13 października 2022

Aukcja: 13 października 2022 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Katarzyna Kulec
tel.: +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Andrzej Jan PIWARSKI (ur. 1938)

349
Oczekiwanie, 1974 olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. PIWARSKI 1974;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

350
Leżący akt, 1974 olej, płótno; 69 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: AJPiwarski 1974;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

351
Hugel in Farbe, 1974 olej, płótno; 81 x 61 cm;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Wojciech MATUSIK (ur. 1977)

352
Szczęście, 2022 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. na odwrocie, na płótnie: wmatusik.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Marta DUNAL (ur. 1989)

353
Glow, 2022 akryl, płótno; 80 x 80 cm;
sygn. p. d.: Marta Dunal;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Serge VASILENDIUC (ur. 1972)

354
Castellabate, Via Venzano, 2008 olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. p. d.: SV. (monogram wiązany ujęty w romb);
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Serge VASILENDIUC (ur. 1972)

355
Monte Cicerale, Piazza Umberto I, 2008 olej, płótno; 55 x 46 cm;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Adam NOWACKI (ur. 1967)

356
Rosy Diary, 2022 olej, cienkopis, papier foliowy naklejony na płytę; 130 x 96 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Adam Nowacki 22 / A.Nowacki 22 wraz z stempel autorski, opisany l
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Tomasz KURAN (ur. 1971)

357
Spokój ogarnął Marię Magdalenę, gdy poznała kim jest Jezus, 2022 akryl, płótno; 92 x 65 cm;
sygn. l. d.: T.KURAN;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Marek SOŁTYSIK (1950)

358
Judyta, 1991 olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. i dat. p. g.: M Sołtysik 1991;
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Jan OLSZAK (1948-2001)

359
Dziewczyna z różami we włosach olej, płótno; 76 x 54 cm;
opisany na krośnie malarskim: JAN OLSZAK " DZIEWCZYNA Z RÓŻAMI WE WŁOSACH".
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

360
Brat Arlekina, 1967 olej, płótno; 55,5 x 38 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1967. j. hrynkowski;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Janusz SKALSKI, XX / XXI w.

361
Pejzaż olej, płótno; 70 x 100 cm;
na odwrocie opis autorski: Janusz Skalski / ASP / Warszawa.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Konrad SWINARSKI (1929-1975)

362
Pejzaż górski olej, płótno; 48 x 36 cm;
sygn. p. d.: Konrad Swinarski;
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Mariusz DUDEK (ur. 1960)

363
Martwa natura, 1998 olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. p. d.: Dudek;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisława PIETRZAK-KRUPIŃSKA (ur. 1930)

364
Bukiet kwiatów, 1990 olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. i dat. l. d.: STANI P. KRUPIŃSKA 1990 r.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Włodzimierz PUCHALSKI (1909-1979)

365
Pisklęta czajki, ok. 1948 fotografia, czarno-biała, papier fotograficzny; 30 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: [oznaczenie artysty];
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

366
Énergie jonaut avec un électron druk artystyczny, papier; 40 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisana u dołu: N.L. / E.A. / "Énergie jonaut avec un électron" / W. SIUDMAK (ołówkiem)
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

367
La premier pas druk artystyczny, papier; 30 x 31 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisana u dołu: N.L. / E.A. / " 1 La premier pas" / W. SIUDMAK (ołówkiem)
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

368
Concert druk artystyczny, papier; 24,5 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisana u dołu: N.L. / E.A. / "Concert" / W. SIUDMAK (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933 - 2020)

369
Bez tytułu technika własna, papier; 48 x 34 cm;
sygn. p. d.: H. Płóciennik,
estymacja: 1 900 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

370
Bez tytułu, linoryt, papier; 57,5 x 44 cm (arkusz);
sygn. p. d. ołówkiem: H. Płóciennik.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

371
Śmiała technika mieszana (gwasz, kredka, flamaster, tusz, piórko) papier; 27 x 52 cm;
sygn. śr. d.: H. Płóciennik (ołówkiem), oraz przy lewej krawędzi: H. Płóciennik
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

372
Miodowy miesiąc III A, 1981 autocynkografia, papier kremowy; 45 x 32 cm;
sygn. i opisana u dołu: „Miodowy miesiąc III A" 33/50 autocynkografia 1981. (AP) H. Płóciennik (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

373
Charismatic Impulse serigrafia (inkografia), papier; 39,5 x 58 cm (zadruk), 51 x 68 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu p. d.: Olbiński (ołówkiem), l. d.: 206/350 (o
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena oferowana 1 100 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

374
She Stoops To Folly serigrafia (inkografia), papier; 55,5 x 40,5 cm (wymiar odbitki), 72,5 x 56 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem); nr odbitki l. d.: 32/350 (oł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

375
Midsumer Marriage serigrafia (inkografia), papier; 76 x 60 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Olbiński., nakład: l. d.: 108/350.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

376
PZU - zmieniamy na dobre, cykl: Warszawa, 2012 inkografia, papier; 60,6 x 48 cm;
sygn. p. d.: EDwurnik, nakład: 2533/2700;
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

377
25 Berlin, 1990 tusz, piórko, tusz lawowany, collage, papier czerpany; 43 x 30 cm;
sygn. i opisany u dołu: 25 Berlin / WTOREK 20. 11. 1991 / SROKA 1990.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

378
Oczekiwanie, 1994 litografia, akwarela, papier; 55 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu: 10/50 Oczekiwanie 1994 Stasys (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Otto AXER (1906-1983)

379
Zestaw 5 projektów dekoracji okolicznościowej gwasz, ołówek, tusz, papier; 27 x 35 (wymiar każdego);
każda z prac sygn. p. d.: oaxer lub ox.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Jan PIEŃKOWSKI (1936-2022)

380
Bez tytułu technika własna, papier; 59 x 41 cm;
na odwrocie: nalepka z wystawy OZONE FRIENDLY by Jan Pieńkowski (oraz nalepka z adresem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jan PIEŃKOWSKI (1936-2022)

381
Bez tytułu technika własna, papier; 60 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Pieńkowski;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Józef PAKULSKI (1900-1975)

382
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Maciej Modzelewski (ur. 1938)

383
Życie, 1969 litografia, papier; 61 x 45 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: MODZELEWSKI 1969 (ołówkiem), l. d.: „ŻYCIE” LIT BARW. ODB. AUTORSKA (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Paweł LASIK (ur. 1941)

384
Figury, 1991 akwarela, papier; 37 x 46 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: akwarela / Figury / Paweł Lasik 91.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Andrzej KALINA (ur. 1952)

385
Z cyklu: Mówię, więc jestem VI, 1989 mieszana technika graficzna (akwaforta, akwatinta, monotypia), podmalowana, papier; 44 x 35 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu wraz z nakładem:
estymacja: 500 - 600 zł

Andrzej KALINA (ur. 1952)

386
Z cyklu: Mówię, więc jestem VII, 1989 mieszana technika graficzna (akwaforta, akwatinta, monotypia), podmalowana, papier; 44 x 35 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 500 - 600 zł

Tomasz KAZIKOWSKI (1952-2021)

387
Akty, 1990 ołówek, gwasz, kredka (technika własna), papier; 24 x 32 cm;
sygn. p. d.: TR (monogram w kole, ołówkiem);
estymacja: 600 - 800 zł

Tomasz KAZIKOWSKI (1952-2021)

388
One, 1991 ołówek, pastel, papier; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: TK (monogram wiązany w kole) 1991R (ołówkiem).
estymacja: 700 - 800 zł

Juliusz NARZYŃSKI (1934-2020)

389
Co jest grane?, 1987 gwasz, papier; 39 x 49 cm;
sygn. i dat. p. d.: Juliusz Narzyński 87;
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Jacek MARKUNAS (1952-2005)

390
Kompozycja, 2004 ołówek, papier; 43 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: MARKUNAS 2004.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Bożena GRZYB-JARODZKA (ur. 1959) [Grupa Luxus]

391
Charlie, Mickey i Policjant, szablon: lata 80., wykonanie: 2017 spray, płyta; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d. BG '2017;
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Bożena GRZYB-JARODZKA (ur. 1959) [Grupa Luxus

392
Hans Kloss, szablon: lata 80., wykonanie: 2017 spray, płyta; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d. BG '2017;
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Jacek JANKOWSKI [PONTON] (ur. 1967) [Grupa Luxus]

393
Red culture spray, tektura; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: poNton'86;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Krzysztof Maria LITWIN (1935-2000)

394
Para prac, lata 80. XX w. 1. Podwórko - tusz, papier; 23 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: K. Litwin 85 r;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Andrzej BOROWSKI (ur. 1969)

395
Pejzaż, 1995 pastel, papier; 26,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Borowski / 95.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stanisław TEISSEYRE (1905-1988)

396
Nerano, 1980 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. dat. i opisany śr.. d.: STeisseyre."Nerano" 1980. (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 200 zł