29 czerwca 2022

Aukcja: 29 czerwca 2022 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

Aleksander TROJKOWICZ (1916-1985)

49
Martwa natura, 1971 olej, płótno; 75 x 60 cm;
sygn. p. d.: A. Trojkowicz
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jerzy LUBAŃSKI (1925-2005)

50
Kwiaty i czereśnie, ok. 1960 olej, płótno; 68 x 55 cm;
sygn. l. d.: LUBAŃSKI
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Adolf ŁUBIAŃSKI-INATOWICZ (1892-1971)

51
Polne kwiaty w wazonie akwarela, papier; 47,5 x 356.5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. : A Inatowicz -Łubiański
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Boris Borvine FRENKEL (1895-1984)

52
Martwa natura niebieska olej, tektura; 42 x 33 cm;
sygn. l. d.: BorFrenkel
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Jakub MARKIEL (1911-2008)

53
Martwa natura z tulipanami olej, deska; 70 x 31,5 cm;
sygn. u dołu po środku: Markiel
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Malarz nieokreślony (XIX w.)

54
Widok Krakowskiego Przedmieścia według: Bernardo BELLOTTO zwany Canaletto (1721-1780)
olej, płótno; 63 x 90 cm;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Jan Maria BRZESKI (1907-1957)

55
Pejzaż miejski gwasz, papier; 61 x 42 cm;
sygn. i dat. p.d.: JMBrzeski / 942
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

56
Częstochowa - Jasna Góra, 1968 pastel, papier; 31 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin 1968
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Ludwik KWIATKOWSKI (1880-1953)

57
Widok na Sukiennice w Krakowie olej, tektura; 63,5 x 93 cm;
sygn. l. d.: Kwiatkowski
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)

58
Podjazd, ok. 1934 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 37 x 27 cm;
sygn. l. d.: Jabłoński (ołówkiem)
estymacja: 3 400 - 4 200 zł

K. KRZYŻANOWSKI (XX w.)

59
Kościół św. Norberta w Krakowie, 1955 akwarela, papier; 49,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: K. Krzyżanowski / Kraków 955
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

60
Studnia akwarela, papier żeberkowy; 27,4 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jan Rubczak
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Monogramista MKJ, XX w.

61
Ruiny zamku w Czersku olej, tektura; 26,5 x 33 cm;
sygn. p. d: MKJ (monogramem wiązanym)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Zdzisław JACHIMCZAK (ur. 1924)

62
Pejzaż pastel, papier; 28 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jachimczak
estymacja: 2 900 - 3 500 zł

Marcin ŻARNECKI, XX w.

63
Ulica Piwna w Warszawie, 1935 akwarela, papier naklejony na karton; 22,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. Żarnecki / 1935.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Stanisław Michał WÓJTOWICZ (1920-1991)

64
Asyż olej, tektura; 42 x 62 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wójtowicz
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Jakub MARKIEL (1911-2008)

65
Zabudowania, 1964 olej, płótno; 61,5 x 51 cm;
sygn. i dat. p. d.: Markiel / 64
estymacja: 6 300 - 7 000 zł

Bolesław BRZEZIŃSKI (1924-1988)

66
Zabudowania olej, płótno; 64 x 80 cm;
sygn. l. d. Brzeziński
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Zygmunt SCHRETER / SZRETER (1886-1977)

67
Pejzaż olej, płyta; 44 x 36,5 cm;
sygn. l. d.: Z Schreter
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

68
Jesień na polach, 1931 olej, tektura; 25 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1931
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Nathan GRUNSWEIGH (1880-1956) - przypisywany

69
Pejzaż z cyprysami, 1949 pastel, papier; 22 x 34,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: G. 49
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Józef JAROSZYŃSKI (1835-1900)

70
Nad rzeką, 1891 olej, płótno; 31 x 52 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Jaroszyński 1891
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Antoni TESLAR (1898-1972)

71
Zakole rzeki w Samoklęskach, 1941 olej, płótno; 32 x 49 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: a. Teslar / Samoklęski 1941
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Zygmunt LANDAU (1898-1962)

72
Pejzaż olej, tektura; 42,5 x 60 cm;
sygn. l. d.: Landau
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Tadeusz SPRUSIAK (1907-1985)

73
Morze olej, tektura; 27 x 34,5 cm;
na odwrocie napis: TAD. SPRUSIAK / "MORZE" / 36 x 28.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

Wilhelm VOLZ (1855-1901)

74
Na barce akwarela, gwasz, kredka, ołówek, tektura; 33 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. VOLZ
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Lesław ZAJĄCZKOWSKI (ur. 1927)

75
Pejzaż z Jugosławii - Mostar olej, płótno; 60 x 75 cm;
sygn. p. d.: LZajączkowski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Alfredo ANDERSEN (1860-1935)

76
Pejzaż olej, tektura; 26 x 21 cm;
sygn. p. d.: Andersen (słabo czytelnie).
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

77
Pejzaż zimowy olej, płyta pilśniowa; 45 x 84,5 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

78
Pejzaż zimowy olej, płyta; 30 x 43,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

79
Pejzaż olej, płótno; 50,5 x 61 cm;
sygn. l. d.: Wiktor Korecki
estymacja: 5 300 - 6 300 zł

Franz FRANKL (1881-1940)

80
Pejzaż olej, deska; 45,5 x 59,5 cm;
sygn. i opisany p. d.: Franz Frankl / MÜNCHEN
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

81
Pejzaż letni z łódką olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: K. Mackiewicz
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

Mieczysław KORWIN-PIOTROWSKI (1869-1930)

82
Widok poranny na folwark olej, płótno naklejone na tekturę; 21,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: Piotrowski / Monachium.
estymacja: 3 400 - 4 200 zł

Antoni PROCAJŁOWICZ (1877-1949)

83
Pejzaż burzowy olej, deska; 27,5 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: A. S. PROCAJŁOWICZ
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Ludwik GRABOWSKI (1884-1982)

84
Pejzaż olej, tektura; 31,5 x 37,2 cm;
sygn. p. d.: L. GRABOWSKI
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Adolf RYLSKI (1854-?)

85
Para obrazów - pejzaże olej, płótno; 26 x 32 cm (każdy);
sygn. na każdym: A. Rylski (czerwoną farbą)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

86
Pejzaż olej, płótno; 65 x 100 cm;
sygn. p. d.: Krcha
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

87
Sosny nad morzem olej, tektura; 49 x 34,5 cm;
sygn.. p. d.: St. Żurawski
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Monogramista MKJ, XX w.

88
Samotne drzewo olej, tektura;
31 x 25,5 cm;
na odwrocie sygn. p. d.: MKJ (monogramem wiązanym)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

89
Pejzaż z kwitnącymi jabłoniami olej, tektura; 33 x 49 cm;
sygn. p. d.: R Bratkowski
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Monogramista MKJ, XX w.

90
Zamek w Czersku gwasz, olej, tektura;
32,5 x 26 cm;
na odwrocie sygn. p. g.: MKJ (monogramem wiązanym)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

BIRNBAUM (XX w.)

91
Przed chatą olej, tektura; 17,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Birnbaum
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław KLIMOWSKI (1891-1982)

92
Jesienny motyw z Wiśnicza olej, płótno; 98 x 72 cm;
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Adolf BEHRMAN (1876-1942)

93
Mieszkaniec z Marrakeszu olej, tektura; 23,5 x 18,5 cm;
sygn. i opisany p. d.: Behrmann / Marrakesz
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

Alfredo ANDERSEN (1860-1935)

94
Mężczyzna w kapeluszu - Autoportret? olej, tektura; 25 x 28,5 cm;
sygn. l. d.: Alfredo / Andersen (słabo czytelna).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Józefa Maria JÓZEFOWICZ (1900-?)

95
Bezdomny chłopiec olej, tektura; 38,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Józefowicz
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Malarz nieokreślony, pocz. XX w.

96
Portret chłopca olej, płótno; 30,5 x 40 cm
estymacja: 2 600 - 3 200 zł