813
Pierścionek z diamentem diament (szlif okrągły fantazyjny),
białe złoto próba 585, masa całkowita 3.030 g
Cena wywoławcza. 6 400 zł

814
Zegarek damski, naręczny złoto pr. 585 (14 K), platyna; diamenty - 52 szt.,
szafiry - 40 szt.; Szwajcaria, lata 20.-30. XX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

815
Zegarek kieszonkowy, męski, firmy OMEGA złoto 14 K; Szwajcaria, Biel,
firma Omega, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

816
Zegar podróżny, tzw.” kareciak” firma „H. Moser et Cie”, obudowa tarczy
zegara opatrzona cechą firmy Fabergé;
pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 60 000 zł

817
Komplet sztućców myśliwskich do dziczyzny, w etui Wielka Brytania, Sheffield, firma „SCOTIA”,
John Mc Clory and Sons, Milton Street; 1929-1930.
Cena wywoławcza. 900 zł

818
Stojak na butelkę do wina cyna, ślady srebrzenia; wys. 23 cm, dł. 33 cm,
Europa Zachodnia, Niemcy?; XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

819
Pudełko gabinetowe na papierosy brąz, drewno mahoniowe;
wys. 4 cm, szer. 11,5 cm, głęb. 6,7 cm.
Warszawa, firma Braci Łopieńskich, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

820
Medalion „Deotyma”[Jadwiga Łuszczewska - poetka i pisarka, 1834-1908] brąz, odlew; średnica 12,5 cm,
Warszawa, odlew Braci Łopieńskich, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

821
Para świeczników 2-ramiennych, zelektryfikowanych brąz, blacha mosiężna, wytłaczana;
Europa Środkowa, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

822
Lorgnon - damski przyrząd optyczny szkło, złoto 18 K, ślady czarnej emalii;
Francja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

823
Dzbanek do wina w oprawie secesyjnej szkło, farby emaliowe, cyna srebrzona;
Niemcy, w typie wyrobów WMF, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

824
Zegar kolumienkowy marmur, srebro pr. 3; wys. 20,6 cm;
Polska?; lata 20.-30. XX w.; repunca krakowska
z lat 1963-1986.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

825
Ekrytuar secesyjny Niemcy, Schwäbisch Gmu¨nd,
firma Erhard und Solne, po 1900.
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

826
Pas tzw. kaukaski Rosja, Moskwa, złotnik Siemion Kazakow;
po 1908
Cena wywoławcza. 2 300 zł

827
Strzelba z zamkiem kapiszonowym, angielskim, przerobionym ze skałkowego Bałkany?; zamek angielski, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

828
Szabla francuska, oficerska, w pochwie Francja, Manufaktura Królewska w Chatellerault
(czynna od 1819). 2 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

829
Pasyjki z kości - zestaw kolekcjonerski Europa Zachodnia; środkowa pasyjka - k. XVIII w.,
pozostałe - XIX w. i pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

830
Popiersie młodego mężczyzny kość rzeźbiona, 8,7 x 4,3 x 1,2 cm;
Niemcy?, 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

831
Ikona - Św. Andrzej Apostoł tempera na desce z jedną szpongą;
36,5 x 69 x 6,8 cm.
Rosja, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 300 zł

832
Ikona - Trójca Święta Starego Testamentu tempera na desce, 30,8 x 25,6 x 3 cm.
Ukraina, k. XVIII w.
Cena wywoławcza. 3 300 zł

833
Talerz dekoracyjny, z figurką bogini Diany ceramika, kompozycja metali, częściowo srebrzona
i złocona; średnica talerza 40 cm;
Niemcy?, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

834
Medalion - „Madonna della sedia” (wg Rafaela Santi) brąz, odlew; średnica 9,8 cm, głęb. 1,7 cm.
Cena wywoławcza. 2 300 zł
Cena oferowana 1 700 zł

835
Kandelabr 6-świecowy, z amorkiem brąz, odlew cyzelowany, złocony i patynowany;
wys. 72 cm, szer. ramion 36 cm.
Francja, 3 - 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

836
Lampa naftowa porcelana, brąz, mosiądz, szkło;
wys. 67 cm, średnica klosza 22 cm.
Niemcy, Lipsk, firma Hugo Schneider, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

837
Lampa salonowa, elektryczna szkło przeźroczyste, bezbarwne, metal platerowany;
wys. 52,5 cm, Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

838
Zegar kominkowy z alegorią sztuk pięknych Francja, Paryż, Rue du Chateau d’Eau,
firma Japy Freres, 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

839
Zegar ścienny typu kartel, w manierze rokokowej Francja, Paryż, Rue Charlot, firmy Samuel
Marti et Cie oraz Popon; 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 700 zł

840
Kobierzec - modlitewnik jedwab, bawełna; dł. 176 cm (z frędzlami 196 cm),
szer. 120,5 cm.
Turcja lub Iran, lata 40-50. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

841
Zestaw 3 kinkietów elektrycznych, 1-świecowych Niemcy, Medebach, Asmuth Leuchten
Manufaktur, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

842
Żyrandol 18-świecowy, zelektryfikowany, w tradycji rokokowej brąz cyzelowany, złocony; wys. ca 110 cm,
szer. ramion ca 114 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 30 000 zł

1801
Lampa elektryczna szkło, mosiądz; wys. 31 cm;
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

1802
Zamek do skrzyni żelazo kute ręcznie; 50 x 22,2 x 3,5 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

901
Zegar szafowo-podłogowy w stylu art deco konstrukcja - sklejka, sosna; fornir - orzech;
183,4 x 75 x 38,3 cm.
Francja, Saverne, Vedette, ok. 1930
Cena wywoławcza. 3 200 zł

902
Para szafek w stylu neorokokowym konstrukcja - sona, orzech; fornir - orzech;
81 x 67 x 40,5 cm.
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 2 400 zł
Cena oferowana 2 300 zł

903
Stolik do robótek w stylu II Cesarstwa konstrukcja - świerk, fornir - palisander;
74 x 52,5 x 38 cm.
Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

904
Komplet mebli stylowych konstrukcja - brzoza, orzech;
Europa, lata 30. - 40. XX w.
Cena wywoławcza. 6 700 zł
Cena sprzedaży 6 700 zł

905
Szafa biedermeierowska konstrukcja - sosna; fornir - mahoń;
154,5 x 80 x 46,5 cm.
Europa Środkowa, ok. 1830
Cena wywoławcza. 6 000 zł

906
Sekretarzyk w stylu Ludwika Filipa konstrukcja - świerk, cis, fornir, snycerka - orzech;
88 x 71 x 61,5 cm.
Europa Zachodnia, (Anglia ?), 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł
Cena oferowana 2 100 zł

907
Stół do gry neorokokowy konstrukcja - topola, mahoń; fornir - mahoń;
intarsje - jawor; 78 x 78,5 x 59,5 cm.
Francja (?), 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

908
Komplet czterech krzeseł późno-biedermeierowskich konstrukcja - buczyna; fornir - mahoń;
intarsje - jawor; 92 x 53 x 54,5 cm.
Europa Północna (Skandynawia?), ok. 1840
Cena wywoławcza. 2 700 zł

909
Komoda empirowa konstrukcja - sosna, fornir - czeczota topolowa;
92,5 x 127,5 x 62 cm;
Europa Środkowa, 1 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

910
Komoda klasycystyczna konstrukcja - sosna, dębina;
fornir - mahoń, dębina, brzoza; 85 x 125,5 x 70 cm.
Europa, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł