814
Pierścionek klasycystyczny z emalią, 1812 złoto pr. ok.0.500, rozm. pierścionka 14.5.
wewnątrz grawerowana data 1812.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

815
Pierścień barokowy srebro złocone, masa całkowita 6.720 g.
Polska, XVIII w.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

816
Pierścionek renesansowy srebro, średnica 21,5 mm; masa całkowita 5,400 g.
Polska, II poł. XVI / I poł. XVII w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

817
Pierścionek z krzyżem złoto, emalia; średnica 1,6 cm, wys. 2 cm.
Polska, 1850
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

818
Tłok pieczętny z monogramem srebro, waga 8 g.;
Polska?, lata 20. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

819
Tłok pieczętny z herbem Kozieł stal polerowana;
Polska ok. 1750-1780
estymacja: 3 400 - 3 800 zł

Marcin ROŻEK (1885-1944)

820
Medalion z portretem nieokreślonego mężczyzny brąz, średnica ok. 40 cm.
Polska, 1926
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

821
Zestaw plakiet i medalionów cyna, cyna patynowana na brąz, cynk.
Polska, XIX - XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Arthur LÖWENTAL (1879-1964)

822
Medalion z portretem gen. Stanisława Ursyn-Pruszyńskiego brąz, średnica 16,5 cm.
Wiedeń, 1911
estymacja: 2 400 - 2 600 zł

Władysław MIECZNIK (1903-1989) odlew

823
Plakieta „Powstanie Warszawskie” projekt: Zygmunt BIENIULIS (1895-1963);
Warszawa, lata 50.-60. XX w
estymacja: 3 000 - 3 700 zł

824
Puzderko z herbem Leliwa pod koroną hrabiowską brąz złocony, średn. 6,7 cm.
Polska, Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Firma BRACIA ŁOPIEŃSCY (zał. 1862)

825
Popielniczka w kształcie głowy maszkarona brąz cyzelowany, patynowany; 10 x 10 cm; wys. 6 cm.
Warszawa, przed 1939 r.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

826
Laska z łukową rączką róg bawoli, heban (?), mosiądz, stal; dł. całkowita: 90 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

827
Listownik secesyjny mosiądz, 23,5 x 35 x 9 cm.
Austro-Węgry, Wiedeń? pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Cena oferowana 1 300 zł

828
Laoshi - figura nauczyciela kość, drewno; wys. 21 cm.
Chiny, k. XIX - pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

829
Figurka sprzedawcy kość, drewno; wys. 14 cm.
Chiny, k. XIX - pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

830
Figurka kobiety z wachlarzem kość, tusz; wys. 31 cm; szer. 10 cm;
Japonia, k. XIX w. - pocz. XX w.
estymacja: 4 300 - 5 200 zł

831
Figurka rybaka kość, tusz; drewno toczone, barwione; wys. 28,7 cm.
Chiny, XIX / XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

832
Ikona dwupolowa: Wjazd do Jerozolimy, Zwiastowanie tempera na desce; 38 x 61 cm.
Rosja, Moskwa, poł. XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

833
Ikona - Św. Mikołaj tempera na desce:, 31 x 27 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

834
Ikona - Chrystus Pantokrator tempera na desce; 30,5 x 27 cm.
Rosja, ok. poł. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

835
Ikona - Matka Boska Fiodorowska tempera na desce; 18 x 15 cm.
Rosja, po poł. XIX w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

VAN CALCK, XIX w.

836
Wnętrze kościoła olej, deska; 19 x 14 cm; rama złocona, szkło: 31 x 27 cm.
Europa Zachodnia, Niderlandy?, k. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

837
Krucyfiks w rzeźbionej oprawie kość, drewno, tkanina; krzyż 45 x 22 cm; całość 95 x 42 cm.
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 6 400 - 7 700 zł

838
Pojemnik na etrog - judaicum łupina kokosa, brąz i mosiądz złocony; wymiary: 14,5 x 14,5 x 11 cm.
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

839
Skrzyneczka zakopiańska drewno, rzeźbienie; wymiary: 12,5 x 23,5 x 11 cm.
Polska, Zakopane, pocz. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

840
Dzban typu Kumgan mosiądz; wys. 42 cm.
Azja Centralna, XIX w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

841
Para kandelabrów pięcioświecowych, w duchu II Cesarstwa stop metali, brązowiony; wys. 70 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w. - pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

firma Doyal Chand Nandy Co

842
Zegarek biurkowy brąz złocony, srebrzony, giloszowany, emaliowany; korpus: 8,5 x 8,5 cm;
Wielka Brytania - Indie, , l.30-te XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

843
Zegarek podróżny z budzikiem i portretem Chopina mosiądz złocony, emalia, szkło; wys. 15,5 cm; szer. 6,5 cm; głęb. 5 cm.
Niemcy, Drezno, k. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

844
Zegarek podróżny z budzikiem mosiądz, emalia, szkło, stal; wys. 11,7 cm, szer. 8 cm, głęb. 6 cm.
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

845
Zegar kominkowy onyks alabastrowy, brąz złocony; wys. 48 cm; szer. 22 cm; głęb. 18 cm.
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

846
Zegar kominkowy z czarnego marmuru marmur, brąz złocony; wys. 49 cm; szer. 31,5 cm; głęb.15 cm.
Francja lub Belgia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Zegarmistrz Pierre Le LOMBART

847
Zegar kominkowy z figurą siedzącej damy brąz złocony, mosiądz srebrzony; wys. 44 cm, szer. 35 cm, głęb. 11 cm.
Francja, Rouen, lata 30.-40. XIX w.
estymacja: 7 300 - 8 500 zł

848
Tkanina dekoracyjna w secesyjne motywy roślinne jedwab, haft, aplikacje; 74 x 139 cm.
Polska, Kraków (?), pocz. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena oferowana 900 zł

849
Kobierzec kaukaski wełna na wełnie, naturalne barwniki; 216 x 332 cm.
Kaukaz, Szirwan, Azerbejdżan; ok. 1930.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 500 zł

850
Kobierzec kaukaski Zeychur wełna na wełnie; naturalne barwniki, 212 x 370 cm.
Kaukaz, prowincja Szirwan Azerbejdżan, k. XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 500 zł

851
Kilim Aubusson wełna na wełnie; 150 x 228 cm.
Francja, XIX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

852
Polifon drewno, intarsje; mosiądz, stal, szkło; wys. 18 cm, szer. 59 cm;
Szwajcaria? K. XIX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

853
Rama dekoracyjna drewno, gipsatura, złocenia; 126 x 163 cm.
Polska?; 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 500 zł

854
Lustro weneckie, neorokokowe szkło, tafle lustrzane, drewno; wys. ca 127 cm, szer. ca 82 cm;
Włochy, Wenecja, XIX/XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

855
Lustro ścienne eklektyczne drewno, gipsatura, złocenie, sklejka; tafla lustrzana; 112 x 90 cm.
Polska, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

856
Lustro ścienne, owalne drewno rzeźbione, gipsatura, złocenie; tafla lustrzana; 82 x 113 cm.
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

857
Lampa - żyrandol nad stół bilardowy mosiądz, szkło; wys. 72 cm; dł. 87 cm; szer. 55 cm;
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Firma GUSTAV BECKER - w typie

858
Zegar podłogowy drewno (dąb, mahoń), szkło, mosiądz, stal; wys. 201, szer. 58 cm, głęb. 29 cm.
Śląsk (?), lata 20. XX w.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

901
Komplet mebli w stylu biedermeier imitujących wyroby słynnej wiedeńskiej firmy Danhauser
orzech; Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

902
Stolik pomocniczy neostylowy orzech; wys. 54,5 cm; śr. blatu 60 cm.
Europa Zachodnia, poł. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

903
Stolik pomocniczy w stylu późno-wiktoriańskim mahoń; 75 x 50 x 50 cm.
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł