 1955)

252
Góral pastel, tektura, 47,5 x 68 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: St. Górski
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Antoni PIOTROWSKI (1853 - 1924)

253
Kobieta w krakowskim stroju olej, sklejka, 54,5 x 75 cm; sygn. p. d.: A. Piotrowski 903
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Michał STAŃKO (1901 - 1969)

254
Chata w górach olej, tektura, 21 x 29 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: M. Stańko
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879 - 1942)

255
Huculi olej, płótno naklejone na tekturę, 70 x 100 cm; sygn. p.g.: Sichul
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Władysław JAROCKI (1879 - 1965)

256
Cyganki olej, płótno; 125 x 97 cm; sygn. l. d.: WŁ. JAROCKI / 1923
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891 - 1951)

257
Akt kobiety olej, sklejka, 35 x 48,5 cm; sygn. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Malarz nieokreślony, francuski?, XVIII-XIX w.

258
Portret młodej kobiety w białej sukni olej, płótno, 61,5 x 49 cm
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878 - 1954)

259
Jesienią w parku olej, płótno, 72 x 115 cm; sygn. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI PARYŻ 1912;
Cena wywoławcza. 44 000 zł

260
Przed zajazdem, 1879 olej, płótno dublowane, 40 x 108 cm [po konserwacji]; sygn. p.d.: JÓZEF CHEŁMOŃSKI / 1879
Cena wywoławcza. 250 000 zł

Edouard ANSEN-HOFMANN (1820 - 1904)

261
Gra w kości olej, płótno, 70 x 100 cm; sygn. l. d.: E. Ansen Hofmann;
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski

262
Koneser wina olej, deska mahoniowa, 23,4 x 14,8 cm;
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Władysław POCHWALSKI (1861 - 1924)

263
Portret kobiety olej, płótno, 65,5 x 50 cm; na odwrocie napis: Malował / prof Władysław Pochwalski / 1860 - 1924
Cena wywoławcza. 6 800 zł

Malarz nieokreślony, polski, XIX w.

264
Portret mężczyzny olej, płótno dublowane, 90 x 68 cm; p. g.: opisany inicjałami przy kartuszu herbowym: JM / 1830
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

265
Salome z głowa św. Jana olej, płótno, 67 x 54 cm;
Cena wywoławcza. 8 000 zł

266
Portret Raimunda Grubla - burmistrza Wiednia; olej, płótno, 70 x 55 cm; sygn. p. g.: K. Pochwalski
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Adam STYKA (1890 - 1959)

267
Widok na zatokę olej, tektura, 35 x 27 cm; sygn. p. d.: ADAM / STYKA
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Adam STYKA (1890 - 1959)

268
Pompeje - szkic olej, tektura, 24 x 33 cm
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Adam STYKA (1890 - 1959)

269
Ulica targowa w arabskim mieście olej, tektura, 19 x 24 cm; sygn. p. d.: ADAM / STYKA
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Emil KRCHA (1894 - 1972)

270
Nad brzegiem morza olej, tektura, 34 x 41 cm; sygn. p. d.: Krcha
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Roman BRATKOWSKI (1869 - 1954)

271
Na lagunie weneckiej olej, tektura, 35 x 48 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: R. Bratkowski
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Joost Cornelisz. Droochsloot

272
a)Uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego olej, płótno, dublaż woskowy; 102,5 x 152 cm; b) Przypowieść o uczcie królewskiej, 1639 olej, płótno dublowane; 94,5 x 139 cm;
Cena wywoławcza. 650 000 zł

Gertruda STAATS (1859 - 1938)

273
Pejzaż leśny ze strumieniem i chatą olej, deska, 79,45 x 58,5 cm; sygn. p. d.: G. Staats
Cena wywoławcza. 24 500 zł

Malarz nieokreślony, Carl Friedrich LESSING ?

274
Pejzaż olej, płótno, 62 x 100,5 cm; Według tradycji obraz wiązany z C. F. Lessingiem (1808 - 1880)
Cena wywoławcza. 15 500 zł

Herman SCHNEE (1840 - 1926)

275
W lesie olej, płótno, 111,5 x 99 cm; sygn. p. d.: H. Schnee / 71 lub (91)
Cena wywoławcza. 12 500 zł

Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1867 - 1952)

276
Na Capri olej, płótno, 73,3 x 100,5 cm; sygn. p. d.: S. Jaxa / 1910
Cena wywoławcza. 39 000 zł

Konrad DIELITZ (1845 - 1933)

277
Storczyki olej, płótno, 61,5 x 50,5 cm; sygn. p. g.: K. Dielitz 16.
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Andreas SCHELFHOUT (1787 - 1870)

278
Pejzaż ze złamanym drzewem olej, płótno, 21,5 x 19 cm; sygn. p. d.: A. Schelfhout
Cena wywoławcza. 40 000 zł

P. Le BRUN (1802 - 1879)

279
Dziecko z barankiem olej, płótno, 62,5 x 50 cm; sygn. l. d.: P. Le Bun / 1850
Cena wywoławcza. 42 000 zł

Malarz nieokreślony, k. XVIII w.

280
Para portretów: Portret króla August III Portret Marii Józefy - żony Augusta III olej, płótno, 43 x 32 cm [po konserwacji]
Cena wywoławcza. 15 500 zł