13 października 2022

Aukcja: 13 października 2022 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Katarzyna Kulec
tel.: +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Andrzej NOWACKI (ur. 1953)

301
Bez tytułu (Februar 96), 1996 akryl, relief na płycie pilśniowej; 63 x 117 cm (forma przestrzenna o nieregularnym kształcie);
sygn., dat. i opisany na odwrocie: A. NOWACKI ' 96
estymacja: 44 000 - 55 000 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

302
Relief (Multipl), 1972 karton; 59 x 42 cm;
sygn. i dat. p. d.: H.Stażewski 1972 (ołówkiem), nakład l. d.: 22/100 (ołówkiem).
estymacja: 32 000 - 38 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Apoloniusz WĘGŁOWSKI (ur. 1951)

303
Obraz 110, 1990 olej, płótno; 88 x 54 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: APOLONIUSZ / WĘGŁOWSKI / 1990 / OLEJ / OBRAZ 110 oraz dedykacja.
estymacja: 20 000 - 30 000 zł

Andrzej Seweryn KOWALSKI (1930-2004)

304
A. S. KOWALSKI technika własna, płyta; 59 x 44 cm; 59 x 44 cm;
sygn. l. d.: A. S. KOWALSKI (ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 13 000 - 17 000 zł

Zdzisław STANEK (1925-1996)

305
Światłokwiaty, 1973 olej, technika własna, płótno; 75 x 69,5 cm;
sygn. i dat. wzdłuż lewej krawędzi: Z. Stanek / 73;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Janusz TARABUŁA (ur. 1931)

306
Wejście III, 1968 akryl, collage, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tar68;
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

307
Domy wśród drzew 7, 1968 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. na odwrocie, na płótnie: PANEK poniżej dopisana data 1968 oraz stempel wywozowy, na odwrocie nalepka Biura Wystaw Artystycznych
estymacja: 7 000 - 8 500 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

308
Znaki przeciwieństw, 2004 olej, płótno; 70 x 35 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe;
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 13 500 zł

Czesław ROMANOWSKI (ur. 1946)

309
Królik rozmawia z czerwonym kolorem, 2017/2018 olej, płótno; 90 x 110 cm;
sygn. l. d.: CZ. Romanowski;
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Anna GRUSZCZYŃSKA (ur. 1964)

310
Droga do wyboru, 1996 olej, płótno; 200 x 160 cm;
opisany na odwrocie: Anna / Gruszczyńska / 1996 / Droga / do wyboru
estymacja: 22 000 - 26 000 zł
Cena oferowana 19 000 zł

Zbigniew Maciej DOWGIAŁŁO (ur. 1961)

311
Zagięcie światła 2061, 2006 olej, płótno, 195 x 240 cm;
sygn. p. d.: 2061 Z.M.DOWGIAŁŁO
estymacja: 44 000 - 50 000 zł
Cena oferowana 39 000 zł

312
Widmo komunizmu, 1994 olej, płótno; 71 x 100 cm;
sygn. i opisany p. d.: Widmo komunizmu Z.M. Dowgiałło;
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Svetlana BILETNICOVA-ZIĘTEK (ur. 1981)

313
Secret Love, 2018/2019 olej, płótno; 105,5 x 140 cm;
na odwrocie, na płótnie opis autorski: Svetlana Biletnicova / "Secret Love" / 105 x 140 cm / 2018/2019 / [parafka autorska].
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

314
Sonder, 2018 olej, płótno; 110 x 130 cm;
na odwrocie, na płótnie opis autorski: Svetlana / Biletnicova / "Sonder" / 105 x 140 cm / 2018, Kraków.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Mikołaj MALESZA (ur. 1954)

315
Wyleciało z pamięci..., 1994 olej, płótno; 100 x 130 cm;
sygn. i dat. p. d.: 90/93 / Malesza;
estymacja: 17 000 - 20 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Mikołaj MALESZA (ur. 1954)

316
Bez tytułu (Akt) olej, płótno; 100 x 130 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: MIKOŁAJ MALESZA / "BEZ TYTUŁU" CZ II.
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Jerzy MIERZEJEWSKI (1917-2012)

317
Szlembark V, 1948 olej, płótno; 67 x 84 cm;
na odwrocie na blejtramie częściowo zaklejona sygnatura i napisy: JERZY MIERZEJEWSKI / tytuł SZLEMBARK V 1948 r 67 x 84 oraz nalepka
estymacja: 21 000 - 25 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

318
Okno w pracowni, 1986 olej, płótno; 120,5 x 130 cm; sygn. p. d.: Szancenbach;
na odwrocie opis autorski: JAN SZANCENBACH / OKNO W PRACOWNI / 1986.
estymacja: 24 000 - 28 000 zł
Cena oferowana 21 000 zł

Grzegorz ŚMIGIELSKI (ur. 1960)

319
Złote lata akryl, płótno; 120 x 160 cm;
sygn. i dat. p. d.: G. Śmigielski 2021;
estymacja: 8 000 - 9 500 zł

320
Na ringu akryl, płótno; 120 x 160 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: GRZEGORZ ŚMIGIELSKI vi 2022 ,,Na Ringu''.
estymacja: 8 000 - 9 500 zł

Sławomir LIPNICKI (ur. 1972)

321
Z cyklu: Metafiguracje, 2020 akryl, płótno; 140 x 200 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: S. LIPNICKI / 2020
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Andrzej KURZAWSKI (1928-2012)

322
Zima na wsi, 1962 olej, płótno; 60 x 82 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Kurzawski / 60 x 82 1962 r.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Andrzej KURZAWSKI (1928-2012)

323
Martwa natura z butelką, 1956 olej, płótno; 50 x 62 (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Kurzawski / 1956 r / 62 x 50.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Aleksander ROSZKOWSKI (ur. 1961)

324
Postać schylona VII, 1989 kredka, węgiel, ołówek, karton; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. śr. d.: A.Roszkowski 89;
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2009)

325
Bez tytułu fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 16,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczęć autorska: "ZDZISŁAW BEKSIŃSKI / SANOK
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

326
Bez tytułu [Głowa] fotografia czarno-biała, papier fotograficzny, 18 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczęć autorska: "ZDZISŁAW BEKSIŃSKI / SANOK, ULICA ŚWIERCZEWSKIEG
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

327
Fragment projektu architektonicznego akwarela, ołówek, papier; 10,5 x 6, 5 cm;
sygn. śr. d.: J. N. (ołówkiem).
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Marek WŁODARSKI (Henryk Streng) (1903-1960)

328
Odjeżdżający okręt, 1948 gwasz, papier; 30 x 20,5 cm;
na odwrocie oprawy nalepka z informacjami o pracy uwzględniającymi tytuł, technikę, wymiary oraz napisy zawarte na odwrocie pracy:
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Maria Ewa ŁUNKIEWICZ-ROGOYSKA [MEWA] (1895-1967)

329
Kobieta, 1961 pastel, papier; 60 x 44,5 cm;
sygn. i dat. l. d. M.EWA ŁUNKIEWICZ 61.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Joanna MROZOWSKA (ur. 1976)

330
Dwie przestrzenie, 2019 akryl, płótno; 120 x 160 cm;
na odwrocie: JOANNA MROZOWSKA / DWIE PRZESTRZENIE / tech akryl, płótno / 2019 / wym. 120 x 160.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Joanna MROZOWSKA (ur. 1976)

331
Łamigłówka, 2021 akryl, płótno; 160 z 120 cm;
sygn. na odwrocie: JOANNA MROZOWSKA / "ŁAMIGŁÓWKA" / tech akryl, płótno / wym 160 x 120 cm / 2021.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Bea GUILLEMOT (ur. 1966)

332
22-EP18, 2022 żywica epoksydowa, płótno; 50 x 50 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: 22-EP18 50 x 50 / 2022 / Guillemot Bea.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Bea GUILLEMOT (ur. 1966)

333
22-EP 17, 2022 żywica epoksydowa, płótno; 50 x 50 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: 22-EP17 50 x 50 / 2022 / Guillemot Bea.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

334
Tytuł dowolny, 2022 olej, płótno; 140 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JANUSZ ANTOSZCZYK / TYTUŁ DOWOLNY 2022 / OLEJ/PŁÓTNO / 140/100 CM.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

335
Tytuł dowolny, 2021 olej, płótno; 100 x 150 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: J. ANTOSZCZYK / TYTUŁ DOWOLNY 2021 / OIL ON CANVAS / 100/150 CM.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Wojciech DŁUGOSZ (1924-2000)

336
Wiatr i słońce, 1965 olej, płótno 76 x 100 cm;
sygn. p. d. (monogram wiązany) i dat. p. d.: 65;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Autor nieokreślony, XX w.

337
Bez tytułu - kompozycja przestrzenna olej, płótno; 70 x 44 cm.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Henryka OSTROWSKA (ur. 1979)

338
Ciernie akryl, technika własna, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. na odwrocie: H. Ostrowska.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Jerzy SZTUKA (ur. 1943)

339
Pejzaż olej, płótno; 60 x 75 cm;
na odwrocie na krośnie malarskim dwukrotnie powtórzony napis: SZTUKA. J (u góry), Sztuka J. (na dole); oraz napis na płótnie Sztuka.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Marcin KOREK (ur. 1978)

340
Kompozycja LIV, 2021 technika własna, płótno; 50 x 150 cm (wymiar całości kompozycji);
na odwrocie papierowa, drukowana nalepka z informacją o pracy: 2021 / Kompozycja LIV / techni
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Marcin KOREK (ur. 1978)

341
Kompozycja z błękitem II, 2021 technika własna, płótno; 40 x 160 cm (wymiar całości kompozycji);
na odwrocie papierowa, drukowana nalepka z informacją o pracy: 2021 / Kompozycja z błękitem I
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Władysław KUFKO (ur. 1955)

342
Podróż, 2021 akryl, płótno; 140 x 80 cm;
sygn. p. d.: KUFKO.
estymacja: 4 600 - 5 500 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

343
List, 1980 olej, akryl, płótno; 70 x 90 cm;
sygn. pośrodku: Wojciech Ćwiertniewicz (na kopercie) oraz na odwrocie na płótnie: Ćwiertniewicz wraz z notatkami technicznymi;
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Adam FAGLIO (ur. 1954)

344
Błękity, 2021 olej, płótno; 80 x100 cm;
sygn. i dat. p. d.: Faglio 2021;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Ewa SADOWSKA (ur. 1953)

345
Biała chmura, 2016 olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. SADOWSKA '16;
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Wacław GIBASZEK (ur. 1953)

346
Kompozycja olej, płótno; 60 x 72 cm;
sygn. na odwrocie: W. Gibaszek.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Bożena GRZYB-JARODZKA (ur. 1959) [Grupa Luxus

347
Bez tytułu, szablon: lata 80., wykonanie: 2017 spray, płótno; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d. BG '2017;
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Kalina HOROŃ (ur. 1992)

348
Bez tytułu, 2019 olej, pastel, marker, płótno; 75 x 80 cm;
na odwrocie opis autorski: Kalina / Horoń / Vienna 2019.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł