603
Patera art deco plater; wys. 6,5 cm, średn. 33,5 cm; Warszawa, Norblin i Ska, lata 20.-30 XX
Cena wywoławcza. 1 600 zł

604
Połmisek z nakrywką do pieczystego plater; wys. 13 cm, szer. 34,5 cm, głęb. 27 cm; Warszawa, Bracia Henneberg, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

605
Para świeczników plater; wys. 38,5 cm; Warszawa, Norblin i Ska, k. XIX w. (po 1896 r.)
Cena wywoławcza. 1 800 zł

606
Lustro secesyjne plater, szkło; wys. 46,5 cm, szer. 30,5 cm; Warszawa, firma Frageta, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

607
Cukiernica plater; wys. 15,5 cm, szer. 19,5 cm, głęb. 11,5 cm; Warszawa, firma Frageta, XIX/XX w
Cena wywoławcza. 1 600 zł

608
Torebka balowa srebro pr. 3, waga 444 g; Warszawa, lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 700 zł

609
Kabaret do przypraw srebro pr. 1, szkło kryształowe; wys. 31 cm, waga 540 g; Lyon, 1809-19
Cena wywoławcza. 3 500 zł

610
Świecznik srebro pr. 84; wys. 36,5 cm, waga 350 g; Warszawa, złotnik W. Szkarłat (?), 1908-15
Cena wywoławcza. 1 700 zł

611
Papierośnica męska srebro wewnątrz złocone; dł.12 cm, szer. 8,5 cm; waga 237 g ; Rosja?, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

612
Para pucharków Petersburg, 1899-1903 ( probierz Jakow Liapunow), złotnik N.M.Bobir (czynny 1892-1908)
Cena wywoławcza. 4 700 zł

613
Zapalniczka damska obudowa złota pr. 56; wys. 4 cm, szer. 3,5 cm; Petersburg, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

614
Pucharek kiduszowy srebro pr. 13; wys. 12,5 cm, średn. 7 cm; waga 109 g; Lwów, 2 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

615
Solniczka łodkowata srebro pr. 84; wys. 7,8 cm, szer. 12,5 cm, głęb. 5 cm; waga 99 g; Rosja, 1845 r., monogram złotnika KGM
Cena wywoławcza. 900 zł

616
Kubek srebro złocone (prawdopodobnie wtórnie); waga 153 g; Norymberga, złotnik Thomas Ringler (czynny 1661-1704), ok. 1700
Cena wywoławcza. 11 000 zł

617
Taca owalna srebro pr. 84; waga 1237 g; Warszawa, firma G; Radke, 1905-1908 (probierz Andrzej Wyrzykowski)
Cena wywoławcza. 5 500 zł

618
Para świeczników srebro; wys. 27, 5 cm, szer. stopy 9,5 cm; waga 662 g; Berlin, 1821-41 (starszy cechu Andreack)
Cena wywoławcza. 8 600 zł

619
Komplet sztućców na 12 osób w kantynie srebro pr. 3 i 800, stal; waga 3850 g (z nożami); Wiedeń i Niemcy, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

620
Waza dekoracyjna srebro niesygnowane; wys. 18,5 cm, szer. 19 cm; waga 1035 g; Niemcy ?, ok. 1908 r.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

621
Komplet sztućców środka stołu srebro pr. 1 z głowa Minerwy, stal, kość, elefantyna; Paryż, k. XIX w., kantyna - Orlean, firma Despray
Cena wywoławcza. 7 500 zł

622
Połmisek owalny srebro pr. 84; wys. 3,5 cm, szer. 48,5 cm, głęb. 31 cm; waga 1974 g; Rosja, St. Petersburg, 1818
Cena wywoławcza. 25 000 zł

623
Patera srebro pr. sterling; wys. 18 cm, szer. 40 cm, głęb. 28 cm; waga 1407 g; Londyn, firma Carrington and Co (zał. 1873), 1891 r.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

624
Waza do zupy srebro pr. 12; waga 2358 g; Warszawa, firma Karola Malcza (1827-1864), lata 30-40. XIX w
Cena wywoławcza. 23 000 zł

625
Waza do zupy z nakrywą srebro pr. 1 z głowa Minerwy; waga 4404 g; Paryż, ok. poł. XIX w., Pierre-Franćois Augustin Turquet (czynny 1844-55)
Cena wywoławcza. 23 000 zł

626
Zestaw naczyń środka stołu srebro pr. 1 z głowa Minerwy; waga 3432 g; Paryż, 1896-1910, Eugene Lefébre
Cena wywoławcza. 26 000 zł

701
Laska z kościaną rączką drewno-czeczotka, kość, mosiądz; dł. 90 cm, Europa Zachodnia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

702
Sekstant - przyrząd do nawigacji, w futerale; Wielka Brytania, Newport, firma W.R. Williams, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

703
Puchar secesyjny Niemcy, Lüdenscheid; wg proj. Albina Müllera - wyk. wytwórnia GERHARDI und Co ; ok. 1902.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

704
Koszyk na butelkę do wina cyna; wys. 16,5 cm, dł. 29 cm, szer. 10,3 cm; Francja? pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

705
Para kandelabrów 5-świecowych brąz, odlew cyzelowany; wys. 55 cm; szer. ramion 30 cm; Europa Zachodnia, Francja? 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Auguste Louis MOREAU (1855-1919)

706
Para wazonów secesyjnych cynkal brązowiony; wkłady blaszane, miedziane; wys. 31 cm; Francja, Paryż, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

707
Talerz cynowy cyna; wys.2 cm, średn. 24,6 cm; Niemcy, Drezno, konwisarz A. Petzold; 1721.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

708
Komplet śniadaniowy cyna srebrzona; Wielka Brytania, firma platernicza "S.B.M.", XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

709
Cache-pôt cyna srebrzona, wys. 15,5 cm; Wielka Brytania, Sheffield, warsztat platerniczy "J.B. and Son"; XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

710
Taca secesyjna Niemcy, Bockum k. Krefeld, firma Johann Peter KAYSER und SOHN, ok. 1900.
Cena wywoławcza. 800 zł

711
Kandelabr 8-świecowy Francja, Ferdinand BARBEDIENNE (1810-1892); [odlewnia zał. w latach 30. XIX w.]; 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

712
Samowar z tacką i płukalnica plater, drewno toczone; Warszawa, firma Norblin i Co, lata 80-90. XIX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

713
Patera secesyjna stop cynowy, szkło; wys. 36 cm, średn. 26 cm; Niemcy? pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

714
Szabla arabska, marokańska "nimcha", paradna z II poł. XIX w. Płn. Afryka. Marokko. II poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 33 000 zł

715
Zegar konsolowy w typie Boulle'a Francja, Paryż, warsztat zegarmistrzowskiego rodu MARTINOT, zapewne Henri Martinot (1646-1725).
Cena wywoławcza. 46 500 zł

716
Strzelba myśliwska, dubeltówka, kapiszonowa. Stal, mosiądz, drewno; Europa. Lata 40-te XIX w
Cena wywoławcza. 5 300 zł

717
Pistolet skałkowy k. XVII/ pocz. XVIIIw. Stal, mosiądz, drewno. Dług. całk. 575 mm. Waga 1196 mm. Francja, Hiszpania. XVII / XVIII w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

718
Pistolet kapiszonowy, podróżny. Stal, srebro, drewno. Dług. całk. 317 mm; waga 717 g . Belgia, Liege. Lata 30-te XIX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

719
Szabla francuska, nieregulaminowa oficerów kawalerii. III Republika Francuska. Lata 90-te XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

720
Szabla kaukaska"szaszka" z II poł. XIXw. Stal, srebro, róg, drewno, skóra. Cesarstwo Rosyjskie, Kaukaz. II poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

721
Szabla rosyjska "szaszka" dragonów wz. 1881/91, żołnierska, wykonana w latach 1914 - 1916.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

722
Zegar kominkowy z postacią Diany i Amora alabaster, mosiądz, stal, szkło; wys. 40 cm, szer. 656 cm, głęb. 24 cm; Francja, Tuluza, warsztat Jean MONTEIL i Syn, po poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 15 500 zł

Emile André BOISSEAU (1842-1923)

723
Zegar z figurkami puttów Francja, Paryż, rzeźbiarz E. A. Boisseau, odlewnia brązów Braci Thiebaut (czynna 1827-1928); XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

724
Zegarek kieszonkowy Londyn, zegarmistrz Peter Garon (czynny 1687-1723), członek Clockmasters Company. Warsztat prowadził od 1713 z synem (również Peterem).
Cena wywoławcza. 10 000 zł