Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

1
Kompozycja kwiatowa [Kwiaty], 1928 akwarela, ołówek, papier żeberkowy; 46 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: LWyczółk 1928 (ołówkiem).
estymacja: 39 000 - 46 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

2
Amazonka, 1884 akwarela, papier; 30,5 x 38,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Juliusz Kossak / 1884
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena sprzedaży 50 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

3
Pejzaż z drzewem olej, tektura naklejona na tekturę; 17,5 x 23 cm;
sygn. p. d.: JAN STANISŁAWSKI
estymacja: 65 000 - 75 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

4
Akt leżącej kobiety olej, płótno naklejone na tekturę; 39 x 48 cm;
sygn. p. g.: LWycz (ołówkiem)
estymacja: 90 000 - 100 000 zł
Cena oferowana 85 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

5
Portret młodej kobiety, 1909 olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. p. g.: Sich 09
estymacja: 38 000 - 46 000 zł

Józef SIMMLER (1823-1868)

6
Portret mężczyzny olej, płótno; 64 x 46,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: - J Simmler / 1864
estymacja: 28 000 - 33 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

7
Portret rodziny olej, sklejka; 172 x 120 cm;
sygn. l. d.: z. pronaszko
estymacja: 40 000 - 49 000 zł

Franciszek STREITT (1839-1890)

8
W altanie olej, płótno; 120,5 x 80 cm;
na odwrocie stempel sklepu dla plastyków, składu płócien.
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

Sylweriusz SASKI (1863-1954)

9
Pieśń dudziarza, 1929 olej, płótno; 133,5 x 178 cm;
sygn. i dat. Sylw. Saski 1929
estymacja: 70 000 - 80 000 zł

Pautsch FRYDERYK (1877-1950)

10
sygn. i dat. u dołu po środku: FPautsch 30
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

11
Plotki olej, tektura; 69 x 95 cm;
sygn. l. d.: W. Wodzinowski
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

Zygmunt JÓZEFCZYK (1881-1966)

12
Dziewczyna z czerwonymi koralami, 1936 olej, tektura; 36 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. g.: Z. J. / 936 (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

13
Noc listopadowa, 1957 olej, płótno; 81 x 101 cm;
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert 1957 (?)
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Jerzy KOŻUCHOWSKI (1893-1967)

14
Potyczka akwarela, papier; 39 x 31 cm;
sygn. p. d.: J. Kożuchowski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Józef BRACH, XX w.

15
Przed polowaniem akwarela, papier;
32 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JBrach

estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Mieczysław KRZYŻAK (1914-1984)

16
Trójka, 1954 olej, tektura; 24 x 34 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. Krzyżak / 1954
estymacja: 6 000 - 6 500 zł

Leszek PIASECKI (1928-1990)

17
Pędzący zaprzęg olej, tektura; 30 x 40 cm;
sygn. l. d.: Leszek Piasecki
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856 -1942)

18
W stajni, 1924 olej, tektura; 51 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak 1924
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena sprzedaży 43 000 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

19
Ułan i kirasjer na koniach, 1993 olej, płótno; 33 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: E Mesjasz 93
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

20
Ułan na koniu, 1995 olej, płótno; 41 x 33 cm;
sygn. i dat. l. d.: E Mesjasz 95
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866-1946)

21
U wodopoju, 1922 olej, tektura; 21 x 25,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Batowski 1922
estymacja: 5 300 - 6 300 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)

22
Konie na popasie olej, sklejka; 30 x 44 cm;
sygn. p. d. Jan Kotowski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

23
Szary dzień w Bronowicach olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: Rzepiński 52
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Antoni CHRZANOWSKI (1905-2000)

24
Widok na Wawel i Kurzą Stopkę, 1954 akwarela, papier; 53,5 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 700 zł

Tadeusz KUCIK (1902-1962)

25
Widok na stary kościół w Skrzyszowie pastel, gwasz, akwarela, papier;
29 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.:
T. Kucik (ołówkiem)

estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Stanisław Ignacy PORAJ FABIJAŃSKI (1865-1947)

26
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

27
Drewniany kościółek w Rajbrocie, 1952 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 28,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: Chrzanowski Antoni / Rajbrot 1952 (ołówkiem).
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

28
Kościół w Krynicy akwarela, gwasz, papier; 14 x 20 cm;
u dołu napis: FALNROK - WKRYNICAWSIWIEL ... (dalej nieczytelnie).
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

29
Widok na Wawel czarny flamaster, papier; 28,3 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA / - ACEDAŃSKA
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Alicja HALICKA (1894-1975)

30
Scena miejska akwarela, papier; 28,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Halicka
estymacja: 7 000 - 8 500 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Adolf MILICH (1884-1964)

31
Pejzaż z zabudowaniami akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 43 x 46 cm;
sygn. i opisana p. d.: milich / Sonvico (Tessin)
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Szmul WODNICKI (XX w.)

32
Pejzaż miejski (Safed), lata 40. XX w. akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 30,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: [po hebrajsku] (ołówkiem)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

33
Powrót z targu piórko, tusz, tusz lawowany, akwarela, papier; 25 x 33 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. Epstein
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Antoni PAWLIKOWSKI (1862-1925)

34
Pejzaż podgórski akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 39 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Antoni Pawlikowski (dwukrotnie powtórzona)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, włoski, XVII w.

35
Znalezienie Mojżesza - Szkic do obrazu sepia, gwasz, papier żeberkowy; 38,5 x 54 cm;
Nicolas POUSSIN (1594-1665) - naśladownictwo
estymacja: 19 000 - 22 000 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

36
Z wojen napoleońskich, ok. poł. XIX w. piórko, tusz, gwasz, papier
naklejony na tekturę; 33,5 x 41 cm
estymacja: 3 700 - 4 400 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

37
Dwie karty ze szkicownika 1. Mickiewicz w zatoce krymskiej, 1927
2. Postać żołnierza
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI (1870-1956)

38
Zestaw trzech rysunków 1. Pałac na Wodzie, lata 40. XX w.
2. Widok na Zamek Królewski w Warszawie
3. Ulica Kamienne Schodki
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Feliks JABŁCZYŃSKI (1865-1928)

39
Widoki Warszawy - para prac, 1915 1. Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie
2. Dzwonnica przy kościele Św. Anny, widok z Mariensztatu
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Emmanuel KATZ - zwany MANÉ-KATZ (1894-1962)

40
Utracone marzenia Stempenju - Ilustracja do powieści Szolem Alejchema „Stempenju” litografia barwna, papier; 49 x 65 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na kamieniu l. d.: Mané-Katz
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

Władysław BIELECKI (1896-1943)

41
Puszcza Białowieska - Polowanie na dzika, 1931 drzeworyt barwny, papier; 41,8 x 35,8 cm (kompozycja);
sygn. i dat. p. d.: Wł. Bielecki del. et imp. / 931 (ołówkiem).
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

42
Pochylona kobieta miękki werniks (?), papier; 11,2 x 11,2 cm (wymiar kompozycji),
sygn. z prawej: Eug Zak (z płyty).
estymacja: 900 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 800 zł

Władysław JAHL (1886-1953)

43
Para w parku akwaforta, papier; 22 x 17,5 cm (kompozycja);
sygn. p. d.: Jahl (ołówkiem)
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

44
Cynie w wazonie, 1925 ołówek, papier; 32 x 21 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)

45
Zestaw 16 rysunków ze szkicownika piórko, tusz, papier; 13 rysunków: 23 x 35 cm; 3 rysunki: 26 x 39,5 cm;
sygnowane: cyan
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

46
Akt modelki ze splecionymi rękami, ok. 1916 kredka, papier; 37 x 29 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 600 - 4 200 zł
Cena oferowana 3 200 zł

47
Akt kobiety i grający akwarela, gwasz, ołówek, papier; 50,5 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: cyankiewicz
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

48
Pisząca akwarela, gwasz, papier; 56 x 38 cm;
sygn. l. d.: cyankiewicz
estymacja: 3 000 - 3 600 zł