Władysław Aleksander MALECKI ? (1836-1900)

145
Portret mężczyzny - Piotr Skarga? gwasz, kość lub muszla (?),
6,4 x 5 cm (wymiar wraz z oprawą);
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

146
Portret mężczyzny w czerwonym mundurze - miniatura gwasz, kość , śr. 5,8 cm (w świetle okrągłej oprawy);
oprawa drewniana złocona, wymiar oprawy: 14,5 x 10,5 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

147
Portret kobiety - miniatura gwasz, kość, 6,3 x 5 cm (owal, w świetle oprawy);
na odwrocie nalepka z odręcznymi informacjami w języku niemieckim
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

148
Portret mężczyzny - miniatura medalion - brosza;
gwasz, kość; 5,7 x 4,6 cm (w świetle owalnej oprawy).
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

149
Portret dziecka - miniatura gwasz, kość;
5,6 x 4,6 cm (w świetle owalnej oprawy).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

MULER (?), XIX w.

150
Portret mężczyzny - miniatura gwasz, kość; 6 x 5 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. wzdłuż krawędzi z lewej u dołu
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

151
Portret kobiety w perłach - miniatura gwasz, kość;
5,5 x 4,3 cm (w świetle owalnej oprawy).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

152
Portret mężczyzny w peruce - miniatura gwasz, kość;
4 x 3 cm (w świetle owalnej oprawy).
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

STANZANI, XIX w.

153
Portret kobiety w kryzie - miniatura gwasz, kość; 7,7 x 6,1 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. wzdłuż krawędzi z prawej strony: Stanzani
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

154
Portret kobiety w białej sukni - miniatura gwasz, kość;
5,7 x 4,8 cm (w świetle owalnej oprawy).
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

155
Portret dziecka z szabelką - miniatura gwasz, kość;
5,8 x 4,5 cm (wymiar w świetle owalnej oprawy).
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Josef Karl STIELER (1781-1858) - według

156
Portret damy w białej sukni z naszyjnikiem z pereł miniatura, gwasz, kość; 7,7 x 6,3 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. u dołu, po środku: … Stieler
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Aimée Wagnon-Chantre CHANTRE (1818-1899)

157
Czytająca - miniatura miniatura na porcelanie; 9 x 7 cm (owal);
sygn. p. d.: Wagnon
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Jan Piotr NORBLIN de la GOURDAINE (1745-1830)

158
Wybór Przemysława na króla czeskiego akwaforta, papier; 36,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana l. d. na płycie
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Pietro PARBONI (XVIII - XIX w.)

159
Pejzaż z Abrahamem i Isaakiem miedzioryt, papier; 47,5 x 60 cm (w świetle passe-partout);
praca opisana u dołu: l. d.: Gasparo Pussino dipinse
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Francesco POLANZANI (1700-ok. 1783) rytował, według: Nicolas POUSSIN (1594-1665)

160
Sceny biblijne - para grafik Wniebowzięcie Marii oraz Pokłon Trzech Króli
miedzioryt, papier naklejony na karton;
32 x 22 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Antoine Charles Horace VERNET (1758-1836), Philibert Louis Debucourt (1755-1832)

161
Polowanie par force, przed 1900 akwaforta, akwatinta, papier; 48 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.: C. Vernet del
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jan STYKA (1858-1925) - według

162
Fragment „Panoramy Siedmiogrodzkiej” chromolitografia, papier; 51 x 78,5 cm (wymiar kompozycji),
71 x 97 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy)
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

163
Para miedziorytów miedzioryt, papier; 39 x 48 (owal, odcisk płyty),
52 x 61,5 cm (owal, wymiar arkusza w świetle oprawy) każda
estymacja: 3 000 - 3 700 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1883)

164
Miłosierdzie (Barmherzigkeit), 1918-1920 litografia barwna, papier;
33,4 x 25 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Nieokreślony autor rosyjski, XVIII w.

165
Św. Andrzej miedzioryt, papier; 36 x 26,5 cm (odcisk płyty),
p. d.: Graver I. Bersenev 1784 Goda (cyrylicą)
estymacja: 6 300 - 7 600 zł

Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)

166
Zestaw 3 grafik 1. Cisza
2. Spirytyści
3. Postać
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Olga PECZENKO-SRZEDNICKA (1918-1975)

167
Zestaw 5 grafik, lata 60. XX w. 1. Głowa III, 1966; 2. Znaki botaniczne;
3. Głowa IV, 1966; 4. Niebieska panna;
5. Włoska uliczka
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

168
Widok Wrocławia od południowego wschodu drzeworyt kolorowany, papier; 39 x 54,5 cm (w świetle passe-partout);
praca dwustronna, na odwrocie opisy.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Georg BRAUN (1541-1620), Frans HOGENBERG (1535-1590)

169
Plan Miasta Moskwy z okresu okupacji Kremla przez Wojska Polskie miedzioryt, papier; 35,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
wydanie: Kolonia, 1617.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Louis Brion de la Tour oprac., wyd. Louis Charles Desnos

170
Mapa Rzeczypospolitej w 2 poł. XVIII w. miedzioryt kolorowany akwarelą, papier;
40 x 55,5 cm (w świetle oprawy); Paryż 1766
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Cena sprzedaży 2 100 zł

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)

171
Tadeusz Kościuszko. Dwanaście obrazów, 1891 teka; 51 x 36 cm; efektowna oprawa wydawnicza,
sygnowana suchym tłokiem „F. Gogl. Wiedeń”
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934), Stanisław WASYLEWSKI (1885-1953)

172
Klasztor i kobieta. Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu.
Lwów-Poznań, 1923; 29 x 21 cm
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Maurycy GOTTLIEB (1856-1879)

173
Arcydzieła, 1923 Meisterwerke von Maurycy Gottlieb 1856-1879;
Wiedeń, 1923
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 900 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

174
Dzieła,1910 Kraków, 1910;
Nakładem Salonu Malarzy Polskich; 49 x 32 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

175
Luwr - arcydzieła malarstwa, tom I-II Warszawa, [1925],
Wydawnictwo M. Arcta.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Giovanni BOCCACCIO (1313-1375), Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

176
Dekameron pełne wydanie stu opowieści. Słowo wstępne Kornela Makuszyńskiego.
Ilustracje Mai Berezowskiej. Warszawa, 1930; 28 x 20 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stefan ŻEROMSKI (1864-1925), Edmund BARŁOMIEJCZYK (1885-1950)

177
Popioły Powieść historyczna z końca XVIII wieku i początku XIX. T. 1 - 2.
Sześć barwnych akwarel malował Michał Boruciński.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Józef HOLEWIŃSKI (1848-1917), Bolesław PRUS (1847-1912)

178
Faraon Z 10 ilustracjami J. Holewińskiego. Warszawa- Kraków-Lublin [1923]
Nakład Gebethnera i Wolffa. 33 x 29 cm, oprawa wydawnicza
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

179
Lwów przed laty osiemdziesięciu w współczesnych litografiach Zakładów Pillera,
Zakłady Graficzne Piller - Neumanna, Lwów 1928; nakład: 250
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jan KASPROWICZ (1860-1926), Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

180
Taniec Zbójnicki Towarzystwo Wydawnicze w Warszawie,
Wydawnictwo J. Mortkowicz, Warszawa - Kraków, 1929;
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Marian KONIECZNY (1930-2017)

201
Nike gips zbrojony (drut, płótno); wys. 60,5 cm;
Kraków, lata 50/60. XX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Oskar GARVENS (1874-1951)

202
Popiersie kobiety marmur biały i szary; wys. 36 cm;
Niemcy, Hanover, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

AUTOR NIEUSTALONY

203
Dziewczynka w pelerynce alabaster, marmur czarny;
wys. 22 cm.
Europa Zachodnia, Włochy?,
pocz. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Antonio CANOVA (1757-1822) według

204
Herakles i Lichas brąz; wys. 43 cm, podstawa 43 x 27 cm.
Włochy; odlew XX w.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Autor nieokreślony, w typie E.A. Lanceray

205
Kozak i dziewczyna - Rozstanie żeliwo, odlew; wys. 39 cm.
Rosja, KASLI - odlewnia żeliwa (czynna od 1747), pocz. XX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY

206
Cesarz Napoleon Bonaparte brąz odlewany, cyzelowany, patynowany; wys. 32,5 cm;
Francja, odlew XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Firma złotnicza EREDI MAZZETTI di PANDINI EVELINA o GAVIRATI EGIDIO S.a.S. Milano

207
Para figur - boginie rzymskie Cerera i Pomona srebro pr. 800, brązowione, malachit; marmur;
wys. figur z podstawą 21 cm;
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

J. A. STOKŁOSA (XX w.)

208
Chrystus Ukrzyżowany olej, płótno, deska, drewno polichromowane, złocenia; 131 x 100 cm.
Polska, 1972
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

M. FIRRER (?)

209
Krucyfiks z malowaną postacią Ukrzyżowanego olej, deska; drewno rzeźbione, złocenie; 73 x 59 cm.
Niemcy?, k. XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 400 zł

Józef ZGANIACZ (1904-1996)

210
Ostatnia Wieczerza drewno, polichromia;
wys. 32 cm, szer. 34 cm;
Polska, Fałków, lata 60-70. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

211
Aniołek - świecznik drewno polichromowane, złocenia;
wys. 61 cm; szer. 31 cm.
Polska Południowa?,
k. XVIII w. ?

estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 600 zł

212
Figura niezidentyfikowanej Świętej drewno polichromowane; wys. 60,5 cm; szer. 24 cm.
Śląsk, pocz. XVII w.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł