Irena WEISS - ANERI (1888-1981)
Nr katalogowy156
Pejzaż z Jastrzębiej Góry
olej, płótno; 30,3 x 46,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
sygn. p. d.: aneri
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Nikolaj Nikanorovich DUBOVSKOIJ (1859-1918)
Nr katalogowy158
Motyw miejski, 1912
olej, płótno; 19 x 20,5 cm;
sygn. na odwrocie: 1912 / N. Dubovskoj (cyrylicą)
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Nr katalogowy161
Nokturn
olej, płótno; 18 x 12 cm;
sygn. na odwrocie: N. 593/N. Dubovskoj (cyrylicą)/ 94.
Cena wywoławcza.
10 000 zł
8 000 zł
Konstantin Ivanovich GORBATOV (1876-1945)
Nr katalogowy163
Pejzaż zimowy z brzozami
gwasz, papier; 35,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Gorbatow
sygn. p. d.: K. Gorbatow
Cena wywoławcza.
20 000 zł
26 000 zł
Malarz nieokreślony (XVII w.)
Nr katalogowy164
Pejzaż z pasterzami i krowami
olej, deska; 42 x 62 cm;
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Malarz nieokreślony (XVIII/XIX w.)
Nr katalogowy167
Edyp i Antygona
olej, płótno; 52 x 44,5 cm
(fragment wycięty z większej kompozycji)
Cena wywoławcza.
6 000 zł
4 500 zł
Malarz nieokreślony cechowy polski (XIX w.)
Nr katalogowy1101
Matka Boża
olej, płótno dublowane; 42 x 35 cm;
po konserwacji
po konserwacji
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Rafał WĄSOWICZ (1867-1944)
Nr katalogowy1103
Pejzaż ze stogiem
olej, papier; 12 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
opis i dat. l. d.: Rafał Wąsowicz/ 1931 (słaboczytelnie)
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Michael Zeno DIEMER (1867-1939)
Nr katalogowy1105
Statek na rzece
akwarela, papier; 32 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Zeno Diemer
sygn. p. d.: M. Zeno Diemer
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Otto ENGELHARDT-KYFFHÄUSER (1884-1965)
Nr katalogowy1107
Rocca di Papa
olej, tektura; 50 x 64 cm;
sygn. p. d.: EngelhardtKyffhäuser / Rocca di Papa
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Malarz nieokreślony
Nr katalogowy1109
Bukiet kwiatów w wazonie
olej, płótno; 125 x 80 cm;
sygn. l. g.: nieczytelnie
sygn. l. g.: nieczytelnie
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Malarz nieokreślony
Nr katalogowy1111
Portret konny Fryderyka Wielkiego
Daniel CHODOWIECKI (1726-1801) - według
olej, blacha mosiężna; 19,5 x 13,5 cm;
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Malarz nieokreślony
Nr katalogowy1113
Żydowski chłopak
pastel, papier; 42 x 27 cm;
sygn. p. d.: nieczytelnie
sygn. p. d.: nieczytelnie
Cena wywoławcza.
7 600 zł
Molli CHWAT (1888-1979)
Nr katalogowy1115
Martwa natura
olej, płótno; 40 x 60 cm;
sygn. p. d.: M. Chwat (ryte)
sygn. p. d.: M. Chwat (ryte)
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Malarz nieokreślony
Nr katalogowy1117
Pejzaż miejski
olej, deska; 35 x 26 cm;
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Malarz nieokreślony (XIX w.)
Nr katalogowy1119
Nawijanie przędzy
olej, płótno dublowane; 40 x 52 cm;
sygn. p. d.: Elchanon Verveer? 1870
Cena wywoławcza.
3 000 zł
4 300 zł
Malarz nieokreślony
Nr katalogowy1121
Portret starszego mężczyzny
olej, deska;
10,5 x 8,5 cm w świetle oprawy
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)
Nr katalogowy1123
Dylągówka, 1918
olej, tektura; 23,6 x 33,3 cm (wymiar w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Eugeniusz Geppert Dylągówka 1918.
Cena wywoławcza.
3 000 zł
3 000 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Nr katalogowy1125
Studia kobiecych głów
akwarela, papier; 20 x 29 cm
Cena wywoławcza.
1 000 zł
2 000 zł
Tadeusz SZEWCZYK BARWECKI (1912-1999)
Nr katalogowy1127
Akt leżącej kobiety, 1938
olej, płótno; 133 x 96,5 cm;
sygn. p. g.: T. Szewczyk 1938.
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Stanisław JAXA MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Nr katalogowy1129
Widok na pomnik Mickiewicza i kościół Mariacki w Krakowie zimą
akwarela, gwasz, tektura; 49,5 x 34,3 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa / 1929;
sygn. p. d.: S Jaxa / 1929;
Cena wywoławcza.
3 000 zł
3 000 zł
Florian LEWANDOWICZ-OJCIEC JULIAN (1912-1997)
Nr katalogowy1131
Kobieta z parasolką
olej, płótno naklejone na tekturę,
100,5 x 62 cm (w świetle oprawy);
sygnowane l. d i p. g.: F. Lewandowicz / o.j.
Cena wywoławcza.
3 200 zł
Edward MESJASZ (1929-2007)
Nr katalogowy1133
Żołnierz napoleoński w zamieci
olej, płótno; 34 x 50 cm
sygn. p. d.: E. Mesjasz
sygn. p. d.: E. Mesjasz
Cena wywoławcza.
800 zł
1 300 zł