07 września 2023

Aukcja: 7 września 2023 (czwartek), godz. 19.00

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE PRZEDAUKCYJNEJ

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Dorota Bułakowska
tel.: 605 325 918
d.bulakowska@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Adam MARCZUKIEWICZ (ur. 1958)

349
Martwa natura z winem, 1998 olej, płótno; 60 x 75 cm
sygn. i dat. l. d.: Marczukiewicz 98.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Aleksander BOBA (1899-1944)

350
Martwa natura olej, płótno; 74 x 78 cm;
sygn. śr. d. : A. Boba.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Wacław KONDEK (1917-1976)

351
Bez tytułu olej, deska; 56 x 146 cm (wymiar kompozycji);
sygn. l. d. W.K.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

Lucyna KUŚNIERCZYK (ur. 1936)

352
Z cyklu: Labirynty - „Labirynt pierwszy”, 2023 akryl, płótno; 55 x 71,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Lucyna Kuśnierczyk / 2023;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Stanisława PIETRZAK-KRUPIŃSKA (ur. 1939)

353
Radość o poranku, 2009 olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: R.2009.STANISŁAWA PIETRZAK KRUPIŃSKA;
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

354
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAWA PIETRZAK KRUPIŃSKA.R.2009
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Aleksandra JAS (ur. 1998)

355
Mrozy II, 2021 olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. na krośnie malarskim: ALEKSANDRA JAS 2021.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Aleksandra JAS (ur. 1998)

356
Mrozy III, 2021 olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. na krośnie malarskim: ALEKSANDRA JAS 2021.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Serge VASILENDIUC (ur. 1972)

357
Dom mokrych traw, 2021-2022 akryl, płótno; 90 x 80 cm;
sygn. l. d.: SV. (monogramem wiązanym ujętym w romb);
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

Tamara JAWORSKA (1918-2015)

358
Abstrakcja, 1990 technika własna, karton; 55 x 74 cm;
sygn. i dat. p. d. Tamara Jaworska / 1990.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Monika Ewa WÓJTOWICZ (ur. 1990)

359
Smarty, 2012-2021 olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: M. WÓJTOWICZ / KARMICA / 2012-2021 [trójkąt opisany po obrysie];
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

360
Drap - Preria, 2020 olej, płótno; 100 x 70 cm
sygn. p. d.: M. WÓJTOWICZ / WARSZAWA 2020 [trójkąt opisany po obrysie] / KARMICA;
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Zygmunt RADNICKI (1894-1969)

361
Krajobraz z Grecji, 1963 olej, płótno; 35 x 74 cm;
sygn. p. d.: Z. Radnicki;
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Małgorzata NOWAK-ŻUKIEL (ur. 1974)

362
Goodbye Autumn, 2019 akryl, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. l. d.: M / Nowak-Żukiel
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henryk GOSTYŃSKI (ur. 1960)

363
Parkan, 1997 technika autorska, wosk, olej, emulsja na tekturze, podwójna szyba w ramie drewnianej 4,5 cm; wymiar pracy: 97 x 68 cm, wymiar z oprawą: 114 x 84 cm;
estymacja: 9 500 - 11 500 zł

NATALIA LL (Natalia Lach-Lachowicz) (1937-2022)

364
Sztuka konsumpcyjna fotografia barwna, papier fotograficzny Fujicolor Crystal Archive Paper; 30 x 40 cm;
opisana l. d.: NATALIA LL 1972, nakład: 27/35, wydruk późniejszy.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Zenon ŻYBURTOWICZ (ur. 1949)

365
Bez tytułu, 1990/2023 negatyw ORWO 35 mm; wydruk pigmentowy na papierze FB Gold Silk 315; 40 x 60 cm (zadruk); wydruk autorski, nakład: 1/7;
na odwrocie naklejka autorska z opisem:
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Zenon ŻYBURTOWICZ (ur. 1949)

366
XXX, 1990/2023 Negatyw ORWO 35 mm; wydruk pigmentowy na papierze FB Gold Silk 315; 40 x 60 cm (zadruk); wydruk autorski, nakład: 1/7;
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

367
Labirynt fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 19,2 x 15, cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczęć: ZDZISŁAW BEKSIŃSKI / SANOK, ULICA ŚWIERCZEWSKIEGO Nr. 29.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

368
Twarze fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 13,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczęć: ZDZISŁAW BEKSIŃSKI / SANOK, ULICA ŚWIERCZEWSKIEGO Nr. 29
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Serge POLIAKOFF (1900-1969)

369
Composition jaune, verte, bleue et rouge litografia barwna, papier; 32,5 x 50 cm (wymiar grafiki), 38 x 56,5 cm (wymiar arkusza), sygn. p. d.: Serge Poliakoff (ołówkiem), opisana l. d.: 175/200 (ołówki
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

370
Bi-Tupa serigrafia, papier; 89,8 x 52 cm (wymiar grafiki) 116 x 72 (wymiar arkusza); sygn. p. d.: Vasarely (ołówkiem) l. d.: 190/225 (ołówkiem).
estymacja: 8 000 - 9 500 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

371
Door MC, 1982 serigrafia barwna, papier; 95 x 48 cm (wymiar kompozycji), 108 x 59,5 cm (wymiary arkusza);
sygn. p. d.: Vasarely (ołówkiem), opisana l. d.: HC4 (ołówkiem).
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

372
Ter-Ur 3 serigrafia barwna, papier; 94,5 x 64 cm (wymiary kompozycji), 106 x 73 cm (wymiary arkusza);
sygn. p. d.: Vasarely (ołówkiem), opisana l. d.: EA4 (ołówkiem).
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Stanisław DRÓŻDŻ (1939-2009)

373
Kim jesteś?, 2006 druk autorski, pianka; 77,9 x 77,7 cm.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 3 800 zł

WITOLD-K (ur. 1932)

374
Z cyklu: Black Holes, 1978 tusz, gwasz, kredka, papier; 55 x 41 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Witold-K. 1978 (ołówkiem).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

Wojciech PĄKOWSKI (ur. 1958)

375
Between, 1985 akwaforta, akwatinta, papier; 53 x 42 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy), 49,5 x 40 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.: Pąkowski 85 (ołówkiem), tytuł l. d
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Wojciech PĄKOWSKI (ur. 1958)

376
Shining, 1984 akwaforta, akwatinta, papier; 68 x 49,5 cm (wymiar kompozycji), 73 x 51 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);

Bronisław KRZYSTOF (ur. 1956)

377
Szkic do rzeźby, 2017 pastel, grafit, papier; 44,5 x 35 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d. BronisławKrzysztof / 2017.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Roman OPAŁKA (1931-2011)

378
Akt kobiety, lata 50./60. XX w. piórko, tusz lawowany, papier; 22,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. OPAŁKA (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 200 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Marek WŁODARSKI (Henryk Streng) (1903 - 1960)

379
Rowerzyści, 1926 ołówek, papier; 20 x 19 cm (w świetle passe-partout);
dat. l. d.: 1926.;
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

380
Autoportret, 2000 pastel, papier; 29 x 20,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

381
Autoportret w białym kapeluszu VI, 1960 drzeworyt, bibuła; 63 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: Ep. d' artiste 1960 r Autoportret w białym kapeluszu VI Panek (ołówkiem).
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Andrzej WAJDA (1926-2016)

382
Autoportret litografia, papier; 21 x 16 cm (odcisk płyty), 37 x 27 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Andrzej Wajda (ołówkiem); l. d. nr: 24/30 (oł
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Marc CHAGALL (1887-1985)

383
Cyrk przyjechał [duch cyrku] litografia barwna, papier; 31 x 23 cm (w świetle oprawy);
vide: Fernand Maurlot, “Chagall Litograph 1957-1962”; Verlag Andre Sauret, Monte Carlo, 1963.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Marc CHAGALL (1887-1985)

384
Niebo kochanków litografia, papier; 31 x 24 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Arkady KONDRATSKI (1901-1977)

385
Dokąd, 1964 linoryt, papier; 29,5 x 58 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: A. Kondratski 64 r. (ołówkiem), opisana l. d.: Nr.5 "Dokąd" (ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Otto AXER (1906-1983)

386
Postacie olej, karton; 31 x 44 cm;
sygn. p. d.: oaxer.
estymacja: 3 700 - 4 200 zł

Victoria TIMOFEEVA (ur. 1969)

387
Przeprowadzka, 2023 akwarela, tusz, piórko, papier; 46,5 x 66 (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d. przy krawędzi: W.Timofeeva 23.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Victoria TIMOFEEVA (ur. 1969)

388
Miasto snów, 2023 cienkopis, papier; 47 x 47,5 cm ( w świetle passe-partout);
sygn. l. d. w kompozycji: W.TIMOFEEVA.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

389
Scena linoryt, papier; 15 x 15 cm (zadruk), 30 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d.: MS (na gumie, monogram wiązany);
estymacja: 800 - 1 000 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

390
Lęk linoryt, papier; 30 x 30 cm (wymiar kompozycji), 50 x 50 cm (wymiar arkusza);
opisany u dołu kompozycji: "Lęk" /Linoryt/ 1/50 M. Sierpiński (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

391
Kwiejce latem, 2008 linoryt, papier; 39,5 x 29 cm (zadruk), 49, 5 x 34,5 cm (wymiar arkusza);
opisany u dołu kompozycji: "Kwiejce latem" linoryt V M. Sierpiński 2008 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

392
Sukcesy linoryt, papier; 55,5 x 18 cm (zadruk), 70 x 33 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: MS (na gumie, monogram wiązany);
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

Szymon KOBYLIŃSKI (1927-2002)

393
Wspomnienie, 1985 piórko, tusz, papier kremowy, żeberkowy; 27 x 42 cm ( w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: SKobyliński 85;
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Urszula PLEWKA-SCHMIDT (1938-2008)

501
Kobieta wełna, len; 202 x 205 cm.
Polska, 2 poł. XX w.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

502
Król Jagiełło wełna, len; 1940 x 300 cm.
Polska, 2 poł. XX w.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

503
Dama w kapeluszu otoczak granitowy, brąz; 90 x 64 x 22 cm;
sygn. z tyłu na szyi: BCHROMY.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł