Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

Lot No.
145
Zestaw 8 litografii - Portrety artystów beskidzkich, 1929 litografia, papier; 22 x 18 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie pod kompozycją.: ZPronaszko.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Joan BLAEU (1596-1673)

Lot No.
146
Karta tytułowa „Atlas Maior …” miedzioryt kolorowany akwarelą, papier; 48 x 31 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie l. d.: L. Webbers pinxit
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Lot No.
147
Portret grupowy Powstańców Śląskich z Maciejem Mielżyńskim (postać siedząca w środkowej części fotografii) fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 16,5 x 22 cm.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Olgierd GAŁDYŃSKI (1921-1984)

Lot No.
148
Plac Św. Piotra - Rzym fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 39,5 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: OGałdyński
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Marcel DÉBUT (1865-1933), Jules GRAUX BRONZIER (2 poł. XIX w.)

Lot No.
201
Ofelia brąz srebrzony, podstawa - marmur; wys. 92 cm; szer. 32 cm;
Paryż, k. XIX w.
estymacja: 32 000 - 36 000 zł
Cena sprzedaży 30 000 zł

Henryk PIOTROWSKI (1906-1975)

Lot No.
202
Harnaś strzelający z łuku brąz patynowany; podstawa marmurowa; 29 x 25 x 10,5 cm.
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 48 000 - 54 000 zł

Szkoła zakopiańska

Lot No.
203
Góralski skrzypek drewno (jawor?); wys. 36 cm.
Polska, Zakopane, 1936
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 23 000 zł

Szkoła zakopiańska?

Lot No.
204
Madonna z Dzieciątkiem drewno, wys. 29,5 cm.
Polska, Zakopane?, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Szkoła zakopiańska

Lot No.
205
Tańcząca dziewczynka drewno (jawor), pomalowane farbą w kolorze ugru, wys. całkowita 35,5 cm.
Polska, Zakopane, lata 30. XX w.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Artysta nieokreślony

Lot No.
206
Macierzyństwo drewno; wys. 41 cm; szer. 16 cm;
Polska?, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Artysta nieokreślony

Lot No.
207
Krucyfiks drewno; wymiary: 39,5 x 17 x 6 cm.
Zakopane, 1917.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jan ŻAROFFE (1888-1952)

Lot No.
208
Góral - płaskorzeźba drewno; 18 x 36 x 3 cm.
Polska, Krynica, 1934.
estymacja: 2 600 - 2 900 zł

Artysta nieokreślony

Lot No.
209
Popiersie Johanna Christopha Friedricha Schillera marmur; wys. 23,5 cm.
Niemcy?, XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Konstanty LASZCZKA (1865-1956)

Lot No.
210
Mikołaj Kopernik ceramika (terakota?); średnica 23 cm.
Polska, 1946.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

Lot No.
211
Głowa mężczyzny brąz patynowany, podstawa marmurowa; wys. 55,5 cm; szer. 21 cm;
Włochy, 2 poł. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Jan MAŁETA (1890-1962), BRACIA ŁOPIEŃSCY - firma brązownicza

Lot No.
212
Popiersie Józefa Piłsudskiego brąz, odlew patynowany; wys. 22 cm; szer. 16,5 cm;
Warszawa, 1931.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Otto SCHMIDT-HOFER (1873-1925)

Lot No.
213
Łucznik brąz, odlew patynowany, podstawa - marmur; wys. 39 cm; szer. 10 cm;
Niemcy, Berlin, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

C. DERENNE, XX w.

Lot No.
214
Figura żonglerki brąz, odlew patynowany; marblit; wys. 25 cm; szer. 8 cm;
Francja, ok. 1930.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Edmund Feliks KOROSADOWICZ (1872-1964)

Lot No.
215
Plakieta portretowa brąz, odlew patynowany; 25 x 20,5 cm.
Polska, 1 poł. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

Kazimierz Mieczysław CHODZIŃSKI (1861-1921)

Lot No.
216
Plakieta portretowa dr Tadeusza Rutowskiego brąz; 15 x 12,5 cm.
Wiedeń, 1916.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

Lot No.
217
Chłopiec z bączkiem brąz patynowany; wys. całkowita 36 cm.
Europa Środkowa, Niemcy?, 1 poł. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

Lot No.
218
Pies - rzeźba art déco brąz; dł. 49 cm; wys. 11 cm; głęb. 9 cm.
Francja, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

Lot No.
219
Popiersie kobiety gips, odlew polichromowany na ciemny brąz, wys. całkowita 48 cm.
Polska, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Artysta nieokreślony, XIX w.

Lot No.
220
Eros i pszczoła brąz, patynowany i złocony; wys. 30 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, XIX w.
estymacja: 3 300 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Artysta nieokreślony, XIX-XX w.

Lot No.
221
Popiersie kobiety z gołębiem terakota patynowana na brąz; wys. 41 cm; szer. 45,5 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Artysta nieokreślony, XIX w.

Lot No.
222
Chrystus ukrzyżowany brąz, odlew patynowany; marmur; wys. 70 cm; szer. 35 cm;
Francja?, XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł