08 lutego 2023

Aukcja: 8 lutego 2023 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

1
Szkicownik - Szkice koni, bydła i in. 10 kart z rysunkami wykonanymi ołówkiem, spiętych w zeszyt; 20,5 x 27,5 cm.
Zestaw przed konserwacją.
estymacja: 23 000 - 27 000 zł

Witold WOJTKIEWICZ (1879-1909)

2
Clowni akwarela, papier kremowy, 56 x 68 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: Wojtkiewicz.../ 1905
estymacja: 140 000 - 170 000 zł
Cena oferowana 130 000 zł

Bolesław CYBIS (1895-1957)

3
Portret kobiety, 1925 akwarela, papier; 39,5 x 29,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: 7/VI 25 / B. Cybis
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

4
Nad Bałtykiem [Aneri malująca na wydmach] olej, płótno; 17 x 26 cm;
sygn. p. d.: WW
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w., według Marcello BACCIARELLI (1731-1818)

5
Zestaw 6 wizerunków władców Polski
Bolesław Chrobry, Kazimierz Wielki, Jadwiga, Kazimierz Jagiellończyk, Władysław IV, Jana III Sobieski.
estymacja: 70 000 - 80 000 zł

Maksymilian GIERYMSKI (1846-1874)

6
Na przejeździe, ok. 1869 olej, deska; 31 x 42,5 cm;
sygn. l. d.: M. Gierymski
estymacja: 240 000 - 280 000 zł
Cena oferowana 220 000 zł

Józef UNIERZYSKI (1863-1948)

7
Gorejący miecz sprawiedliwości, 1943 olej, płótno; 83,5 x 72,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Unierzyski / 1943 r.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

8
Cynie w wazonie, 1940 olej, płótno; 35,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: a. karpiński
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

9
Wizja Napoleona w odwrocie spod Moskwy, 1927 olej, płótno; 97 x 141 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 27
estymacja: 100 000 - 120 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

10
Ułan karmiący konia, 1936 olej, sklejka; 30 x 41 cm;
sygn. i dat. u dołu po środku: Jerzy Kossak / 1936
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

11
Wóz na wiejskiej drodze olej, tektura; 42,5 x 74,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

Aleksander MAKOWSKI (1869-1924)

12
Pościg za bolszewikami olej, płótno dublowane; 64,5 x 104 cm;
sygn. l. d.: ALEKSANDER MAKOWSKI
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

13
Krakowskie zaloty olej, płótno; 55 x 74,5 cm;
sygn. p. d. Jerzy Potrzebowski
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 200 zł

14
Trójka w burzy olej, tektura; 68 x 89,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
estymacja: 5 300 - 6 300 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

15
Na front, 1921 olej, płótno; 40 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: "Na front" / Tadeusz Rybkowski / 1921
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Zygmunt KACZÓWKA (1915-1996)

16
Ranny powstaniec olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. p. d.: Z. Kaczówka
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)

17
Głowa mężczyzny w stroju krakowskim olej, tektura; 25,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
u dołu potwierdzenie autentyczności
estymacja: 18 000 - 21 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

18
Krakowiak akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

19
Krakowianka akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A Setkowicz
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Fryderyk LACHNER (ok. 1856- po 1913)

20
Para Serbów w strojach narodowych, 1884 1. Portret Serba 2. Portret Serbki
akwarela, papier; sygn.,dat. i opis. p. d.
estymacja: 6 800 - 8 000 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

21
Hucułka z Wiszenki, 1910 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana l. d.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

22
Śpiący kot piórko, atrament, papier; 23,5 x 30 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 600 zł

23
Modelka czytająca (studium do obrazu) ołówek, papier; 36,5 x 25,5 cm;
sygn. l. d.: WW
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Rudolph SLEVOGT (XIX w.)

24
W wiejskiej zagrodzie, 1868 ołówek, papier; 23 x 31,5 cm w (świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Rudolh Slevo....Juli 4. 1868 (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

25
Dwór w Krechowie, 1918 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 26,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana l. d.: Krechów 11/IX 1918 / Tadeusz Rybkowski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Maria Ewa ŁUNKIEWICZ-ROGOYSKA - MEWA (1895-1967)

26
Pejzaż jesienny akwarela, papier; 15 x 23 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: M-EWAŁUNKIEWICZOWA
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

Zdzisław CYANKIEWICZ - CYAN (1912-1981)

27
Pejzaż gwasz, papier; 27 x 39 cm (w świetle oprawy).
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

28
Lipy w Krechowie, 1914 olej, płótno; 70 x 100,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Lipy w Krechowie 20/IX 1914. / Tadeusz Rybkowski
estymacja: 29 000 - 35 000 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

29
Pejzaż wiejski ze sztafażem, 1912 olej, płótno; 59 x 90 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Bratkowski Lwów 1912
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Otto PIPPEL (1878-1960)

30
Wieczór nad stawem olej, płótno; 80 x 111 cm;
sygn. i opisany p. d.: OTTO PIPPEL / "ABEND AM WEIHER".
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

31
Droga przez wieś [Zaścianek], 1932 olej, tektura; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d. St. Paciorek / Zaścianek 932
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)

32
Pejzaż z łodzią, ok. 1950 olej, płótno; 41 x 75 cm;
sygn. p. d.: W. Zakrzewski
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Jan HOPLIŃSKI (1887-1974)

33
Pejzaż górski z Makowa Podhalańskiego, 1918 olej, płótno; 35 x 23 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Maków 16.4.918 JHopliński (ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Stanisław DYZMAŃSKI (1878-1939)

34
Droga w lesie olej, płótno naklejone na tekturę; 16,5 x 26 cm;
sygn. p. d.: St. Dyzmański (częściowo schowana pod ramą)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Leonard WINTEROWSKI (1872-1927)

35
Słoneczny dzień - W podgórskim plenerze olej, tektura; 22 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: L. Winterowski
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

36
Wnętrze domu w San Ambrogio, 1936 olej, tektura; 27,5 x 34 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: B. RYCHTER JANOWSKA San Ambrogio 1936.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Błażej IWANOWSKI (1889-1966)

37
Sień Saska na Wawelu olej, tektura; 36 x 50 cm;
sygn. p. d.: Błażej Iwanowski
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Błażej IWANOWSKI (1889-1966)

38
Sypialnia Królewska w Wilanowie, 1934 olej, płótno; 85 x 101 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Błażej Iwanowski Wilanów 1934
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Aleksander MROCZKOWSKI (1850-1927)

39
Kościółek, 1920 olej, tektura; 32 x 48,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Alex. Mroczkowski / r. 1920
estymacja: 17 000 - 19 000 zł

Otto AXER (1906-1983)

40
Pejzaż zimowy, 1927 olej, sklejka; 38 x 53 cm;
na odwrocie napis: Otto Axer / 1927/3 (ołówkiem).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Konrad KURZWELLY-MÜLLER (1855-1914)

41
Strumyk w lesie zimą olej, płótno naklejone na tekturę; 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: Muller - Kurzwelly
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)

42
Martwa natura z kwiatami olej, płótno; 75 x 55 cm;
sygn. l. d.: Z. Przebindowski
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

43
Kwiaty olej, tektura; 73 x 40 cm;
sygn. p. d.: CH (monogram wiązany).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jan KSIĄŻEK (1900-1964)

44
sygn. l. g.: Jan Książek
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Stefan ROSTWOROWSKI (1921-2000)

45
Kwiaty, 1977 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Rostworowski 77
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Matylda MELENIEWSKA (1869-1930)

46
Piwonie w wazonie, 1920 olej, tektura; 72,5 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: MMELENIEWSKA / 1920
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Bogusław SERWIN (1887-1956)

47
Martwa natura z kukiełką, 1924 olej, tektura; 71 x 71 cm;
sygn. i dat. p. g.: SERWIN. 924
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Jan SKOTNICKI (1876-1968)

48
Owoce na stole, 1933 olej, tektura; 50,5 x 70,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: JAN SKOTNICKI 1933
estymacja: 3 800 - 4 600 zł