08 lutego 2023

Aukcja: 8 lutego 2023 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Wacław WĄSOWICZ (1891-1942)

97
Młyn Zamkowy w Toruniu, 1930 olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: WĄSOWICZ 1930
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Henryk PLICH (1904-1986)

98
Pejzaż miejski, 1962 pastel, papier; 27 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: HPlich (ołówkiem)
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

Stanisław Ignacy Poraj FABIJAŃSKI (1865-1947)

99
Dziedziniec Zamku Wawelskiego akwarela, papier; 48,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Fabijański
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Odo DOBROWOLSKI (1883-1917)

100
Lwów, 1907 akwarela, tusz, piórko, tusz lawowany papier; 47 x 47 cm;
sygn. p. d. O. Dobrowolski '07 (? - data słabo czytelna).
estymacja: 5 300 - 6 300 zł

Eduard HILDEBRANDT (1817-1868)

101
Bangkok ołówek, akwarela, gwasz, papier; 24 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Hildebrandt. / NACHLASS (stempel „ze spuścizny po artyście”)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Leopold STROYNOWSKI (1858-1935)

102
Wieża Sandomierska Zamku Królewskiego na Wawelu, 1921 olej, tektura; 64 x 45,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: L. Stroynowski
estymacja: 5 300 - 6 300 zł

Ignacy WRÓBLEWSKI (1858-1953)

103
Park - Szumsko, 1928 olej, sklejka; 50 x 45 cm;
sygn. p. d.: Ig. Wróblewski
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

Józef BRACH, XX w.

104
Widok na kościół św. Wojciecha w Krakowie akwarela, papier; 24 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JBrach (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

105
Widok na Wawel, 1912 olej, tektura; 60,5 x 83,7 cm (w świetle ramy);
sygn., dat. i opisany p. d.: St. Paciorek / Kraków. 912.III r.
estymacja: 4 700 - 5 600 zł
Cena oferowana 4 300 zł

Henryk POLICHT (1888-1967)

106
Wisła pod Wawelem zimą, 1930 olej, tektura; 69,5 x 49,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Henryk Policht 1930.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Henryk DIETRICH (1889-1948)

107
Widok na miasto, 1929 olej, tektura; 62,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Henryk Dietrich 1929
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Zbigniew JASKIERSKI (1928-1969)

108
Ruiny Starego Miasta w Warszawie akwarela, papier; 28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Zb. Jaskierski (kredką)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jadwiga BUHAREWICZ-HEWELKE (1892-1966)

109
Łazienki Warszawskie olej, płótno naklejone na tekturę; 33 x 43,5 cm;
sygn. l. d.: J. Buharewicz Hewelke
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XIX/XX w.

110
Aleja w Rogowie [Legnickim], 1900 olej, płótno; 37,5 x 52,5 cm;
opisany p. d.: Rogau, Oct. 1900
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 300 zł

Fryderyk KLEINMANN (1897-1943)

111
Motyw z parku pojezuickiego we Lwowie olej, płótno; 46,5 x 38 cm;
sygn. p. d.: FRYC / KLEIN /MANN
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

112
Kwiaty w wazonie olej, płótno dublowane; 89,5 x 78,5 cm.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w. według Aelberta CUYPA (1620-1691)

113
Pasterze na tle krajobrazu Merwede [Pasterze pasący bydło] olej, płótno (dublowane na wosk);
47 x 60 cm.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX/XX w.

114
Pejzaż olej, płótno naklejone na sklejkę; 26,5 x 37 cm;
na odwrocie nieczytelny napis piórem.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

115
Pejzaż miejski olej, deska;
47 x 78 cm.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Jan Nepomucen BIZAŃSKI (1804-1878)

116
Święty Jan, 1828 olej, płótno; 40 x 26,5 cm;
na odwrocie, na płótnie napis autorski (?)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

117
Święta Rodzina olej, tektura;
71 x 55 cm.
estymacja: 5 800 - 7 000 zł

Victor DARJOU (1804-1877)

118
Portret kobiety, 1851 olej, płótno; 72 x 59 cm;
sygn. i dat. przy prawej krawędzi pośrodku: Darjou / 1851
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

119
Portret kobiety olej, płótno; 50 x 43 cm;
na odwrocie na płótnie p. g. słabo widoczne napisy.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

120
Portret młodego mężczyzny olej, płótno dublowane; 20,5 x 14 cm;
na odwrocie na krośnie malarskim napis
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Andries Dircksz BOTH (1611/12-1642)

121
Przy kance wina olej, deska; 13,5 x 10 cm;
sygn. p. d.: AB
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Malarz nieokreślony, polski - monogramista S.O., XIX w.

122
Portret Jerzego Ks. Zbaraskiego, 1823 olej, blacha miedziana; 31,5 x 29,5 cm;
sygn. na odwrocie, krawędzi oprawy punktowo: S.O 1823 Fec.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

123
Lutnista olej, płótno naklejone na deskę; 42,5 x 35 cm;
Obraz po konserwacji.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Malarz nieokreślony, włoski, XVII w.

124
Poeta między Cnotą a Występkiem olej, płótno dublowane; 151 x 145,5 cm;
na odwrocie fragmentarycznie zachowana papierowa nalepka, z odręcznym napisem: "A Caneru".
estymacja: 26 000 - 32 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

125
Sylwiana i Andrymart z Astrei olej, płótno dublowane;
177 x 126 cm.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Stanisław BOHUSZ-SIESTRZEŃCEWICZ (1869-1927)

126
Odpoczynek, 1903 litografia, papier; 24,3 x 33,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej u dołu: Siestrzeńcewicz / Wilno.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

127
Na targu, 1903 litografia, papier; 23 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej u dołu: Siestrzeńcewicz / Wilno.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

128
W drodze na targ, 1903 litografia, papier; 24 x 33,5 cm;
sygn. l.d.: Siestrzeńcewicz / 903
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

129
Mury starego Krakowa, 1946 litografia, papier;
28,5 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: Rzepiński 46 (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

Zenovii Eustachiovych KETSALO (1919-2010)

130
Zestaw 9 litografii - Sceny rodzajowe litografia, papier;
każda z prac sygnowana, podany tytuł i technika graficzna.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

131
Kompozycja, 1935 gwasz, tektura; 14 x 10,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d: Podsadecki 935 (ołówkiem).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

132
Kwiaty w wazonie litografia, papier; 56 x 45 (odcisk płyty);
sygn. l d.: Kisling (na kamieniu)
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

133
Kwiaty w wazonie litografia, papier; 47,5 x 56,5 (odcisk płyty);
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Utagawa KUNISADA II (1823-1880)

134
Kurtyzana Edomachi układająca kwiaty irysów z serii „Ikiutsushi bijin kurabe” drzeworyt barwny, papier; 36,5 x 24,6 cm;
sygn. na klocku l. śr.: Konomi ni ôjite Kunisada hitsu.
estymacja: 1 900 - 2 200 zł

Czesław Borys JANKOWSKI, Adam MICKIEWICZ

135
Dziady Lwów [1896]. Nakł. Księg. H. Altenberga; 37 x 29 cm;
oryginalna, secesyjna oprawa wydawnicza.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Elwiro ANDRIOLLI (1836-1893),Juliusz SŁOWACKI

136
Lilla Weneda Warszawa 1883, nakładem Maurycego Orgelbranda.
Opawa wydawnicza twarda płócienna, tytulatura tłoczona złotem; 37 x 28 cm
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Jerzy MYCIELSKI, Stanisław WASYLEWSKI

137
Portrety polskie Elżbiety Vigée-Lebrun 24 ryciny w heljograwiurze na osobnych tablicach z grubego kartonu.
Lwów-Poznań 1927.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Jakub CYTRYNOWICZ [Jacques CYTRINOVITCH] (1893-1942)

201
Głowa kobiety brąz, odlew patynowany; marmur; 53,5 x 19 x 25 cm (z podstawą).
Francja, lata 30. XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

J. CHIURAZZI (Odlewnia zał. ok. 1870)

202
Perseusz z głową Meduzy brąz, odlew cyzelowany, patynowany; wys. 103 cm;
Włochy, Neapol, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Fritz GARTNER (1882-1958)

203
Kopanie ziemniaków brąz patynowany; dł. 67 cm; Niemcy, Berlin-Friedrichshagen,
Carl Gustav Hermann GLADENBECK (1827-1918),
1 ćw. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

204
Wojownik na koniu brąz, odlew; wys. 15 cm; szer. 15 cm; głęb. 12 cm.
Chiny?, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

205
Konny wojownik grecki z włócznią brąz, odlew patynowany, marmur jasnobeżowy; wys. 28 cm;
Europa Zachodnia, odlew XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

206
Figurka Amora z delfinem brąz patynowany; wys. 34 cm; szer. 11 cm;
Europa Zachodnia, odlew XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Autor nieokreślony

207
Popiersie Homera brąz patynowany, podstawa marmurowa; wys. 29 cm;
Europa Zachodnia, XIX w., odlew XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł