Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

Lot No.
1
Zaloty gwasz, karton; 51 x 66,5 cm;
sygn. pośrodku u dołu: Z. STRYJEŃSKA
estymacja: 125 000 - 140 000 zł
Cena sprzedaży 125 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

Lot No.
2
Przed wiejską chatą akwarela, papier; 31,5 x 53 cm;
sygn. i opisany p. d.: jFałat / Osiek
estymacja: 53 000 - 60 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

Lot No.
3
Przy studni, 1932 olej, płótno; 99 x 89 cm;
sygn. i dat. l. d.: Sichulski 1932
estymacja: 32 000 - 36 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

Lot No.
4
Martwa natura z dzbanem i owocami olej, płótno, 51,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein
estymacja: 55 000 - 60 000 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

Lot No.
5
Pejzaż olej, karton naklejony na płótno; 48 x 57 cm;
sygn. i dat. l. d.: Hayden / 66
estymacja: 27 000 - 30 000 zł

Eliasz KANAREK (1902-1969)

Lot No.
6
Martwa natura z owocami granatu i winogronem technika własna, enkaustyka, płyta;
35,5 x 56 cm.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
Cena sprzedaży 17 000 zł

Władysław ROGUSKI (1890-1940)

Lot No.
7
Zwiastowanie olej, tempera, tektura; 48 x 68,5 cm;
sygn. p. d.: WRoguski (inicjał wiązany)
estymacja: 42 000 - 50 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

Lot No.
8
Mały Jezus, 1928 olej, tektura; 25 x 34,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: Wlastimil Hofman / 1928
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
Cena sprzedaży 18 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

Lot No.
9
Ułan legionowy siodłający konia, 1919 olej, płótno naklejone na tekturę; 38 x 46,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1919
estymacja: 65 000 - 70 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

Lot No.
10
Lew - szkic ołówek, papier; 12,2 x 24,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JM (monogramem)
estymacja: 9 500 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

Lot No.
11
Widok miejski akwarela na podrysowaniu ołówkiem, brokatowa farbka, karton; 22,3 x 16,5 cm;
u dołu napis: NIHNR[zatarte]MIASTOWIESWILL
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Janusz Maria BRZESKI (1907-1957)

Lot No.
12
Po balu,1935 akwarela, tusz, węgiel, papier; 23 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: JMB 35
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1883)

Lot No.
13
Lekcja pastel, kredka, papier; 23 x 33 cm (w świetle oprawy);
p. d.: L Gottlieb (ołówkiem)
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

Lot No.
14
Port w Surinamie piórko, tusz, tusz lawowany, akwarela, papier; 17 x 21 cm;
sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Lot No.
15
Spacer w mieście piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 21 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: AU
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

Lot No.
16
Autoportret ołówek, piórko, tusz, papier; 23,2 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. wraz z dedykacją
estymacja: 4 300 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

Zbigniew ZIOMECKI (1930-2015)

Lot No.
17
Trzej Królowie akwarela, piórko, tusz, papier; 35 x 25,5 cm;
sygn. l. d.: Z.Z.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Teofil KWIATKOWSKI (1809-1891)

Lot No.
18
Studia postaci akwarela, papier; 10 x10 cm (każda z prac, arkusz w formie wieloboku);
sygn. i dat. p. d.: T. Kwiatkowski / 1850 (każda z prac, piórem).
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Jan STAŃDA (1912-1987)

Lot No.
19
Dwa projekty witraży w Rybarzowicach Św. Jadwiga i Maksymilian Maria Kolbe
tusz, akwarela, karton, 29 x 11 cm (wymiar kompozycji)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Zofia FIJAŁKOWSKA (1909-1989)

Lot No.
20
Zestaw 6 ilustracji do bajki „Na jagody” Marii Konopnickiej - Makieta książki akwarela, gwasz, papier; 64 x 48 cm;
(każda z ilustracji; całość ujęta w tekturową oprawę)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

Lot No.
21
Dom akwarela, gwasz, papier, autorska kartonowa ramka; 24,5 x 18,5 cm (wymiar całości);
opisany u dołu: 100 ZŁ / KRENICAWIESOILCASEŁO
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

Lot No.
22
Sanie - Karta ze szkicownika, 1915 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 14,2 x 22,7 cm,
opisana p. d.: Kątna 15 (?, ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

Lot No.
23
Browar kredka, karton; 12,5 x 16 cm;
napis autorski u dołu: POWIAREDONBROWARSEŁONETYFDA (ołówkiem).
estymacja: 2 900 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 2 700 zł

Lot No.
24
Piwonie pastel, papier; 39,5 x 49,5 cm;
sygn. śr. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

M. J. SŁODOWICZ, XX w.

Lot No.
25
Martwa natura z porcelanową figurką olej, płyta pilśniowa; 53 x 68 cm;
sygn. l. d.: M. J. Słodowicz
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Stanisława BOCZAROWSKA (1901-1972)

Lot No.
26
Martwa natura, 1945 olej, tektura; 44 x 34 cm;
sygn. i dat. l. d.: ST. Boczarowska- 1945
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

Lot No.
27
Kwiaty w niebieskim wazonie olej, płótno; 50,5 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: K. Mackiewicz
estymacja: 4 400 - 5 000 zł

Michalina JANOSZANKA (1889-1952)

Lot No.
28
Chryzantemy, 1940 olej, sklejka; 72,5 x 58,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. Janoszanka / 1940
estymacja: 4 800 - 5 400 zł

Malarz nieokreślony, polski ?, XX w.

Lot No.
29
Kwiaty w ceramicznym wazonie olej, płótno; 91 x 51 cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelnie)
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Czesław ZAWADZIŃSKI (1878-1936)

Lot No.
30
Róże pastelowe olej, płótno; 87 x 96,5 cm;
sygn. p. d.: Zawadziński
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Lot No.
31
Pejzaż o zachodzie słońca, ok. 1900 olej, tektura; 28 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

Lot No.
32
Pejzaż z rzeką akwarela, papier; 18 x 27 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Rybkowski
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Bronisław JAMONTT (1886-1957)

Lot No.
33
Pejzaż gwasz, papier; 38,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Br. Jamont
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Stanisław KLIMOWSKI (1891-1982)

Lot No.
34
Pejzaż akwarela, papier; 33,5 x 49 cm;
sygn. l. d.: SKlimowski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)

Lot No.
35
Pejzaż zimowy akwarela z gwaszem na podrysowaniu ołówkiem, papier; 19,5 x 32 cm;
sygn. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

Lot No.
36
Wiejska droga, 1932 olej, tektura; 17,7 x 25 cm;
sygn. i dat. u dołu: 932 / A Serko… (nazwisko słabo czytelne)
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

Lot No.
37
Pejzaż jesienny z jeziorem olej, płyta pilśniowa; 32 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 4 800 - 5 400 zł

Michał STAŃKO (1901-1968)

Lot No.
38
Czarny Staw, 1937 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Stańko 37
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Oleksa NOWAKIWSKIJ [Aleksander Nowakowski] (1872-1935)

Lot No.
39
Burza [Wieś Kosmacz na Ukrainie] olej, tektura; 23,5 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: ON (inicjał wiązany cyrylicą)
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Stefan DOMARADZKI (1897-1983)

Lot No.
40
Pejzaż nostalgiczny, 1936 olej, płótno naklejone na tekturę; 13,5 x 23,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Domaradzki 1936
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Stanisław PĘKALSKI (1895-1967)

Lot No.
41
Pejzaż z chmurami, 1942 olej, tektura; 17 x 24 cm;
sygn. p. d.: STANISŁAW PĘKALSKI / 42
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

Lot No.
42
Pościg, 1916 olej, płótno; 32 x 53 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Setkowicz 916
estymacja: 17 000 - 19 000 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

Lot No.
43
Św. Hubert akwarela, papier; 23 x 31 cm;
sygn. p.d.: K. Kossak
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Juliusz HOLZMÜLLER (1876-1932)

Lot No.
44
Studium trzech końskich głów, 1915 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25 x 31 cm;
sygn. i opis. p. d.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Roman Antoni BREINTENWALD (1911-1985)

Lot No.
45
Partyzanci olej, płótno; 120 x 60 cm;
sygn. l. d.: RBreitenwald
estymacja: 4 000 - 4 600 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

Lot No.
46
Na koński jarmark, 1964 olej, tektura; 60,5 x 73,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Potrzebowski / 64
estymacja: 4 000 - 4 600 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)

Lot No.
47
Polowanie zimą akwarela, papier; 33 x 48 cm w świetle passe partout;
sygn. p.d.: MSzczerbiński
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Lot No.
48
Zima, 1930 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton; 25 x 44 cm;
sygn. i dat. l. d. M. Szczerbiński '930
estymacja: 1 600 - 1 800 zł