Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1867-1952)

108
Brzeg morza, 1939 akwarela, gwasz, papier;
33,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

109
Studia gałązki z polnymi kwiatami, chryzantemy, 1899 akwarela, piórko, tusz, papier;
36,7 x 21,2 cm (w świetle oprawy);
napis autorski pośrodku u góry: 11 Maj / -99;
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1947)

110
Sosny, 1928 węgiel, kreda, papier żeberkowy, jasnoszary naklejony
na tekturę, 48 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

111
Studia konwalii, 1900 akwarela, piórko, tusz, papier;
25 x 29 cm (w świetle oprawy);
napis autorski p. d.: dnia 10 lutego / 1900 roku/ St. K.;
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

112
Martwa natura z dzbanem i cytrynami, 1957 akwarela, papier; 58,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert 1957 (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Malarz nieokreślony (XX w.)

113
Głowa technika mieszana, tektura; 77 x 34 cm;
sygn. p. d.: monogram oraz data: 1926
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Malarz nieokreślony zachodnioeuropejski

114
Portret rodzeństwa pastel, papier; 72 x 56 cm;
sygn. p. d. krzyż łamany i dat. 915?
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Stanisław KLIMOWSKI (1891-1982)

115
Portret kobiety, ok. 1930 pastel, papier; 50 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: SKlimowski
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Malarz nieokreślony (XVIII/XIX w.)

116
Dysputa, 1818 (?) pastel, papier; 88 x 69 cm
sygn. u dołu (na kartce) …/ fecit/ 1818?
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

117
Saniami przez śniegi akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier żeberkowy naklejony na tekturę;
16 x 31,5 cm;
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Georgil Antonowich KOSIAKOV (1872-1925)

118
Cerkiew, 1916 akwarela, na podrysowaniu ołówkiem, papier;
23,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

119
Kozak z ogarem i sokołem akwarela, papier; 40,5 x 57,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Juliusz Kossak / 1899
Cena wywoławcza. 70 000 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

120
Morskie Oko olej, tektura; 33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ST. GAŁEK
Cena wywoławcza. 3 700 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

121
Giewont olej, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: StKamocki/ 1936;
Cena wywoławcza. 5 500 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Michał DOBRIAK (1904-2001)

122
Pejzaż z rzeką olej, sklejka, 106 x 122 cm;
sygn. p. d.: M. Dobriak 1950;
Cena wywoławcza. 9 000 zł
Cena oferowana 8 200 zł

123
Wieczorny pejzaż olej, tektura; 33,5 x 24.6 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (monogramem);
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Stanisław BAGIEŃSKI (1876-1948)

124
Polonia prowadząca do boju, ok. 1920 olej, płótno; 63 x 94 cm;
sygn. p. d.: S. Bagieński
Cena wywoławcza. 21 000 zł

Alfred COUVERCHEL (1834-1867)

125
Wyjazd na polowanie, 1863 (?) olej, płótno; 61 x 50,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Alf. Couverchel / 1863?
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Wojciech KOSSAK

126
U bram Marrakeszu, 1940 olej, płótno; 70,5 x 105,5 cm;
sygn. wraz z dedykacją : Pani Zofii Janasowej?
/ przyjaciel Wojciech Kossak / 1940;
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

127
Zwiad, 1942 olej, tektura; 35,3 x 48,1 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Wojciech Kossak / 1942 (?)
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

128
Drużba olej, płótno naklejone na tekturę; 19,5 x 24,5 cm;
sygn. l. d: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

129
Odwrót Wielkiej Armii spod Moskwy, 1926 olej, płótno; 85 x 99,3 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1926
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

130
Wiejska dziewczyna, ok. 1885 olej, deska; 21 x 14,5 cm;
Cena wywoławcza. 5 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Jan Nepomucen GŁOWACKI (1802-1847)

131
Portret oficera olej, tektura; 23 x 17 cm;
z prawej ślady sygnatury
Cena wywoławcza. 7 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

132
Portret Pani Sch., ok. 1940 olej, płótno; 150 x 95 cm;
sygn. z prawej A. Karpiński
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Witold PRUSZKOWSKI (1846-1896) - przypisywany

133
Błogosławieństwo matki, 1877 olej, płótno; 211 x 95,5 cm;
napis p. d.: W. Pruszkowski 1877
Cena wywoławcza. 26 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX w.)

134
Portret młodzieńca, ok. poł. XIX w. olej, płótno dublowane, 39 x 34 cm
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)

135
Portret damy, 1897 olej, płótno dublowane; 115 x 104,5 cm; 3
sygn. i dat. p. d.: K. Pochwalski / Wien 97
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Tadeusz SZEWCZYK-BARWECKI (1912-1999)

136
W pracowni malarskiej Akademii Sztuk Pięknych olej, płótno; 215,5 x 141,5 cm;
sygn. l. d.: SZEWCZYK.
Cena wywoławcza. 8 500 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

137
Helena - Akt leżący olej, płótno naklejone na tekturę,
48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: St. Żurawski
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

138
Macierzyństwo - Madonna z Dzieciątkiem i muzykującym aniołkiem, 1920 olej, płótno; 85,5 x 75 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofmann Paryż 1920
Cena wywoławcza. 66 000 zł
Cena oferowana 45 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

139
Portret symboliczny - Konrad Eberhardt, 1953 olej, płótno; 35 x 62 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman / 1953
Cena wywoławcza. 22 000 zł
Cena oferowana 18 000 zł

140
Modelka z wazonem kwiatów olej, płótno;
133,5 x 95 cm
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

141
Merkury, ok. 1920 olej, tektura; 46 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman (po konserwacji)
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

142
Autoportret, 1928 olej, tektura; 47 x 39 cm;
sygn. l. g.: 1928 / Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 17 500 zł
Cena oferowana 16 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

143
Petite fille. Siedząca dziewczyna z warkoczami, 1909-1912 olej, tempera, gwasz, płótno; 79,5 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: J. Makowski
Cena wywoławcza. 800 000 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

144
Les Fleurs Juane [Żółte kwiaty], 1927 olej, deska; 36,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Hayden
Cena wywoławcza. 26 000 zł

145
Kwitnące róża, 1898 olej, deska; 23,2 x 33,8 cm;
sygn. l. d.: WW (monogramem);
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

146
Groszki w wazonie olej, tektura; 35,7 x 72,3 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński
Cena wywoławcza. 15 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

147
Pejzaż z jeziorem na skraju lasu olej, płótno; 60 x 120 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

148
Kwiaty w wazonie, 1966 olej, sklejka; 43 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: Kasper Pochwalski / 1966 / IV / 21
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Helena ZAREMBA-CYBISOWA (1911-1986)

149
Martwa natura olej, płótno, 55 x 61 cm;
sygn. p. d.: H.Z. Cybisowa
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Maurycy BLOND (1899-1974)

150
Martwa natura z paletą i kasetą malarską olej, płótno; 32 x 45 cm;
sygn. p. g.: M. BLOND
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Jerzy KARSZNIEWICZ (1878-1945)

151
Kościół św. Szymona i Tadeusza Judy w Łodygowicach olej, płótno; 44 x 34 cm;
sygn. p. d.: JERZY KARSZNIEWICZ
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA (1912-1986)

152
Sypialnia Zygmunta Starego w Zamku Królewskim na Wawelu olej, płyta, 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: A. Maślankiewicz - Brzozowska
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

153
Pejzaż z południa, 1921 olej, płótno, 50 x 61 cm;
sygn. l. d.: H.Epstein / 1921
Cena wywoławcza. 70 000 zł

Erich MERCKER (1891-1973)

154
Panorama St. Goar nad Renem olej, tektura; 43,5 x 79 cm
sygn. p. d.: E. Mercker / Mchn.;
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Nicolas KRYCEVSKY (XX w.)

155
Barki nad Sekwaną, 1948 olej, tektura; 18,7 x 23,7 cm;
sygn. i dat. l. d.: Krycevsky 48 / jan.[uary],
Cena wywoławcza. 3 500 zł