Michał REKUCKI (1884-1971)

146
Portret Stanisławy Türschmidt, lata 30. XX w. olej, płótno dublowane; 150 x 94 cm;
sygn. p. g.: M. REKUCKI
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Tytus MALESZEWSKI (1827-1898)

147
Portret kobiety olej, płótno; 32 x 26 cm;
sygn. l. d.: T.M
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Wacław DYZMAŃSKI (1874-1944)

148
Portret kobiety olej, płótno; 75 x 60 cm;
sygn. p. g.: Wacław Dyzmański
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 9 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

149
Portret mężczyzny w białej koszuli olej, płótno; 52,5 x 42 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

150
Portret starszego mężczyzny olej, płótno; 53 x 42 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Constanze VON BREUNING (1856-1908)

151
Portret męski, 1892 olej, płótno; 79 x 63 cm;
sygn. i dat. l. g.: C v Breuning 1892
estymacja: 6 000 - 6 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

152
Portret kobiety z czerwoną kokardą olej, blacha; 34,5 x 27 cm;
sygn. i dat. p. d.: … / 1850 r. (? - słabo czytelnie).
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

153
Fauny podglądające śpiącą Wenus i Amora olej, płótno dublowane;
31 x 41 cm.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

154
Maria Magdalena pokutująca olej, płótno dublowane;
68 x 51 cm.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

155
Wniebowzięcie Marii olej, płótno dublowane; 73 x 60 cm;
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Walery Eliasz RADZIKOWSKI (1841-1905) - przypisywany

156
Scena historyczna olej, płótno dublowane; 62,7 x 77 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim papierowa nalepka z opisem obrazu
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX/XX w.)

157
Madonna della Sedia - wg Rafaela - miniatura gwasz, kość; średnica 5 cm;
ramka z kości
estymacja: 900 - 1 000 zł

158
Wenus z lustrem - wg Velazqueza - miniatura gwasz, kość; 7 x 8 cm (owal);
stan: miniatura klejona w kilku miejscach
estymacja: 900 - 1 000 zł

159
Kobieta z mandoliną - miniatura gwasz, kość; średnica 10 cm;
stan: pęknięcie kości z prawej strony u góry.
estymacja: 900 - 1 000 zł

Zofia JURAKOWSKA-NOWICKA (1915-2007)

160
Głowa młodzieńca - miniatura gwasz, kość; 6 x 4,5 cm (owal);
sygn. p. d.: zjn
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

161
Potyczka - miniatura gwasz, kość; 11,5 x 12 cm (owal w świetle oprawy);
ramka z macicy perłowej;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

162
Moderne Kunst in Meister-Schnitten [Sztuka współczesna w mistrzowskim drzeworycie] Berlin [1897], 42 x 32 cm;
oprawa wydawnicza twarda, lico i grzbiet bogato zdobione i tłoczone złotem, ozdobne wyklejki
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Charles George LEWIS (1808-1880)

163
Młodzieniec na koniu [The Young Mountaineer] według Edwin Henry LANDSEER (1802-1873),
miedzioryt, miedzioryt punktowy, papier; 59 x 70 cm (odcisk płyty)
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

164
Kraków, Sześć autolitografij, 1926 Kompletna teka (44 x 35 cm) barwnych litografii,
sygnowanych na płycie
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Józef PIENIĄŻEK (1888-1953)

165
Podhale w obrazach, 1937 42 x 32 cm; oryginalna teka z epoki, tytulatura tłoczona złotem na licu;
40 barwnych tablic, przełożonych bibułkami ochronnymi
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Józef BRANDT (1841-1915), Alfred WIERUSZ-KOWALSKI (1849-1915)

166
Para heliograwiur A. WIERUSZ-KOWALSKI (1849-1915) - Na polowaniu
Józef BRANDT (1841-1915) - Kupiec tatarski, 1884
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

167
Zestaw czterech karykatur, 1904 Leon Wyczółkowski ,
Jan Stanisławski,
Stanisław Witkiewicz,
Jacek Malczewski.
litografie, papier,
15 x 15 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Odo DOBROWOLSKI (1883-1917)

168
Kościół OO Bernardynów, z teki: „Lwów”, 1915 litografia barwna, papier;28 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Odo Dobrowolski / 915
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Odo DOBROWOLSKI (1883-1917)

169
Cerkiew św. Jura, z teki: „Lwów”, 1915 litografia barwna, papier; 27 x 37 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Odo Dobrowolski (na kamieniu).
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Odo DOBROWOLSKI (1883-1917)

170
Uniwersytet i kościół św. Mikołaja, z teki: „Lwów”, 1915 litografia barwna, papier; 28 x 39,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Odo Dobrowolski
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Odo DOBROWOLSKI (1883-1917)

171
Widok na Ratusz, z teki: „Lwów”, 1915 litografia barwna, papier; 35,5 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Odo Dobrowolski 915 (na kamieniu).
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

PICCOLI (XX w.)

172
Rodzina Napoleona I Bonaparte litografia, papier; 59 x 44 cm;
nakładem Kirchmayra w Wenecji.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994)

173
Szyny, 1948/49 drzeworyt, bibuła; 18,2 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Dretler-Flin (ołówkiem); tytuł l. d.: "Szyny" (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

174
Zespół 27 stalorytów staloryt, papier; autorzy, tematyka i wymiary różne.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Friedrich GOLDSCHEIDER

201
Popiersie kobiety - Le vin nouveau jasna glinka terakotowa, z podmalowaniami farbami
ceramicznymi, naśladującymi patynę; wys. 66 cm
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Christophe-Gabriel ALLEGRAIN (1710-17950) - według

202
Wenus wychodząca z kąpieli sztuczny marmur; wys. 89 cm; szer. 23 cm;
Włochy, XX w.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Firma BRACI ŁOPIEŃSKICH

203
Dwie figurki kosynierów brąz, odlew patynowany; wys.: 16,5 cm i 14 cm.
Warszawa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

AUTOR NIEUSTALONY

204
Figura konia brąz patynowany; wys. 22 cm; szer. 27 cm;
Europa Środkowa?, 1 ćw. XX w.?
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Georges GARDET (1863-1939)

205
Pies myśliwski brąz, odlew patynowany; wys. 29 cm; dł. 58 cm;
Francja, Paryż, k. XIX w.
estymacja: 6 600 - 8 000 zł

AUTOR NIEROZPOZNANY - monogramista Z.W.

206
Grajek brąz, odlew patynowany; wys. 27 cm.
Polska, 1902.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

CITTI FRERES (?)

207
Po kąpieli brąz patynowany;
wys. 60 cm.
Francja, XIX/XX w.

estymacja: 8 000 - 9 000 zł

208
Panneau ażurowe, manierystyczne drewno lipowe, polichromowane, złocenia; 51 x 39 cm.
Europa Środkowa, Polska?, I poł. XVII w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

AUTOR NIEROZPOZNANY - MARIUS-DENIS

209
Matka Boska Orantka i Rosarium drewno; wys. 60 cm; szer. 51,5 cm; głęb.10,5 cm.
Francja?, 1956
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

210
Para uskrzydlonych główek anielskich drewno polichromowane, złocone; 28 x 37 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

211
Śpiące putto - główka drewno polichromowane, złocone; 30 x 32 cm.
Europa Środkowa, Niemcy?, XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

212
Krucyfiks - relikwiarz drewno, polichromia; kość; wys. 29,2 cm, szer. 10,6 cm;
Włochy?, XVIII / XIX w.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

213
Golgota drewno lipowe, polichromowane, złocone; wys. 55 cm;
Małopolska; XVIII w. (renowacja 1865).
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Paul NICOLAS (1875-1952) wytwórnia „D’ARGENTAL” (zał. 1919)

601
Wazon z pejzażem szkło warstwowe, barwione proszkami, powlekane, trawione,
wys. 25 cm. Francja, Nancy, po 1919.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Firma MOSER, proj. Koloman Moser (1868-1918)

602
Puchar z figuralnym fryzem szkło przeźroczyste, kobaltowe, szlifowane, trawione, złocone;
wys. 23 cm.
Czechy, Karlsbad (Karlovy Vary);
po 1919.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Huta szkła DESNA

603
Żardiniera ze scenką bachiczną szkło przezroczyste, częściowo matowane, o blado-seledynowej barwie,
wys. 17,5 cm; Czechy, Desna, lata 50.-60. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

HUTA SZKŁA ŻELEZNY BROD

604
Szkło dekoracyjne z motywem koni szkło przezroczyste, szlifowane; wys. 36.5 cm.
Czechosłowacja, lata 70.-80. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 200 zł

FIRMA MOSER

605
Karafka z korkiem i 6 kieliszków w stylu art-deco szkło przezroczyste dwubarwne, neodymowe, tzw. aleksandryt;
Czechy, Moser, 2 tercja XX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

FIRMA EGERMANN

606
Karafka z korkiem i para kieliszków szkło przezroczyste, bezbarwne, lazura rubinowa; złocenie, farby emaliowe;
Czechy, Novy Bor, lata. 50.- 60. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł