Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

Lot No.
49
Wiejskie kobiety, 1903 olej, tektura; 17,5 x 19 cm;
sygn. i dat. p. d.: Włodzimierz Tetmajer / 4/VII 1903
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Lucjan ORZECH (ur. 1946)

Lot No.
50
Muzykanci olej, płótno; 60 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: Lucjan ORZECH
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Zefiryn ĆWIKLIŃSKI (1871-1930)

Lot No.
51
W drodze na halę, 1922 olej, tektura; 43 x 64 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. ĆWIKLIŃSKI / 922
estymacja: 3 800 - 4 400 zł

Alojzy SIWECKI (1912-1988)

Lot No.
52
Gosposia w sadzie olej, płótno; 94,5 x 117,5 cm;
sygn. p. d.: ASiwecki
estymacja: 3 000 - 3 400 zł

Mieczysław REYZNER (1861-1941)

Lot No.
53
Wiejska dziewczyna z dzbanem olej, płótno; 61,5 x 37,5 cm;
sygn. p. d.: Mieczysław Reyzner (dwukrotnie)
estymacja: 4 200 - 4 800 zł

Jan KOSTKA (1859-1937)

Lot No.
54
Przed wiejską chatą olej, tektura; 22,2 x 32,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JKOSTKA
estymacja: 2 400 - 2 600 zł

R. MAGHELLI, XIX / XX w.

Lot No.
55
Matka z dzieckiem akwarela, gwasz, papier; 30 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: R. Maghelli
estymacja: 3 600 - 4 000 zł

Theodor BLÄTTERBAUER (1823-1906)

Lot No.
56
Pejzaż z Kolumną Maryjną i cysterskim zespołem klasztornym w Lubiążu, 1884 gwasz, akwarela, papier; 43 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Blätterbauer 1884
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

Lot No.
57
Pejzaż z Brzostkowa, 1907 olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn., dat. i opisany p. d. M. G. Wywiórski Brzostków 1907.
estymacja: 26 000 - 30 000 zł

Arnold LYONGRUN (1873-1935)

Lot No.
58
Pejzaż z cyprysami olej, płótno; 75 x 112 cm;
sygn. l. d.: A. Lyongrun
estymacja: 6 300 - 7 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Wanda ARLITEWICZ-MŁODOŻENIEC (1901-1971)

Lot No.
59
Las zimą, 1934 olej, płótna; 64,5 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wanda Arlitewicz 1934 r.
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

Jerzy LELITO (1927-1986)

Lot No.
60
Pejzaż ze snopami olej, płótno; 42 x 60 cm;
sygn. l. d.: J. Lelito
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

Stefan BRZOZOWSKI (1911-1978)

Lot No.
61
Pejzaż ze słonecznikami [Przed zimą], 1940 olej, tektura; 29 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.: Brzozowski 1940
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Ludwik GRABOWSKI (1884-1982)

Lot No.
62
Potok olej, płótno; 44,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: L. GRABOWSKI
estymacja: 3 800 - 4 200 zł

Bronisław HEYDUK (1909-1984)

Lot No.
63
Zalew Szczeciński, 1949 olej, sklejka; 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: Broni Heyduk
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Olga PECZENKO-SRZEDNICKA (1918-1975)

Lot No.
64
Miasteczko w górach olej, tektura; 33 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: O. Peczenko
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Albert STAGURA, XIX / XX w. - przypisywany

Lot No.
65
Widok z Krynicy, 1898 olej, tektura; 23 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 18 SA 98
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

Georg WICHMANN (1876-1944)

Lot No.
66
Bukowy las - Jesienny pejzaż z Sudetów olej, tektura; 88 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: G. Wichmann
estymacja: 11 000 - 12 000 zł

Jan STAŃDA (1912-1987)

Lot No.
67
Pejzaż wiosenny olej, tektura; 21 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stańda
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Eugeniusz Marcin KAZIMIROWSKI (1873-1939)

Lot No.
68
Pejzaż z łąką akwarela, papier; 20,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eug. Kazimirowski
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Malarze nieokreśleni, XX w.

Lot No.
69
Zestaw 4 obrazów 1. Śpiąca 2. Pejzaż z chmurami 3. Widok na kościół Bożego Ciała w Krakowie
4. Słoneczniki przed wiejską chatą
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Gloria KOSSAK (1941-1991)

Lot No.
70
Las sosnowy olej, płótno; 46,5 x 55 cm;
sygn. i dat. l. d.: Gloria Kossak / '83
estymacja: 2 600 - 2 900 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

Lot No.
71
Pejzaż letni olej, tektura; 21,5 x 30 cm;
sygn. l. d.: Arch …ytkiewicz (sygnatura słabo czytelna).
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

Lot No.
72
Pejzaż zimowy olej, płótno; 46 x 61 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
estymacja: 4 000 - 4 400 zł

Willy SPRINGER, XX w.

Lot No.
73
Pejzaż olej, płótno; 50 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: Willy Springer
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Tadeusz WOJTAROWICZ, XX w.

Lot No.
74
Para obrazów - Tatry, 1983 1. Widok na Giewont
2. Pejzaż górski
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

Lot No.
75
Sala Turniejowa na Wawelu, przed 1939 olej, płótno; 48 x 68 cm;
sygn. l. d.: Wł. Chmieliński
estymacja: 21 000 - 24 000 zł

Henryk SAJDAK (1905-1995)

Lot No.
76
Zabytkowa cerkiew - Szczawnik pod Muszyną akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 30 x 40 cm;
sygn. l. d.: H. Sajdak
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (pseud. STACHOWICZ) (1911-1979)

Lot No.
77
Kościół św. Anny w Warszawie tusz, piórko, akwarela, papier; 22,8 x 16,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

T. SIKORSKI, XX w.

Lot No.
78
Widok na wieżę ratuszową i Sukiennice akwarela, papier; 24,5 x 17 cm;
sygn. l. d.: TSikorski
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Lot No.
79
Katedra na Wawelu akwarela, gwasz, tusz, papier naklejony na tekturę; 48,5 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz
estymacja: 3 700 - 4 300 zł

Odo DOBROWOLSKI (1883-1917)

Lot No.
80
Brama Floriańska w Krakowie, 1910 pastel, papier; 95,5 x 66 cm;
sygn. i dat. l. d.: Odo Dobrowolski / 910
estymacja: 6 800 - 7 400 zł

Ernst KOLBE (1876-1945)

Lot No.
81
Ulica w mieście, ok. 1925 olej, płótno; 70 x 75 cm
sygn. p. d. E. Kolbe
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Jerzy PAWŁOWSKI (1909-1991)

Lot No.
82
Warszawa - Krakowskie Przedmieście - widok na Pałac Staszica i kościół p.w. Świętego Krzyża olej, płyta pilśniowa; 33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Pawłowski
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Stanisław TONDOS (1854-1917)

Lot No.
83
Pałac akwarela, gwasz, papier; 31,5 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Tondos
estymacja: 4 400 - 4 800 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

Lot No.
84
Pejzaż włoski z okolic Como, 1926 olej, karton naklejony na tekturę; 20,5 x 30,2 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA / COMO 1926
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Zygmunt LANDAU (1898-1962)

Lot No.
85
Pejzaż olej, tektura; 42,5 x 60 cm;
sygn. l. d.: Landau
estymacja: 5 800 - 6 800 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

Lot No.
86
Pejzaż wiosenny olej, płótno; 54,5 x 73 cm;
sygn. l. d.: Rzepiński
estymacja: 6 000 - 6 500 zł

Alojzy SIWECKI (1912-1988)

Lot No.
87
Panorama miejska, 1964 olej, płótno; 78,5 x 92 cm;
sygn. i dat. l. d.: ASiwecki / 64.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Carl MOLL (1861-1945)

Lot No.
88
Pejzaż z zabudowaniami, 1907 gwasz, papier; 23 x 15,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: C. Moll 1907
estymacja: 5 500 - 6 000 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

Lot No.
89
Miasteczko gwasz, karton; 31,5 x 41,5 cm;
sygn. l. d.: N Gutman
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Jakub MARKIEL (1911-2008)

Lot No.
90
Zabudowania olej, płótno; 61,5 x 51 cm;
sygn. i dat. p. d.: Markiel / 64
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

Lot No.
91
W parku gwasz, karton; 31, 5 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: N Gutman
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

Lot No.
92
Chłopiec z gołębiem olej, płyta pilśniowa; 45,5 x 37,5 cm;
sygn. l. d. N. Gutman
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Walerij Iwanowicz JAKOBI (1843-1902)

Lot No.
93
Pejzaż z Południa akwarela, papier, 26 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Jakobi (podpis cyrylicą).
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI (1903-1966)

Lot No.
94
Sprzedawca i dziewczyna olej, płótno; 49 x 68 cm;
sygn. p. d.: F.K. Wygrzywalski
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 3 200 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

Lot No.
95
Portret kobiety olej, tektura; 35 x 25,5 cm;
sygn. l. d.: A. Laszenko / Daressalam
estymacja: 4 400 - 5 300 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

Lot No.
96
Rybak ciągnący sieci olej, sklejka; 40 x 52,5 cm;
sygn. p. d.: F.M. Wygrzywalski
estymacja: 30 000 - 35 000 zł