Soter Jaxa MAŁACHOWSKI (1867-1952)

97
Gdańsk, 1925 gwasz, karton naklejony na tekturę; 24 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa 1925
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

Stanisław Ignacy Poraj FABIJAŃSKI (1865-1947)

98
Wylew Wisły, 1908/1924 tusz lawowany, papier; 31,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: St. Poraj Fabijański / 1924
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jan SCHNAIDER, XIX / XX w.

99
Cieszyn zimą, 1912 ołówek, akwarela, gwasz, papier; 18,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wyrys Jan Schnaider / w lutym 1912. (? - słabo czytelnie)
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

100
Widok miasta - Przemyśl, 1938 olej, tektura; 43 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: H. Rudzka C 1938
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

101
Motyw z Pomorza olej, tektura; 32,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Żurawski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

ADAMSKI, XX w.

102
Stara Warszawa - Widok na Kolumnę Zygmunta, 1974 olej, płótno; 48 x 74,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: ADAMSKI 1974
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Juliusz STUDNICKI (1906-1978)

103
Motyw z architekturą drewnianą olej, płótno naklejone na tekturę;
28,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JSt
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

104
Dworek w kwiatach, przed 1948 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier;
18 x 23 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Tadeusz OKOŃ (1872-1957)

105
Widok z ogrodu olej, płótno; 39,5 x 52 cm
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław JAKUBOWSKI (1885-1964)

106
Kapliczka olej, sklejka; 35 x 36 cm;
sygn. l. d.: St Jakubowski
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

107
Błonia krakowskie pastel, papier; 20 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. B. (? - słabo czytelnie).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

108
Pejzaż z chatą olej, tektura; 21,3 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Paciorek
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

S. PUDOWKIN, XX w.

109
Pejzaż wiejski olej, sklejka; 45 x 63,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Pudowkin / … (cyrylicą, dalej napis nieczytelny).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Wacław MASŁOWSKI (1887-1943)

110
Wichura olej, płótno; 94 x 75,5 cm;
sygn. l. d.: Wacław Masłowski
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Ludwik KONARZEWSKI (1885-1954)

111
Motyw z Jabłonkowa, 1925 olej, płótno; 72,5 x 99,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: L. Konarzewski / Jabłonków / 1925
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

112
Góral z fajką olej, płótno naklejone na tekturę; 49 x 58,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

J. MAKOWSKI, XX w.

113
Góral z fajką olej, tektura; 32 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Makowski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

114
Stary Józwa pastel, karton; 48,5 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. Górski (słabo czytelnie)
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena sprzedaży 3 200 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

115
Snopki w górach, 1954 olej, tektura; 28 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. Stańko / 954
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

116
Snopki olej, tektura; 29,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Paciorek / Salwator
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

117
Owce i bacówka olej, tektura; 33 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Stańko
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

118
Pejzaż z kwitnącymi jabłoniami olej, tektura; 33 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R Bratkowski
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Mieczysław REYZNER (1861-1941)

119
Pieśń wieczorna (Powrót z Komersu), 1913 olej, tektura; 103 x 74 cm;
sygn. i dat. l. d.: Mieczysław Reyzner / 1913
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki, XX w.

120
Scena przy stole olej, płótno dublowane; 66 x 55 cm;
sygn. p. d.: F. Werner (? - słabo czytelnie)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

121
W kawiarni olej, płótno dublowane; 82 x 70 cm;
sygn. l. d.: E. P … burg (zatarte);
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Adele KINDT (1804-1884)

122
Dziewczyna z węzełkiem, 1839 olej, płótno dublowane; 69 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Adele Kindt / 1839
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

123
Dziecko z psem olej, płótno; 85 x 115 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Marcin JABŁOŃSKI (1801-1876)

124
Portret młodej kobiety, 1828 olej, płótno; 64 x 48 cm;
sygn. i dat. przy lewej krawędzi: Jabłoński pinx. / 1828
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Malarz nieokreślony, polski, XX w.

125
Portret kobiety w kryzie olej, płótno dublowane; 61 x 50 cm;
obraz po konserwacji.
estymacja: 5 300 - 6 300 zł

126
Portret Infantki Marii Teresy olej, płótno; 70,5 x 60 cm;
Podług obrazu Diego Velazquez’a przechowywanego w paryskim Luwrze.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

127
Portret mężczyzny olej, płótno; 78 x 63 cm.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Juliusz SCHOPPE (1795-1868)

128
Portret młodej kobiety, 1842 olej, płótno dublowane; 28,5 x 23,5 cm;
sygn. z lewej, po środku: J. Schoppe/ 1842
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Emile VERNON (1872-1919) - według

129
Portret kobiety z pieskiem olej, płótno dublowane;
80 x 59,5 cm.
estymacja: 6 500 - 7 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

130
Portret kobiety, ok. 1850 olej, płótno dublowane; 51 x 41 cm.
Obraz po konserwacji.
estymacja: 6 000 - 7 200 zł

Maria CUKROWICZÓWNA (? - 1899) według François MAROT (1666-1719)

131
Portret chłopca z białym kołnierzykiem, 1865 olej, płótno; 23 x 18,5 cm
na odwrocie obrazu autorski napis
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

132
Śpiący chłopiec, 1865 olej, płótno; 23 x 18,5 cm;
na odwrocie obrazu napis
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Artysta nieokreślony - niemiecki?, XVIII w.

133
Portret młodej kobiety pastel, papier naklejony na deskę;
35 x 28 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

Max Otto BEYER - BEIJER (1863-1902)

134
Martwa natura z ptakami olej, płótno; 51 x 39 cm;
sygn. l. d.: M.O. Beijer 11/d 03
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski XVIII / XIX w.

135
Pejzaż olej, płótno dublowane;
89 x 126 cm.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

H. BARTELS, XX w.

136
Żaglowiec na morzu, 1908 olej, sklejka; 60 x 90 cm;
sygn. i dat. l. d.: HBartels / 1908
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

137
Pejzaż morski - Port w Odessie olej, płótno dublowane;
64 x 105 cm.
estymacja: 18 000 - 20 000 zł

P. CHWALA [Leopoldine CHWALA] (1867-1947)

138
Pejzaż nadwodny olej, deska mahoniowa; 18,5 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: P. Chwala
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

139
Tobiasz prowadzony przez Anioła olej, płótno dublowane;
144 x 93 cm.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

140
Św. Paweł olej, płótno dublowane; 73 x 56 cm;
obraz po konserwacji.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, cechowy XVIII w.

141
Personifikacja sprawiedliwości - Iustitia olej, płótno naklejone na płytę; 72 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
napis pośrodku u góry: IVSTITIA
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII / XIX w.

142
Alegoria sztuk, lata 90. XVIII w. olej, płótno dublowane; 103 x 111 cm.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

LORY, XIX w.

143
Portret Antoinette - miniatura gwasz, kość; średnica 6 cm;
sygn. p. d.: Lory
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

LORY, XIX w.

144
Stanisław August - miniatura gwasz, kość; średnica 6 cm;
sygn. p. d.: Lory
estymacja: 1 000 - 1 200 zł