Zygmunt SCHRETER (1886-1977)

49
Celerina zimą olej, tektura; 50 x 30 cm;
sygn. p. d.: Z.Schreter / Cellerina
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

50
Pejzaż olej, tektura; 24 x 33 cm;
na odwrocie odręcznie zapisane: geper (sic!, ołówkiem)
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)

51
Ojcowska Dolina olej, tektura; 49,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: MJabłoński
estymacja: 4 700 - 5 700 zł
Cena oferowana 4 000 zł

52
Kalwaryjski pejzaż w porze żniw, ok. 1936 piórko, tusz, papier; 30 x 44 cm;
sygn. p d.: WWeiss (piórkiem)
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

Henryk EPSTEIN (1892-1944)

53
Miasteczko tusz, końcówka pędzla, tusz lawowany; papier; 24,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Epstein (stemplem autorskim).
estymacja: 6 700 - 8 000 zł

Judyta SOBEL (1924-2012)

54
Widok miejski ołówek, węgiel, akwarela, papier; 35 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Judyta Sobel
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Józef WRZESIŃSKI (1872 - ?)

55
Widok na kościół na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem akwarela, papier; 40 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wrzesiński (? - fragment sygnatury).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)

56
Wnętrze kościoła olej, tektura; 28,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Ign. Pieńkowski
estymacja: 5 500 - 6 600 zł

Błażej IWANOWSKI (1889-1966)

57
Wawel - Wnętrze sypialni Zygmunta Starego, 1939 olej, tektura; 35,5 x 51 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Błażej Iwanowski 1939 / Wawel
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

58
Wnętrze Katedry na Wawelu, 1915 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 27 x 32,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany l. d.: HENRYK UZIEMBŁO / KRAKÓW 1915.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

59
Wnętrze pokoju olej, tektura; 50 x 44 cm;
obraz po konserwacji.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Malarz nieokreślony, w typie Henryka SZCZYGLIŃSKIEGO (1881-1944)

60
Wiejska chata, ok. 1910 olej, tektura; 38,5 x 31 cm;
sygn. p. d.: S … (? - nieczytelna)
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

61
Rynek w Krakowie olej, płótno; 66 x 50 cm;
sygn. l. d.: W.Serafin
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

62
Kościół zakopiański, 1960 pastel, papier żeberkowy; 61 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: W. Serafin / 1960
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Karol GAJEWSKI (1896-1969)

63
Zaułek olej, płótno; 41 x 61 cm;
sygn. p. d.: Karol Gajewski
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Adam BATYCKI (1886-1970)

64
Kościół śś. Janów w Toruniu, 1934 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 78 x 56 cm;
sygn. i dat. p. d. ABatycki / 1934
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Maria CZAYKOWSKA-KOZICKA (1878-1963)

66
Widok na wieżę Eiffla akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 48 x 58 cm (w świetle ramy);
sygn. p. d.: CZAYKOWSKA / PARIS 1920
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

Antoni CHRZANOWSKI (1905-2000)

67
Motyw z Florencji, 1965 akwarela, ołówek, papier; 13,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana l. d.: Florencja V 1965 / Chrzanowski Antoni
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Tadeusz Stefan KOPCZYŃSKI (1903 - ?)

68
Dzwonnica [Motyw włoski], 1934 olej, płótno; 41 x 33 cm;
sygn. p. d.: THADEE KOPCZYŃSKI 34
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Franciszek RUTKOWSKI (1892-1940)

69
Architektura olej, tektura; 47 x 68 cm;
sygn. p. d.: Fr. Rom. Rutkowski
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

70
Paczków - Widok z rynku na kościół Św. Jana Ewangelisty olej, tektura; 47 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA / ACEDAŃSKA
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Leopold PILICHOWSKI (1869-1933)

71
Dziewczynka z rumieńcem olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. l. g.: L.Pilichowski
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Zygmunt SCHRETER (1886-1977)

72
Chłopczyk w foteliku olej, płótno, 61 x 38 cm;
sygn. p. d.: Schreter
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

73
Dziewczynka z przyjacielem olej, płótno; 70 x 47 cm;
sygn. l. d. J. Hrynkowski
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Henryk HOLECKI (ur. 1928)

74
Niedźwiadek, 1970 olej, płótno; 77 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Holecki 70
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Sylweriusz SASKI (1863-1954)

75
Dziewczynka z misiem olej, płyta; 65 x 50 cm;
sygn. l. g. Sylw. Saski
estymacja: 5 500 - 6 600 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

76
Kobieta i niebieska książka olej, płótno; 87 x 69,5 cm;
sygn. l. d.: FEDKOWICZ
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Kazimierz ZIELENIEWSKI (1888-1931)

77
Neapol olej, płótno; 55 x 74 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: K. Zieleniewski i dat.
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Bronisław BARTEL (1887-1968)

78
W porcie, 1936 olej, płótno; 72 x 91 cm;
sygn. i dat. p. d.: BBartel / 1936
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Józef CHLEBUS (1893-1945)

79
Skaliste wybrzeże, 1928 olej, sklejka; 42 x 71 cm;
sygn. i dat. p. d.: Chlebus / 1928
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

80
Morze olej, płótno; 52 x 89 cm;
na odwrocie napis z potwierdzeniem autorstwa.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

81
Pejzaż z wydmami olej, papier naklejony na płótno; 56 x 69 cm;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)

82
Mglisty poranek nad wodą, 1894 olej, płótno naklejone na tekturę; 25 x 46 cm;
sygn. i datowany wraz z dedykacją l. d.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Stefan CHMIEL (1888-1978)

83
Na plaży, 1949 olej, sklejka; 24 x 36 cm;
sygn. i dat. p. d.: ST. Chmiel / 1949
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

84
Martwa natura z ptactwem olej, płótno, 73 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: E. Krcha
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

Maria GUNTNER-KAWALEROWICZ (1916-1996)

85
Martwa natura z dzbanem i owocami, ok. 1949 olej, sklejka, 36 x 40 cm;
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Józef PASZKOWSKI (1892-1944)

86
Martwa natura z jabłkami, 1933 kredka, pastel, papier;
46 x 61,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.:
Józef Paszkowski / 1933
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Jan CHWIERUT (1901-1973)

87
Martwa natura z owocami olej, tektura; 42 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. CHWIERUT
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

88
Kwiaty w wazonie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 58 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej pośrodku: Rzepiński
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Antoni WIPPEL (1882-1969)

89
Peonie w wazonie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 68,5 x 85 cm;
sygn. p. d.: A. Wippel
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

B. SAPIERSKI, 1 poł. XX w.

90
Mimozy, 1935 pastel, papier szary; 47,7 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: B. SAPIERSKI / 1935 r.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Irena ŁUCZYŃSKA-SZYMANOWSKA (1890-1966)

91
Maki w wazonie, ok. 1960 olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. p. d.: Łuczyńska Szymanowska
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Teodor ZIOMEK (1874-1937)

92
Kwitnące drzewo olej, tektura fakturowana; 26 x 35 cm;
sygn. p. d.: T. ZIOMEK
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Stanisław ZAWADZKI (1878-1960)

93
Modlitwa, 1924 olej, płótno dublowane (wosk); 72 x 56,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: St. Zawadzki 1924 r.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

94
Handlarka jabłkami, 1923 pastel, tektura; 56,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JÓZEF RAPACKI 1923.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Leonard STROYNOWSKI (1858-1935)

95
Łowiczanka olej, papier naklejony na karton; 40,5 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: L. Stroynowski (ołówkiem)
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Max HANEMAN (1882-1944)

96
Stary Góral olej, płótno; 68 x 54,5 cm;
sygn. l. d.: M. HANEMAN
estymacja: 6 400 - 7 700 zł

Salomon MAISNER (1886-1942)

97
Kobziarz olej, tektura; 32 x 24 cm ( w świetle ramy);
sygn. l d.: S.Maisner
estymacja: 1 300 - 1 600 zł