07 września 2023

Aukcja: 7 września 2023 (czwartek), godz. 19.00

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE PRZEDAUKCYJNEJ

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Ed (Edwin) MIECZKOWSKI (1929-2017)

301
Kompozycja, 1963 akryl, papier; śr. 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: ED MIECZKOWSKI / '63 (cienkopisem).
estymacja: 64 000 - 76 000 zł

Tadeusz KALINOWSKI (1909-1997)

302
Bez tytułu, 1978 olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: T.K.1978.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Czesław ROMANOWSKI (ur. 1946)

303
Dom bez dachu, 2023 olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Cz. Romanowski 2023:
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jakub DOMINIK (ur. 1956)

304
Pejzaż olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: Dominik.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Ewa KURYLUK (ur. 1946)

305
Jesienna martwa natura, 1964 olej, płótno; 71 x 67 cm;
sygn. p. d.: EK (monogram);
estymacja: 30 000 - 37 000 zł

Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)

306
Diavoletto, lata 80. XX w. olej, płótno; 61 x 46 cm;
sygn. p. g.: E.Markowski;
estymacja: 38 000 - 45 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

307
Głowa pływaczki, 1973 - 1996 olej, płótno, płyta; 55 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. wzdłuż lewej krawędzi: JERZY NOWOSIELSKI 1973 -96.
estymacja: 190 000 - 250 000 zł

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

308
Piękny Instalator, 1996/97 olej, płyta; 80 x 60 cm
sygn., dat. i opisany l. d. DUDA GRACZ 2061/ 97;
estymacja: 150 000 - 180 000 zł

Stanisław BAJ (ur. 1953)

309
Rzeka Bug - Światło, 2020 olej, płótno; 30 x 24 cm;
sygn. p. d.: S.Baj;
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Stanisław BAJ (ur. 1953)

310
Rzeka Bug, 2023 olej, płótno; 60 x 40 cm;
sygn. p. d.: S.Baj;
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

311
Bez tytułu, 2022 akryl, płótno; 40 x 40 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: L. Tarasewicz 2022 / Acrylic on canvas / 40 x 40.
estymacja: 37 000 - 47 000 zł
Cena sprzedaży 36 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

312
Zapis koncertu, 1980 akryl, płótno; 100 x 75 cm;
sygn. l. d.: J. Kraupe;
estymacja: 20 000 - 23 000 zł
Cena oferowana 17 000 zł

Władysław PODRAZIK (ur. 1953)

313
Epifania, 2022 olej, płótno; 110 x 58 cm;
na odwrocie opis autorski: WŁADYSŁAW PODRAZIK / EPIFANIA 2022 / OLEJ 110 X 58.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Roman ARTYMOWSKI (1919-1993)

314
Niebieski akryl, płótno; 92 x 44 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 22 000 - 27 000 zł

Roman ARTYMOWSKI (1919-1993)

315
Piaski pustyni, 1962 technika własna, olej, płótno; 74 x 47 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ROMAN ARTYMOWSKI / 1962 / Kompoz. złoto - ugrowa / z Fakturą X / olej.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 500 zł

Zdzisław SALABURSKI (1922-2006)

316
Kompozycja, ok. 1969 technika własna, płótno; 129 x 88 cm (w oprawie);
opisany na odwrocie: PRZEMKOWI / na / Jego trzydziestolecie / Z. Salaburski / 1969 / Warszawa.
estymacja: 8 000 - 9 500 zł

Stefan WEGNER (1901-1965)

317
Kompozycja olej, papier, płyta pilśniowa; 34 x 46 cm;
na odwrocie na krośnie malarskim napis: Stefan Wegner (długopisem), na płycie numer: 120 (w prostokącie).
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Zbigniew SPRYCHA (ur. 1959)

318
Kompozycja. Wspomnienia. Biały olej, płótno; 154 x 130 cm;
opisany na odwrocie: 19 (w kole) oraz stempel
estymacja: 8 000 - 9 500 zł
Cena oferowana 7 500 zł

Henryk SZADKOWSKI (1937-2013)

319
Bez tytułu, 1999 technika własna, płótno; 101 x 120 cm;
sygn. i dat. wzdłuż prawej krawędzi obrazu: H. SZADKOWSKI 99;
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

320
Tulipan, 2017 akryl, płótno; 14 x 18 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2017 / E.DWURNIK;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

321
Duże czerwone tulipany, 1983 akryl, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. p. d.: Ćwiertniewicz;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

322
Autoportret, 1987 olej, płótno; 92,5 x 81,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 87 / Szancenbach.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

323
Suche kwiaty w turkusowym wazonie, 1998 olej, płótno; 52 x 62,5 cm;
sygn. l. d.: Szancenbach;
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

324
Kwiaty w dzbanku olej, płótno; 76 x 61 cm;
sygn. p. d.: JSzancenbach.
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

325
Dorożki przy plantach, 1995 olej, płótno; 75 x 85 cm;
sygn. p. d.: JSzancenbach;
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

326
Pont Neuf, 1995 olej, płótno; 85 x 95 cm;
sygn. p. d.: JSzancenbach;
estymacja: 20 000 - 30 000 zł

Juliusz JONIAK (1925-2021)

327
Martwa natura z gruszkami, 1996 olej, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. p. d.: Joniak 96;
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Anna KARPOWICZ-WESTNER (ur. 1951)

328
Przy oknie, 1998 olej, płótno; 27 x 33 cm;
sygn. p. d.: Anna Karpowicz;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Dariusz MILIŃSKI (ur. 1957)

329
Z cyklu: Strażnik Bajek, 2003 olej, płótno; 41 x 41 cm;
sygn. i dat. l. d.: D. MILIŃSKI03.
estymacja: 7 000 - 8 500 zł

Antoni CYGAN (ur. 1964)

330
Skrzypek, 1998 olej, płótno; 92 x 120 cm;
sygn. i dat. p. d.: Cygan / 98;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Szczepan PAKO (ur. 1952)

331
Niby to i owo, 2010/13 akryl, tempera jajowa, płótno; 100 x 120 cm;
sygn. l. d.: Szczepan/ Pako;
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Ireneusz KOJŁO (ur. 1966)

332
Nawłoć II akryl, płótno; 100 x 120 cm.
estymacja: 12 000 - 13 000 zł

Karolina FYDA (ur. 1997)

333
Zmierzch, 2022 akryl, płótno; 60 x 60 cm;
sygn. dat, i opisany na odwrocie: Karolina Fyda / "Zmierzch" / 2022 /AKRYL / 60 x 60 cm.
estymacja: 3 700 - 4 700 zł

Daria MILOSZEWSKA (ur. 1992)

334
Bez tytułu, 1/6, 2022 technika mieszana, akwarela, olej, płótno; 140 x 190 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Miloszewska Daria / 2022.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Ziemowit KMIEĆ (ur. 1977)

335
Morphology, 2012 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Ziemowit Kmieć / " Morphology" / olej, płótno; 60 x 80 / 2012.
estymacja: 7 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Andrzej KAPUSTA (ur. 1956)

336
Oddech LXVII, 2020 olej, płótno; 50 x 70 cm;
na odwrocie opis autorski: ANDRZEJ KAPUSTA / ODDECH L XVII / 2020.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Sławomir ANTOSZEWSKI (ur. 1956)

337
Kompozycja, 1999 olej, płótno; 96 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Antoszewski / 1999.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Maksymilian KREUTZ-MAJEWSKI (ur. 1966)

338
Kompozycja przestrzenna, 2021 akryl, drewno; 1 część: 100 x 39 x 5,5 cm, 2 część: 70 x 25 x 10 cm;
sygn. na odwrocie większej części: MAKSYMILIAN / KREUTZ-MAJEWSKI / /BLACK - YELLOW/ /2021
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Marian BESAGA (ur. 1980)

339
Z cyklu: Impresje muzyczne, L’aurore - Sonata N5 olej, płótno; 73 x 92 cm;
na odwrocie opis autorski: "Eug. YSAYE op.27.n 5 " / "L'AURORE" / SONATA N 5;
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Maciej PAJĄK

340
Implozja, 2023 akryl, płótno; 100 x 90 cm;
opis autorski na krośnie malarskim: MACIEJ PAJĄK " IMPLOZJA".
estymacja: 3 800 - 5 000 zł

Ireneusz JANKOWSKI (ur. 1947)

341
Przetworzenia II, 2017 technika własna, relief, płótno; 64 x 54 cm;
sygn. p. d.: IJ (monogram);
estymacja: 2 400 - 3 000 zł

Stanisław BRZEZIŃSKI (1916-1967)

342
Kompozycja, ok. 1966 olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. na odwrocie na płótnie: Brzeziński / Kompozycja / 70x100 olej;
estymacja: 6 500 - 7 800 zł

Lutka PINK (1906-1998)

343
Pocałunek olej, płyta; 49 x 46 cm;
sygn. p. d.: LUTKAPINK.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Eustachy WASILKOWSKI (1904-1977)

344
Naga Maja olej, płótno; 27 x 35 cm;
sygn. p. d.: Eustachy Wasilkowski.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Grzegorz SZTWIERTNIA (ur. 1968)

345
L4 olej, płótno; 24 x 24 cm;
sygn. i tytuł na odwrocie, na krośnie: G. SZTWIERTNIA L4.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Marian MALINA (1922-1985)

346
Kompozycja III, 1956 olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. g.: M. Malina / 56;
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Witold PODGÓRSKI (ur. 1958)

347
Martwa natura, 2002 olej, płótno; 67 x 75,5 cm (wymiary w ramie)
sygn. l. d.: W. Podgórski.;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Alicja SŁABOŃ-URBANIAK (ur. 1962)

348
Martwa natura z imbrykiem i butelkami, 1998 olej, płótno; 73 x 91 cm
sygn. i dat. p. d.: A.S.URBANIAK ' 98.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł