Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)
Lot No.1
Zaloty
gwasz, karton; 51 x 66,5 cm;
sygn. pośrodku u dołu: Z. STRYJEŃSKA
estymacja: 125 000 - 140 000 zł
125 000 zł
Eliasz KANAREK (1902-1969)
Lot No.6
Martwa natura z owocami granatu i winogronem
technika własna, enkaustyka, płyta;
35,5 x 56 cm.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
35,5 x 56 cm.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
17 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.8
Mały Jezus, 1928
olej, tektura; 25 x 34,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: Wlastimil Hofman / 1928
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
18 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.10
Lew - szkic
ołówek, papier; 12,2 x 24,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JM (monogramem)
estymacja: 9 500 - 11 000 zł
sygn. p. d.: JM (monogramem)
estymacja: 9 500 - 11 000 zł
13 000 zł
Janusz Maria BRZESKI (1907-1957)
Lot No.12
Po balu,1935
akwarela, tusz, węgiel, papier; 23 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: JMB 35
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. i dat. p. d.: JMB 35
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Leopold GOTTLIEB (1879-1883)
Lot No.13
Lekcja
pastel, kredka, papier; 23 x 33 cm (w świetle oprawy);
p. d.: L Gottlieb (ołówkiem)
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
p. d.: L Gottlieb (ołówkiem)
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
3 300 zł
Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Lot No.14
Port w Surinamie
piórko, tusz, tusz lawowany, akwarela, papier; 17 x 21 cm;
sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.16
Autoportret
ołówek, piórko, tusz, papier; 23,2 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. wraz z dedykacją
estymacja: 4 300 - 4 800 zł
sygn. p. d. wraz z dedykacją
estymacja: 4 300 - 4 800 zł
4 300 zł
Zbigniew ZIOMECKI (1930-2015)
Lot No.17
Trzej Królowie
akwarela, piórko, tusz, papier; 35 x 25,5 cm;
sygn. l. d.: Z.Z.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
sygn. l. d.: Z.Z.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Teofil KWIATKOWSKI (1809-1891)
Lot No.18
Studia postaci
akwarela, papier; 10 x10 cm (każda z prac, arkusz w formie wieloboku);
sygn. i dat. p. d.: T. Kwiatkowski / 1850 (każda z prac, piórem).
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
3 000 zł
Jan STAŃDA (1912-1987)
Lot No.19
Dwa projekty witraży w Rybarzowicach
Św. Jadwiga i Maksymilian Maria Kolbe
tusz, akwarela, karton, 29 x 11 cm (wymiar kompozycji)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.22
Sanie - Karta ze szkicownika, 1915
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 14,2 x 22,7 cm,
opisana p. d.: Kątna 15 (?, ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.23
Browar
kredka, karton; 12,5 x 16 cm;
napis autorski u dołu: POWIAREDONBROWARSEŁONETYFDA (ołówkiem).
estymacja: 2 900 - 3 200 zł
estymacja: 2 900 - 3 200 zł
2 700 zł
M. J. SŁODOWICZ, XX w.
Lot No.25
Martwa natura z porcelanową figurką
olej, płyta pilśniowa; 53 x 68 cm;
sygn. l. d.: M. J. Słodowicz
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. l. d.: M. J. Słodowicz
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)
Lot No.27
Kwiaty w niebieskim wazonie
olej, płótno; 50,5 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: K. Mackiewicz
estymacja: 4 400 - 5 000 zł
sygn. p. d.: K. Mackiewicz
estymacja: 4 400 - 5 000 zł
Malarz nieokreślony, polski ?, XX w.
Lot No.29
Kwiaty w ceramicznym wazonie
olej, płótno; 91 x 51 cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelnie)
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
sygn. p. d.: … (nieczytelnie)
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Lot No.32
Pejzaż z rzeką
akwarela, papier; 18 x 27 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Rybkowski
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Stanisław KLIMOWSKI (1891-1982)
Lot No.34
Pejzaż
akwarela, papier; 33,5 x 49 cm;
sygn. l. d.: SKlimowski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. l. d.: SKlimowski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.36
Wiejska droga, 1932
olej, tektura; 17,7 x 25 cm;
sygn. i dat. u dołu: 932 / A Serko… (nazwisko słabo czytelne)
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Michał STAŃKO (1901-1968)
Lot No.38
Czarny Staw, 1937
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Stańko 37
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Stefan DOMARADZKI (1897-1983)
Lot No.40
Pejzaż nostalgiczny, 1936
olej, płótno naklejone na tekturę; 13,5 x 23,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Domaradzki 1936
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Karol KOSSAK (1896-1975)
Lot No.43
Św. Hubert
akwarela, papier; 23 x 31 cm;
sygn. p.d.: K. Kossak
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
sygn. p.d.: K. Kossak
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
2 600 zł
Roman Antoni BREINTENWALD (1911-1985)
Lot No.45
Partyzanci
olej, płótno; 120 x 60 cm;
sygn. l. d.: RBreitenwald
estymacja: 4 000 - 4 600 zł
sygn. l. d.: RBreitenwald
estymacja: 4 000 - 4 600 zł
Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)
Lot No.47
Polowanie zimą
akwarela, papier; 33 x 48 cm w świetle passe partout;
sygn. p.d.: MSzczerbiński
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
sygn. p.d.: MSzczerbiński
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
2 200 zł