Tymon NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

1134
Zima w Wilnie - Pejzaż z drzewami, 1949 olej, sklejka; 36 x 29 cm;
na odwrociu dedykacja autorska
Cena wywoławcza. 7 200 zł

Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)

1135
Portret kobiety z kwiatami olej, płótno; 62 x 53 cm;
sygn. l. d.: MJabłoński
Cena wywoławcza. 3 300 zł

Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)

1136
Martwa natura z winogronami olej, sklejka; 49 x 49 cm;
sygn. l. d.: Jabłoński
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Józef Kiszka

201
Myśliwy, 1926/26 drewno lakierowane, wys. całkowita 70 cm
na spodzie wypalane APX
Cena wywoławcza. 75 000 zł
Cena oferowana 70 000 zł

202
Świecznik z puttem drewno polichromowane, wys. 57,5 cm;
Małopolska?, koniec XVIII w. (?)
Cena wywoławcza. 3 200 zł

203
Zaśnięcie Matki Bożej drewno polichromowane;
14 x 26,5 x 13 cm (ubytki polichromii);
Małopolska?, koniec XVIII w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena oferowana 2 200 zł

205
Merkury brąz; wys. 68 cm;
Paryż, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

206
Żubr brąz patynowany, 25 x 34 x 17 cm;
Polska?, okres międzywojenny
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Victor Heinrich SEIFERT (1870-1953)

207
Kobieta niosąca wodę brąz; wys. całkowita: 46 cm;
sygn. na podstawie: V. Seifert
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Franz IFFLAND (1862-1935)

208
Mężczyzna z łukiem i orłem brąz patynowany, wys. z kamienną podstawą: 53 cm;
sygn. z tyłu słaboczytelnie: Iffland
Cena wywoławcza. 5 400 zł

Adolfo CIPRIANI (aktywny 1880-1930)

209
Popiersie kobiety marmur; wys. 45 cm;
sygn. na odwrocie: A. Cipriani
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Franz PELESCHKA-LUNARD (1873-?)

210
Postać w obszernym płaszczu i nakryciu głowy kamień brązowy (marmur - korpus),
kość (twarz), plinta kamienna;
wys. całkowita: 22 cm;
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Miguel Fernando LOPEZ - „MILO” (ur. 1955)

1201
Leżąca dziewczyna - „Une famme allongée” brąz patynowany, marmur; wys. 10 cm,
Francja, Paryż, 4 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

1202
Nagi wojownik grecki na koniu brąz patynowany, marmur;
wys. 29 cm, podstawa 10,5 x 27,8 cm.
Niemcy?; 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

1203
Nike Warszawska brąz, cokół z duraluminium;
wys. 31 cm, szer. 8,3 cm, głęb. 15,6 cm.
Warszawa, XX/XXI w.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

1204
Chłopiec w czapce brąz patynowany; wys. 18 cm,
Europa Zachodnia, odlew XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

1205
Mały rybak brąz patynowany; wys. 17,5 cm,
Europa Zachodnia, odlew XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

1206
Chrystus Ukrzyżowany brąz patynowany, wys. 20 cm, szer. 15,5 cm;
Włochy?; odlew XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

1207
Wizerunek Chrystusa terakota z patyną imitującą brąz;
wys. 30,7 cm, podstawa 10,3 x 9 cm.
Belgia, XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

1208
Wizerunek św. Piotra, owal relief repusowany w blasze miedzianej;
od spodu wypełnienie cynowe; 15 x 13 cm;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

301
Synagoga Stara na Kazimierzu w Krakowie, 2001 technika gumy dwuchromianowej, papier;
20,4 x 30 cm (wymiar fotografii);
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

302
Jabłka w koszu, 2015 technika guma dwuchromianowa, papier;
30 x 30 cm (wymiar kompozycji), 35,3 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Jerzy TRUSZKOWSKI (ur. 1961), Zofia KULIK

303
Nihilizm - Tajemnica, 1985 fotografia czarno-biała, papier; 24 x 18 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Jerzy TRUSZKOWSKI (ur. 1961)

304
Abstrakcja na ciele, 1984 fotografia czarno-biała, papier; 18 x 24 cm (wymiar każdej z 4 prac);
na odwrocie sygn. dat. i opis: JERZY TRUSZKOWSKI / "ABSTRAKCJA NA CIELE" 1984
Cena wywoławcza. 2 800 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Jan Kanty PAWLUŚKIEWICZ (ur. 1942)

305
Bez tytułu gel art, papier; 32 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. w odbitce,
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

306
29.IV.2015. psd grafika komputerowa, papier; 25 x 18,3 cm;
sygn. p. d.: S. Fijałkowski (ołówkiem); l. d. tytuł; po środku: e. a.
Cena wywoławcza. 500 zł

Jonasz STERN (1904-1988)

307
Głowa drzeworyt, papier; 28,1 x 18,5 cm;
l. d. okrągła pieczęć: DZIEŁA JONASZA STERNA 1904 - 1988 / WŁASNOŚĆ Rodziny
Cena wywoławcza. 1 200 zł
Cena oferowana 1 100 zł

Jonasz STERN (1904-1988)

308
Władca monotypia, papier; 17,5 x 16,5 cm;
sygn. l. d. ołówkiem: Jonasz Stern - "Władca" - monotypia
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Czesław SADOWSKI (1902-1959)

309
Kompozycja II - z białymi kołami, 1959 mieszana technika graficzna, papier;
24 x 34 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 900 zł
Cena sprzedaży 900 zł

Barbara NARĘBSKA-DĘBSKA (1921-2000)

310
Toruń - Kościół p.w. św. Jana, 1976 akwaforta, akwatinta, papier; 48 x 32,5 cm (odcisk płyty);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem: TORUŃ - ŚW. JAN
Cena wywoławcza. 500 zł
Cena sprzedaży 500 zł

Czesław SADOWSKI (1902-1959)

311
Kompozycja abstrakcyjna I, 1958 mieszana technika graficzna, papier;
31 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 900 zł
Cena sprzedaży 900 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

312
Pejzaż, 1968 litografia barwna, papier; 44,5 x 60,2 cm;
sygn. i dat. p. d.: Hayden / 1968,
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)

313
Kościół św. Katarzyny w Krakowie na Kazimierzu akwaforta, akwatinta w odcieniu zieleni butelkowej, papier;
26,6 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Marek KARWACKI (1947-1992)

314
Zestaw rysunków - 9 sztuk, 1971 piórko, tusz, papier; ok 42 x 29,7 cm;
wszystkie prace sygn. p. d.: M Karwacki, część datowana: 71
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

315
Erotyk, 1975 ołówek, papier; 17,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 1975 / S,
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Czesław SADOWSKI (1902-1959)

1301
Kompozycja III - Z żółtym akcentem mieszana technika graficzna, papier; 24 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: CzSadowski 1958
Cena wywoławcza. 900 zł

Czesław SADOWSKI (1902-1959)

1302
Kompozycja IV - z czerwonymi liniami mieszana technika graficzna, papier; 24 x 34 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 900 zł

Andrzej KURKOWSKI (ur. 1927)

1303
Don Kichot, 1987 linoryt, papier; 49 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: A. Kurkowski 87
Cena wywoławcza. 700 zł

Aleksander MITKA (ur, 1946)

1304
Martwa natura z jabłkami, 2015 technika guma dwuchromianowa, papier;
30 x 30 cm (wymiar druku), 35,3 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Franciszek MAŚLUSZCZAK (ur. 1948)

1305
Gorzów Wielkopolski, 2000 tusz, papier czerpany;
24 x 15 cm;
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Piotr POTWOROWSKI (1898-1962)

1306
Pejzaż - studium kolorystyczne, 1959 ołówek, papier;
12,5 x 20 cm (w świetle oprawy).
Cena wywoławcza. 1 600 zł

PIOTR POTWOROWSKI (1898-1962)

1307
Łódki rybackie ołówek, papier;
8 x 13,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

401
Kompozycja surrealistyczna technika własna, brystol; 99,5 x 70 cm
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Zygmunt SZPINGER (1901-1960)

402
Prolog-Scenografia do opowieści Hofmanna
gwasz, ołówek, papier;
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

403
Pejzaż surrealistyczny z drzewami technika własna, brystol; 70 x 100 cm
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Andrzej KREÜTZ-MAJEWSKI (1936-2011)

404
Projekt scenograficzny do sztuki „Król Edyp” I, 1967 technika mieszana, collage, karton; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Edyp XI. 67.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

405
Projekt scenograficzny do sztuki „Król Edyp” II, 1967 technika mieszana, collage, karton; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: XI. 1967 - A. Majewski; tytuł p. g.: "Król Edyp"
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

406
Kłótnia węgiel, kreda, sangwina; płótno; 195 x 255 cm;
Cena wywoławcza. 29 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł