Jerzy SZWAJCER (JOTES) (1892-1967)

49
Zestaw 5 karykatur tusz, papier; format zbliżony do wymiaru: 30 x 22 cm;
każda z karykatur sygnowana u dołu: JOTES
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Janusz Maria BRZESKI (1907-1957)

50
Kawusia no, no, no tusz, piórko, tusz lawowany, papier przyklejony
do kartonu; 20,8 x 24 cm; sygn. p. d.: jMB;
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

51
Pieta akwarela, gwasz, papier;
7 x 6 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)

52
Zestaw 8 rysunków ołówek, papier (jedna z prac na przełamanej tekturze);
format prac zbliżony do: 24,5 x 34 cm;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Monogramista J. B. , XX w.

53
Studium aktu męskiego ołówek, węgiel, pastel, karton; 38,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J.B.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Józef GĄDEK, XX w.

54
Portret mężczyzny z książką, 1925 akwarela, papier; 64,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. g.: Józef Gądek / Białystok 925
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

55
Dostarczono list, 1895 akwarela, gwasz, papier; 26,5 x 20,5 (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: F. Kostrz / 95
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

56
Wiejska chata olej, płyta; 36 x 51 cm;
sygn. l. d.: E. Mesjasz
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Anastazja ZELENAY, XX w.

57
Odpoczynek w cieniu snopków, 1944 olej, tektura; 30 x 40 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 100 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

58
Kwitnące jabłonie, 1943 olej, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: R. Bratkowski / Wieliczka 943
estymacja: 5 400 - 6 500 zł
Cena sprzedaży 5 400 zł

Tadeusz KAMASA (1924-2003)

59
Prace w ogrodzie olej, płyta; 46 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: T. KAMASA
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Władysław RUDLICKI (1876-1949)

60
Na kartoflisku, 1941 olej, sklejka; 55 x 57 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wł. Rudlicki 1941
estymacja: 2 900 - 3 300 zł

Józef KRZYŻAK (1900-1958)

61
Sianokosy, 1920 olej, płótno; 61 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: 20 / J. KRZYŻAK
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

62
Wypas owiec olej, tektura; 28 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Stańko
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

63
Pastuszek z gęsiami olej, tektura; 47,5 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: FKołonski (?- słabo czytelnie)
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

64
Modlitwa olej, deska; 16 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: BR. JANOWSKA
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1867-1952)

65
Łodzie na morzu, 1935 gwasz, tektura; 17,5 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d: SJaxa / 1935
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)

66
Fala olej, tektura; 50 x 69 cm;
sygn. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Stanisław MAZURKIEWICZ (1883-?)

67
Pod wieczór pastel suchy, papier; 25 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: St. Mazurkiewicz (ołówkiem)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Roman LICHY, XX w.

68
Pejzaż nadmorski, 1948 olej, płótno; 61,5 x 97 cm;
sygn. i dat. p. d.: Roman Lichy / 1948 r.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Basile POUSTOCHKINE (1893-1973)

69
Pejzaż nadwodny olej, tektura; 16,5 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: B. Poustochkine (ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

70
Pejzaż wiejski olej, płótno; 40,5 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: FWójcik
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

71
Autoportret z profilu, 1920 olej, płótno naklejone na tekturę; 26,5 x 18,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: Wlastimil Hofman / 1920
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)

72
Portret kobiety olej, karton fakturowany; 47 x 33 cm;
sygn. p. d.: cyankiewicz
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Anastazja ZELENAY, XX w.

73
Portret kobiety, 1944 olej, tektura; 43,5 x 35 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Zelenay Anastazja / 1944 (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Antoni WAŚKOWSKI (1885-1966)

74
Portret mężczyzny pastel, kredka, tektura; 33,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Antoni Waśkowski
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

75
Zamyślona kobieta pastel, papier; 33 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Artur Markowicz (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Tadeusz OKOŃ (1872-1957)

76
Rudowłosa pastel, papier; 45 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: T. OKOŃ
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

77
Akt stojącej kobiety - Czarne pantofelki ołówek, akwarela, papier; 60,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Żurawski (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

A. MENARD, XX w.

78
Akt - Leda w fotelu olej, płyta; 49,5 x 64,5 cm;
sygn. p. d.: A.MENARD
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Ludwik LESZKO (1890-1957)

79
Tyniec, 1941 olej, tektura; 54 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Leszko / 1941
estymacja: 11 000 - 12 000 zł

80
Motyw zimowy olej, tektura;
23 x 30 cm.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

81
Zimowy nokturn, 1997 olej, płótno; 27 x 41 cm;
sygn. i dat. l. d.: E Mesjasz 97
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Samuel CYGLER (ZIEGLER) (1898-1945)

82
Burgruine Spielberg (Langenstein), 1943-1945 olej, płyta; 31 x 36,5 cm;
sygn.: Ziegler
estymacja: 6 600 - 7 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

83
Staw (Luftenberg), 1943-1945 olej, płótno naklejone na płytę;
28 x 36 cm.
estymacja: 6 600 - 7 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

84
Przedwiośnie w Podgórzu [Składy solne w Płaszowie zimą], 1897 olej, karton; 28 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
estymacja: 32 000 - 38 000 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

85
Datura w ogrodzie, 1960 olej, tektura; 58 x 79,5 cm;
sygn. i dat. p. d. i l. d.: j. hrynkowski / 960
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Antoni TESLAR (1898-1972)

86
Kwiaty w wazonie, 1960 olej, płótno naklejone na tekturę;
31,4 x 42 cm;
sygn. i dat. p. d.:
A. Teslar / 1960
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Alojzy SIWECKI (1912-1988)

87
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 36 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ASiwecki
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Janina MALISZEWSKA-ZAKRZEWSKA (1909-1982)

88
Róże w ceramicznym wazonie olej, tektura fakturowana; 43,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: MALISZEWSKA ZAKRZEWSKA (ryta w warstwie malarskiej).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)

89
Kwiaty, 1988 olej, płótno; 40 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 700 zł

Monogramista J.P., XX w.

90
Martwa natura z owocami olej, płótno naklejone na tekturę;
60 x 77 cm;
sygn. l. d.: JP

estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)

91
Mimozy pastel, papier czarny;
48 x 68 cm (w świetle oprawy),
sygn. p. d.: MSZERBIŃSKI
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

92
Kaczeńce w wazonie olej, tektura;
35 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.:
Teod. Grott

estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Amelia PALECZNA (1870-1953)

93
Piwonie olej, płótno naklejone na tekturę; 34,5 x 26,5 cm;
sygn. l. d.: A. Paleczna
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA (1912-1986)

94
W ogrodzie, 1944 olej, sklejka; 57 x 40,3 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1944 r A Maślakiewicz-Brzozowska
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

95
Wisła pod Krakowem [Wisła z drzewami], 1897 olej, płótno; 12 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
estymacja: 22 000 - 24 000 zł

Mieczysław DYLĄG (1917-2004)

96
Nad Wisłą - Kraków, 1953 olej, płótno; 54 x 64,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. Dyląg 53
estymacja: 2 500 - 3 000 zł