Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

156
Pejzaż z Jastrzębiej Góry olej, płótno; 30,3 x 46,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Rudolf PRIEBE (1889-1956)

157
Kąpiące się olej, płótno; 61 x 50,5 cm;
sygn.: l. d.: R. Priebe / Monachium?
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Nikolaj Nikanorovich DUBOVSKOIJ (1859-1918)

158
Motyw miejski, 1912 olej, płótno; 19 x 20,5 cm;
sygn. na odwrocie: 1912 / N. Dubovskoj (cyrylicą)
Cena wywoławcza. 10 000 zł

JEFREMOV I.I. (XIX/XX w.)

159
Martwa natura z ananasem i granatem, 1883 płótno naklejone na płytę, 23,5 x 24,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: EI (cyrylicą) 83,
Cena wywoławcza. 5 000 zł

R. SUTKOVSKI (XIX w.)

160
Skalisty brzeg, 1880 olej, płótno naklejone tekturę; 17 x 28 cm;
sygn. p. d.: R. Sutkovski (cyrylicą) 1880
Cena wywoławcza. 15 000 zł

161
Nokturn olej, płótno; 18 x 12 cm;
sygn. na odwrocie: N. 593/N. Dubovskoj (cyrylicą)/ 94.
Cena wywoławcza. 10 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

W. RASIN (XIX/ XX w.)

162
Pejzaż z wiatrakami, 1923 olej, płótno; 53,5 x 85 cm;
sygn. l. d.: W. RASIN (cyrylicą) 1923
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Konstantin Ivanovich GORBATOV (1876-1945)

163
Pejzaż zimowy z brzozami gwasz, papier; 35,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Gorbatow
Cena wywoławcza. 20 000 zł
Cena sprzedaży 26 000 zł

Malarz nieokreślony (XVII w.)

164
Pejzaż z pasterzami i krowami olej, deska; 42 x 62 cm;
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX w.)

165
Statek na morzu, 1846 olej, płótno; 32,5 x 40,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: EG 1846
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Jan WYNANTS (1632-1684) - krąg

166
Scena rodzajowa ze sztafażem olej, płótno; 73 x 97 cm
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Malarz nieokreślony (XVIII/XIX w.)

167
Edyp i Antygona olej, płótno; 52 x 44,5 cm
(fragment wycięty z większej kompozycji)
Cena wywoławcza. 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

H. GOMEZ? (XIX w.)

168
Furmanka na nabrzeżu olej, deska; 20,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Gomez?
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Malarz nieokreślony (XVII w.)

169
Scena mitologiczna olej, płótno; 67,5 x 88 cm
Cena wywoławcza. 80 000 zł

David II TENIERS (1610-1690)

170
Kompozycja z zamkiem w tle olej, płótno dublowane; 103 x 143 cm;
sygn. u dołu na kamieniu: D.T. F. (litera T wpisana w D)
Cena wywoławcza. 200 000 zł

Malarz nieokreślony cechowy polski (XIX w.)

1101
Matka Boża olej, płótno dublowane; 42 x 35 cm;
po konserwacji
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Marian NOWICKI (1904-po1939)

1102
Ojciec i syn przed figura Madonny, 1924 olej, płótno; 98 x 80,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Marian Nowicki / 1924
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Rafał WĄSOWICZ (1867-1944)

1103
Pejzaż ze stogiem olej, papier; 12 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
opis i dat. l. d.: Rafał Wąsowicz/ 1931 (słaboczytelnie)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

1104
Portret młodzieńca, 1943 pastel, papier jasnobrązowy; 52,5 x 38 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kidoń 1943
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Michael Zeno DIEMER (1867-1939)

1105
Statek na rzece akwarela, papier; 32 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Zeno Diemer
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Malarz nieokreślony (XVII w.)

1106
Ostatnia wieczerza olej, płótno naklejone na deskę;
125 x 90 cm (zamknięte łukiem);
w oryginalnej ramie
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Otto ENGELHARDT-KYFFHÄUSER (1884-1965)

1107
Rocca di Papa olej, tektura; 50 x 64 cm;
sygn. p. d.: EngelhardtKyffhäuser / Rocca di Papa
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Malarz nieokreślony

1108
Zamek w Toblino olej, płótno; 69 x 106 cm;
napis wtórny. l. d.: F. Manasero?
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Malarz nieokreślony

1109
Bukiet kwiatów w wazonie olej, płótno; 125 x 80 cm;
sygn. l. g.: nieczytelnie
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Guido CODAGNONE (1901-1968)

1110
Scena karnawałowa olej, płótno; 27,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: Guido Codagnone
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Malarz nieokreślony

1111
Portret konny Fryderyka Wielkiego Daniel CHODOWIECKI (1726-1801) - według
olej, blacha mosiężna; 19,5 x 13,5 cm;
Cena wywoławcza. 2 500 zł

W. GÓRSKI (XX w.)

1112
Para pejzaży na paletach 1. Pejzaż leśny
2. Pejzaż z chatą
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Malarz nieokreślony

1113
Żydowski chłopak pastel, papier; 42 x 27 cm;
sygn. p. d.: nieczytelnie
Cena wywoławcza. 7 600 zł

ZIMMERMAN (XIX/XX w.)

1114
Bez tytułu piórko tusz brązowy, gwasz, papier; 32 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: Zimmerman Paris [19]12
Cena wywoławcza. 800 zł

Molli CHWAT (1888-1979)

1115
Martwa natura olej, płótno; 40 x 60 cm;
sygn. p. d.: M. Chwat (ryte)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Stanisław GRABOWSKI (1901-1957)

1116
Pejzaż olej, płótno naklejone na tekturę; 33,5 x 24 cm;
sygn. u dołu: grabowski
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Malarz nieokreślony

1117
Pejzaż miejski olej, deska; 35 x 26 cm;
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Malarz nieokreślony

1118
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 64,5 x 54 cm;
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX w.)

1119
Nawijanie przędzy olej, płótno dublowane; 40 x 52 cm;
sygn. p. d.: Elchanon Verveer? 1870
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

Malarz nieokreślony

1120
Konna przejażdżka ołówek, gwasz, papier;
19,5 x 14,5 cm (owal, w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Malarz nieokreślony

1121
Portret starszego mężczyzny olej, deska;
10,5 x 8,5 cm w świetle oprawy
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Malarz nieokreślony polski (XVIII/XIX w.)

1122
Głowa kobiety z profilu olej, płótno; 41 x 32 cm;
Fragment większej kompozycji zapewne wielofiguralnej
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

1123
Dylągówka, 1918 olej, tektura; 23,6 x 33,3 cm (wymiar w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Eugeniusz Geppert Dylągówka 1918.
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Bolesław Ryś

1124
Czarny Staw Gąsienicowy - Pierwszy śnieg olej, tektura; 51 x 60,7 cm;
sygn. l. d.: B. Rym.?
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

1125
Studia kobiecych głów akwarela, papier; 20 x 29 cm
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Malarz nieokreślony polski, (XIX/XX w.)

1126
Chałupa w Bronowicach zimą, 1893 olej, tektura; 14 x 21 cm;
napis z datą p. d.: BRONOWICE 20./IV. / 93
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Tadeusz SZEWCZYK BARWECKI (1912-1999)

1127
Akt leżącej kobiety, 1938 olej, płótno; 133 x 96,5 cm;
sygn. p. g.: T. Szewczyk 1938.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Malarz nieokreślony

1128
Kamienne wybrzeże w Korshage olej, płótno; 50 x 71,5 cm;
sygn. p. d.: Hugo Up?
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Stanisław JAXA MAŁACHOWSKI (1867-1952)

1129
Widok na pomnik Mickiewicza i kościół Mariacki w Krakowie zimą akwarela, gwasz, tektura; 49,5 x 34,3 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa / 1929;
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Malarz NIEOKREŚLONY (XIX W.)

1130
Hetman Stefan Czarnecki olej, płótno; 163 x 70,5 cm;
Cena wywoławcza. 8 900 zł

Florian LEWANDOWICZ-OJCIEC JULIAN (1912-1997)

1131
Kobieta z parasolką olej, płótno naklejone na tekturę,
100,5 x 62 cm (w świetle oprawy);
sygnowane l. d i p. g.: F. Lewandowicz / o.j.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Wilhelm WACHTEL (1875-1942)

1132
Akt kobiety, ok. 1925 olej, płótno, 70,5 x 52 cm;
sygn. p. d.: WILH / WACHTEL
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

1133
Żołnierz napoleoński w zamieci olej, płótno; 34 x 50 cm
sygn. p. d.: E. Mesjasz
Cena wywoławcza. 800 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł