Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

Lot No.
97
Beczki na plaży tempera, papier;
25 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa

estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Zygmunt SCHRETER (1886-1977)

Lot No.
98
z tyłu dedykacja: (nieczytelnie) / 22 . I . 1962.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Kazimierz BOROWSKI (1877-1966)

Lot No.
99
Łódź na morzu, 1918 olej, tektura; 17 x 28 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. Borowski 1918.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Abraham NEUMANN (1873-1942)

Lot No.
100
Kutry pastel, papier; 43,5 x 66 cm;
sygn. l. d.: A. Neuman
estymacja: 11 000 - 12 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

Lot No.
101
Nad brzegiem morza olej, płótno;
41,5 x 50,5 cm.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905-1990)

Lot No.
102
Żaglówki olej, tektura; 23 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Dzierżencki
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Stanisław TONDOS (1854-1917)

Lot No.
103
Wenecja akwarela, papier; 52 x 74 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Tondos
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Malarz nieokreślony polski ?, 1 poł. XX w.

Lot No.
104
Akt z lusterkiem olej, płótno naklejone na płytę; 58 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: … (nieczytelnie).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Michel KOROCHANSKY (1866-1925)

Lot No.
105
Odpoczynek w cieniu olej, płótno; 46 x 55 cm
sygn. p. d. M. Korochansky
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

Lot No.
106
Nocne rozmowy, 1964 olej, płótno; 21 x 32 cm;
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Lot No.
107
Dorożkarz, 1964 olej, płótno; 120 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Jerzy Potrzebowski / 1964 / KRAKÓW
estymacja: 8 500 - 9 500 zł

Richard ZSCHEKED (1885-1954)

Lot No.
108
Martwa natura z winogronami olej, płótno; 89 x 64,5 cm;
sygn. p. d.: RICHARD ZSCHEKED
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Lot No.
109
Nokturn olej, tektura; 23 x 31 cm;
na odwrocie nalepka z odręcznie wpisanym numerem 3757 oraz informacjami.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Feliks NOWAKOWSKI (czynny II poł. XIX w.)

Lot No.
110
Zazdrosny satyr, 1896 olej, płótno dublowane; 85 x 66,5 cm;
sygn., dat. i opisany. p. d.: F Nowakowski / Monachium 1896.
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

Hans ZATZKA (1859-1945)

Lot No.
111
Dziewczyna z naręczem kwiatów olej, płótno; 82 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: H. Zatzka
estymacja: 36 000 - 42 000 zł

Paweł [Paul] MERWART (1855-1902)

Lot No.
112
Kobieta nad strumykiem gwasz, olej, papier; 45 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: PAVL. MERWART
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Walery BROCHOCKI (1847-1923)

Lot No.
113
Rozbity dzban olej, płótno; 28 x 45 cm;
sygn. l. d.: WBrochocki
estymacja: 11 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Wojciech Otton FLECK (1903-1972)

Lot No.
114
Kobieta z chrustem olej, tektura; 29 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Woj. Fleck
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Teresa ROSZKOWSKA (1904-1992)

Lot No.
115
Spacer leśną dróżką olej, płótno; 32,5 x 42,5 cm;
sygn. u dołu po środku: T. Roszkowska
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

Lot No.
116
Portret młodej kobiety, 1958 olej, płyta pilśniowa; 47 x 39 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1958 / Wlastimil Hofman
estymacja: 8 500 - 9 500 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Mieczysław REYZNER (1861-1941)

Lot No.
117
Portret lwowianki z kolczykiem olej, płótno; 40,5 x 30,5 cm;
sygn. p. d.: Mieczysław Reyzner
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

X. GADEBUSCH, XX w.

Lot No.
118
Portret kobiety olej, płótno; 38 x 30 cm;
sygn. z prawej stronu pośrodku: X. Gadebusch.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Michał ROUBA (1893-1941)

Lot No.
119
Portret kobiety olej, płótno; 52 x 45 cm;
na odwrocie napis: Michał / Rouba (słabo widoczny).
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

Lot No.
120
Dziewczyna w czerwonym płaszczu pastel, papier naklejony na karton; 36 x 28 cm (w świetle oprawy);
opisany l. d.: Paris / CH (?, monogram wiązany, słabo czytelny).
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Bolesław SZAŃKOWSKI (1873-1953)

Lot No.
121
Dziewczyna z białą kokardą olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. p. d.: Szańkowski
estymacja: 5 300 - 6 000 zł

Kazimierz Teofil POCHWALSKI (1855-1940)

Lot No.
122
Portret dziewczynki olej, tektura; 54 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Pochwalski
estymacja: 21 000 - 24 000 zł

Lot No.
123
Portret mężczyzny w fotelu, 1967? olej, płótno; 102 x 71,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Jerzy Potrzebowski / 1967
estymacja: 4 000 - 4 600 zł

Malarz nieokreślony, XIX/XX w.

Lot No.
124
Portret kobiety, pocz. XX w. olej, płótno;
91 x 66 cm.
estymacja: 5 500 - 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.?

Lot No.
125
Dama w kapeluszu z piórami - miniatura miniatura na porcelanie;
6 x 4 cm (owal).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Lot No.
126
Maria Antonina - miniatura gwasz, kość; średn. 4,2 cm (w świetle oprawy);
opisana przy prawej krawędzi: L. Wyda (? Słabo czytelnie).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Lot No.
127
Portret kobiety - miniatura gwasz, kość;
7 x 5 cm (owal, w świetle oprawy).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

Lot No.
128
Degustacja nalewek olej, sklejka; 38 x 46 cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelnie).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

January SUCHODOLSKI (1797-1875) - przypisywany

Lot No.
129
Śmierć Stefana Czarnieckiego olej, płótno dublowane, 79 x 105,5 cm;
na odwrocie stempel lakowy;
estymacja: 55 000 - 65 000 zł
Cena oferowana 53 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

Lot No.
130
Caritas Romana (Cymon i Pero) - według obrazu Johanna Carla LOTH’A (1632-1698)
olej, płótno dublowane; 113 x 87 cm.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII/XIX w.

Lot No.
131
Św. Maria Magdalena olej, płótno dublowane;
90 x 70 cm;
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Malarz nieokreślony, ok. poł. XIX w.

Lot No.
132
Święty Wojciech olej, płótno;
68,5 x 54 cm;
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Lot No.
133
Madonna z Dzieciątkiem olej, płótno dublowane; 62 x 52 cm.
W typie malarstwa Lucasa Cranacha Starszego (1472-1553)
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

Lot No.
134
Odaliska akwaforta, sucha igła, miękki werniks, ruletka, papier;
27 x 36 cm (wymiar odbitki), 29 x 39,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy).
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Stanisław BOHUSZ-SIESTRZEŃCEWICZ (1869-1927)

Lot No.
135
Para litografii 1. Zagroda
2. W drodze na targ
estymacja: 2 400 - 2 600 zł

Lot No.
136
Para litografii 1. Na targu
2. Odpoczynek
estymacja: 2 400 - 2 600 zł

François Nicolas MARTINET (1725/31-1804)

Lot No.
137
Ptak miedzioryt podmalowany akwarelą, papier; 28 x 22,7 cm;
sygn. l. d.: Martinet
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Adam BUNSCH (1896-1969)

Lot No.
138
Ptaszek na kwitnącej gałązce drzeworyt barwny, bibuła; 33,5 x 19,2 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Adam Bunsch 1927 (ołówkiem)
estymacja: 900 - 1 100 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

TOYOHARA CHIKANOBU (1838-1912)

Lot No.
139
Układanie włosów, z cyklu: „Chiyoda no o-oku” - tryptyk drzeworyt barwny, papier; 35,4 x 23,7 cm; 35,4 x 23,7 cm; 35,4 x 23,6 cm;
sygn. na klocku l. śr.
estymacja: 4 800 - 5 400 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

MORIKAWA CHIKASHIGE (czynny ok.1869-lata 80. XIX w.)

Lot No.
140
Scena ze sztuki kabuki „Kinkanban Tateshi no Hondana” - tryptyk drzeworyt barwny, papier; 36,8 x 24,7 cm; 36,5 x 24,5 cm; 36,8 x 24,7 cm;
sygn. na klocku l. śr. Ichikawa Chikashige hitsu.
estymacja: 4 400 - 5 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

Lot No.
141
Portret Mariana Gorzkowskiego, 1879 litografia, papier; 27 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. na płycie p. d.: JM 1879
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Philip James DE LOUTHERBOURG (1740-1812)

Lot No.
142
Sceny rycerskie - 4 kompozycje miedzioryt podmalowany akwarelą, papier; ok. 26 x 18 cm (każda, w świetle oprawy),
sygn. jedna z prac l. d.: Deff:p: Lauterburger
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Victor ADAM (1801-1867)

Lot No.
143
Śmierć księcia Józefa Poniatowskiego litografia barwna, ręcznie podmalowana akwarelą, papier; 29 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: V. Adam (na kamieniu).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Josef VON FÜHRICH (1800-1876), Friedrich Wilhelm Georg BÜXENSTEIN (1857-1924)

Lot No.
144
Przeprawa Marii przez góry litografia, papier; 52 x 69 cm (odcisk płyty);
l. d. napis: JOS. v. FUHRICH PINX
estymacja: 2 200 - 2 400 zł