Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)

121
Jazda do miasta, ok. 1930 olej, płótno naklejone na tekturę;
34,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski
Cena wywoławcza. 5 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Roman BREITENWALD (1911-1985)

122
Wiosenna przejażdżka, ok. 1970 olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: RBreitenwald
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Franciszek ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

123
Błotnistą drogą, 1916 olej, płótno; 81 x 127 cm;
sygn. i opis p. d.: F. Zygmuntowicz - 916 rok
Cena wywoławcza. 20 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

124
Thanatos - tryptyk olej, tektura; 51 x 26 cm (każda z kwater);
sygn.: J. Malczewski (każda z kwater);
Cena wywoławcza. 300 000 zł
Cena sprzedaży 310 000 zł

Nathan GRUNSWEIGH (1880-między 1966 a 1977)

125
W synagodze, 1947 olej, płótno; 72 x 99 cm;
sygn. i dat. p. d.: Grunsweig / 1947,
Cena wywoławcza. 10 000 zł
Cena oferowana 9 500 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

126
Cmentarz muzułmański w Smyrnie, 1931 olej, tektura; 24 x 34 cm;
sygn., dat. i opis. p. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA.
1931/ SMYRNA.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

127
Szczęśliwa matka, 1939 olej, sklejka; 70,3 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofmann 1939;
Cena wywoławcza. 37 000 zł
Cena oferowana 35 000 zł

Gustaw PILLATI (1874-1931)

128
Wiosna, ok. 1916 olej, tektura;
25,8 x 33,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: G. Pillati;
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

129
Pejzaż podgórski zimą, 1959 olej, płótno; 50 x 80 cm;
sygn. p. d.: M. Stańko / 959
Cena wywoławcza. 3 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

130
Cyprysy olej, tektura; 77 x 58 cm;
sygn. p. d.: Iw. Trusz
Cena wywoławcza. 21 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

131
Pinie na zboczu - Saint-Tropez, 1921 olej, płótno, 59 x 73 cm;
sygn. l.d.: Pankiewicz
Cena wywoławcza. 250 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

132
Pejzaż z południa Europy, 1928 olej, tektura; 45,5 x 56,5 cm;
sygn. l. d.: aneri 1928;
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

133
Pejzaż zimowy, ok. 1970 olej, płótno; 51 x 61 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza. 5 000 zł
Cena oferowana 4 100 zł

134
Campanule, 1908 olej, tektura; 36,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (monogramem),
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Malarz nieokreślony - Michał MOROZ ? (XX w.)

136
Jarmark w Krzemieńcu, ok. 1931 olej, sklejka; 24 x 30 cm;
na odwrocie nalepka wystawowa z TPSP we Lwowie
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Jerzy RUPNIEWSKI (1888-1950)

137
Panorama miasta widziana z góry [Świecie nad Wisłą?] olej, płótno; 41,5 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: J. RUPNIEWSKI
Cena wywoławcza. 5 000 zł

138
Akt leżącej kobiety - Problem, ok. 1916 olej, tektura; 64,5 x 94,5 cm;
sygn. p. d.: A. NERI.
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Zofia ALBINOWSKA (1886-1971)

139
Salonik olej, płótno; 61 x 80 cm;
sygn. p. d.: Zofia Albinowska
Cena wywoławcza. 10 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

140
Petite fille. Siedząca dziewczyna z warkoczami, 1909-1912 olej, tempera, gwasz, płótno; 79,5 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: J. Makowski
Cena wywoławcza. 950 000 zł

Janer JANKOVSKY (XIX w.)

141
Faun odpoczywający, 1888 olej, płótno; 41 x 64,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jankovsky / 1888
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

142
Ewa olej, tektura; 70 x 49,5 cm;
sygn. l. g.: St. Żurawski.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

143
Le Littoral - Pejzaż z zachodniej Francji olej, płótno; 38 x 46 cm;
sygn. p. d.: Hayden
Cena wywoławcza. 24 000 zł
Cena oferowana 19 000 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

144
Les Fleurs Juane [Żółte kwiaty], 1927 olej, deska; 36,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Hayden
Cena wywoławcza. 26 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

145
Martwa natura z owocami, 1953 olej, płótno; 24 x 35,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: H. BERLEWI 53
Cena wywoławcza. 26 000 zł
Cena oferowana 23 000 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

146
Rybak z Le Pouldu, 1911 olej, płótno; 89 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Hayden,
Cena wywoławcza. 250 000 zł
Cena sprzedaży 250 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

147
Pastwisko - Pod jesień, ok. 1925 olej, tektura; 48,5 x 69,5 cm;
sygn. l. d.: St Kamocki;
Cena wywoławcza. 14 000 zł

148
Pejzaż letni, 1921 olej, tektura; 31 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri 1921
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Władysław GALIMSKI (1860-1940)

149
Krowy na wypasie, ok. 1910 olej, płótno dublowane; 71 x 94 cm;
sygn. l. d.: W. Galimski
Cena wywoławcza. 38 000 zł

Malarz nieokreślony (XVIII w.)

150
W wiejskiej izbie olej, deska parkietowana;
30 x 23,5 cm;
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Malarz nieokreślony (XVII/ XVIII w.)

151
Pasterze grający w karty olej, deska; 52 x 66,5 cm
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Malarz nieokreślony (XVII w.)

152
Porwanie Sabinek olej, płótno dublowane;
65,5 x 48,5 cm
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Adriaen van OSTADE (1610-1685) - przypisywany

153
Scena rodzajowa we wnętrzu olej, deska parkietowana;
47 x 52,5 cm;
Cena wywoławcza. 150 000 zł

J. ELIAS (XIX/XX w.)

1101
Przed chatą, 1914 olej, płótno; 45,5 x 60,3 cm;
sygn. l. d.: J. Elias / 914. VIII/30.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Edward WIECZOREK (1901-1988)

1102
Pejzaż olej, tektura; 28,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany na odwrocie:
Mal. Edward Wieczorek / Kraków
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Malarz nieokreślony

1103
Pejzaż górski z jeziorem olej, płótno;
61,5 x 91 cm
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

1104
Ważne sprawy, 1932 olej, sklejka; 19,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: M. Stańko / 1932
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena oferowana 850 zł

Roman BREITENWALD (1911-1985)

1105
Ułan z koniem olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: RBreitenwald
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Roman BREITENWALD (1911-1985)

1106
Patrol ułana z korpusu Ochrony Pogranicza olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. l. d.: RBreitenwald
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Henryk SAJDAK (1905-1995)

1107
Słoneczniki olej, płótno; 50,5 x 70,5 cm;
sygn. l. d.: H. Sajdak
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX w.)

1108
Ukrzyżowany, ok. 1850 olej, blacha; 25 x 17,5 cm;
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

1109
Morskie Oko płótno naklejone na deskę;
29 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Gałek
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Leszek STAŃKO (1925-2011)

1110
Widok na Giewont, 1969 olej, płótno; 50 x 70,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: LESZEK STAŃKO / 1969 R.
Cena wywoławcza. 3 500 zł
Cena oferowana 3 300 zł

A. HANNEMANN (XX w.)

1111
Pejzaż zimowy olej, płótno; 36 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: AHannemann / 1944 (?)
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena oferowana 2 300 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

1112
Na hali olej, tektura; 55 x 72 cm;
sygn. p. d.: M. Stańko
Cena wywoławcza. 2 500 zł

H. SIWAK (XIX/XX w.)

1113
Scena orientalna olej, płótno, 60,5 x 40 cm;
sygn. l. d.: H. Siwak
Cena wywoławcza. 1 200 zł

J. MAH (XIX/XX w.)

1114
Motyw wiejski nadwodny olej, płótno naklejone na płytę;
30 x 60,8 cm;
sygn. l. d.: J. Mah
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena oferowana 700 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

1115
Akt olej, płótno, 90,5 x 58, cm;
sygn. p. g.: KASPER* POCHWALSKI
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Maria GERSON-DĄBROWSKA (1869-1942)

201
Popiersie ziemianina Franciszka Trzcińskiego gips patynowany; 41 x 39,5 cm;
sygn. przy krawędzi torsu: M. Gerson-Dąbrowska
Cena wywoławcza. 1 800 zł