Aukcja: 10 lutego godz. 19.30
Zachęcamy do składania ofert poaukcyjnych.
Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19.
Zlecenia poaukcyjne:
Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: +48 605 325 918
Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel.: +48 669 111 109
Wojciech FANGOR (1922-2015)
Nr katalogowy301
W polu, lata 50. XX w.
olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: Fangor;
estymacja: 190 000 - 250 000 zł
sygn. p. d.: Fangor;
Jacek SIENICKI (1928-2000)
Nr katalogowy303
Wnętrze z martwą naturą, 1984
olej, płótno; 147 x 87 cm;
sygn. i dat. p. d.: JS1984;
estymacja: 85 000 - 95 000 zł
sygn. i dat. p. d.: JS1984;
estymacja: 85 000 - 95 000 zł
Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)
Nr katalogowy304
Dziennik 07 III - 26 III, 2018
olej, ołówek, płótno; 100 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / DZIENNIK 07 III-26 III / 100 X 70 / 2018.
estymacja: 30 000 - 34 000 zł
estymacja: 30 000 - 34 000 zł
26 000 zł
Lech KUNKA (1920-1978)
Nr katalogowy305
Bez tytułu, 1969
technika mieszana (relief), płyta; 111 x 57 cm;
sygn. p. d.: L.Kunka 69 r.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
sygn. p. d.: L.Kunka 69 r.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Stefan GIEROWSKI (ur. 1925)
Nr katalogowy307
Barwy Mazurków Chopina, 2010
akwarela, papier; 70 x 50 cm;
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
Leon TARASEWICZ (ur. 1957)
Nr katalogowy308
Bez tytułu, 2020
akryl, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Leon Tarasewicz 2020 / Acrylic on canvas / 100 x 100.
estymacja: 60 000 - 70 000 zł
estymacja: 60 000 - 70 000 zł
55 000 zł
Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)
Nr katalogowy309
Bez tytułu, 1976
akryl, relief, płyta pilśniowa; 22 x 22 cm;
estymacja: 22 000 - 28 000 zł
estymacja: 22 000 - 28 000 zł
Dorota GRYNCZEL (1950 - 2018)
Nr katalogowy311
Bez tytułu
olej, płótno; 91 x 73 cm;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
5 500 zł
Marian BOGUSZ (1920-1980)
Nr katalogowy312
Przestrzeń IX, 1977
akryl, aluminium, werniks, 70 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: mbogusz
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
sygn. na odwrocie: mbogusz
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
10 000 zł
Piotr BŁAŻEJEWSKI (ur. 1950)
Nr katalogowy313
Kolekcja XI/03, 2003
akryl, olej; półtno; 30 x 40 cm;
opisany, sygn. i dat. na odwrocie: Piotr Błażejewski / Wrocław Poland / Tytuł: "KOLEKCJA XI / 03" / Tech: akryl/olej III FORUM
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Wiesław SZAMBORSKI (ur. 1941)
Nr katalogowy314
Falki i góry koło Carrary, 2004
akryl, płótno, 65 x 100 cm;
sygn. i dat. l.d.: Szamborski / 2004
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
5 000 zł
Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922-2020)
Nr katalogowy315
Kompozycja, 1995
akwarela, ołówek; papier; 20,5 x 14,5 cm;
sygn. i dat. u dołu: 5 VIII 95 S. Fijałkowski (ołówkiem).
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
6 500 zł
Tadeusz ŁAPIŃSKI (1928-2016)
Nr katalogowy317
Malarstwo materii, 1959
olej, płótno; 100,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 59;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 59;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
8 000 zł
Roman ARTYMOWSKI (1919-1993)
Nr katalogowy319
Bez tytułu
olej, płótno; 70 x 51 cm.
Obraz pochodzi ze spuścizny po artyście.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Tadeusz BRZOZOWSKI (1918-1987)
Nr katalogowy321
Lowelas, 1983
tusz, akwarela, papier; 14,5 x 12 cm;
sygn. i dat.: T.B.83 "lowelas"
estymacja: 8 000 - 11 000 zł
estymacja: 8 000 - 11 000 zł
Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Nr katalogowy323
Pani domu, z teki: Carnet Incomplet, 1966
litografia, papier; 26,5 x 35 cm (wymiar kompozycji), 29 x 36 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 66 (ołówkiem), nakła
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
1 600 zł
Ewa KURYLUK (ur. 1946)
Nr katalogowy325
Kobiety grają w piłkę, 1969
litografia, papier; 71 x 51 cm;
sygn. i dat. p. d.: E Kuryluk 69 (ołówkiem);
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)
Nr katalogowy326
Postać, 1991
serigrafia, papier; 40 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Beksiński 91 (ołówkiem), l. d. nakład: 59/60 (ołówkiem);
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
4 600 zł
Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)
Nr katalogowy327
Szkice postaci zoomorficznych
ołówek, kredka, długopis, papier; 29 x 32,5 cm (w świetle passe-partout);
p. d. pieczątka z faksymile podpisu artysty oraz napisem w otoku: z rysunków Francisz
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
2 200 zł
Nr katalogowy328
Głowy
piórko, tusz, papier jasnobrązowy; 27,5 x 38 cm (w świetle passe-partout);
p. d. pieczątka z faksymile podpisu artysty oraz napisem w otoku: z rysunków Franci
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 200 zł
Marian (Marzyn) KONARSKI (1909-1998)
Nr katalogowy329
Chwila pustki, 1955
gwasz, tektura; 50 x 36,1 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Konarski 55;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Jacek SROKA (ur. 1957)
Nr katalogowy331
Polska Rodzina, 1987
olej, płótno; 120 x 150 cm;
sygn. i dat. z lewej pośrodku: SROKA 1987.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
7 000 zł
Agnieszka SANDOMIERZ (ur. 1978)
Nr katalogowy333
Bez tytułu, 2006
tempera, płótno; 20 x 30 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Agnieszka / Sandomierz / 2006.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
2 200 zł
Nr katalogowy334
Bez tytułu, 2014
tempera, płótno; 20 x 30 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Agnieszka / Sandomierz / 2014.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
2 200 zł
Nr katalogowy335
Bez tytułu, 2014
tempera, płótno; 20 x 30 cm;
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Dorota NIEZNALSKA (UR. 1973)
Nr katalogowy336
Bez tytułu, 2010
fotografia barwna, papier barytowy naklejony na dibond;
70 x 60 cm; wydruk autorski, nakład: 1/5;
estymacja: 7 500 - 12 000 zł
estymacja: 7 500 - 12 000 zł
6 000 zł
Henryk HERMANOWICZ (1912-1992)
Nr katalogowy337
Zestaw 3 fotogramów
1. Krajobraz mazowiecki; 2. Przydrożne wierzby; 3. Strumień zimą
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
Henryk WANIEK (ur.1942 Oświęcim)
Nr katalogowy339
Bez tytułu, 1979
olej, płótno naklejone na płytę; 55 x 74 cm;
sygn. i dat. p. d.: henryk waniek 1978,
estymacja: 10 000 - 14 000 zł
estymacja: 10 000 - 14 000 zł
8 000 zł
Julia UFNAL - OCIEPKOWA, XX w.
Nr katalogowy341
Scena fantastyczna, 1980
olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Ociepka 1980.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
3 000 zł
Cecylia WODNICKA-ZĄBKOWSKA (ur. 1926)
Nr katalogowy343
Wietrzny dzień, 1988
olej, płótno; 90 x 110 cm;
sygn. i dat. p. d.: C. WODNICKA 88 r;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Tadeusz WLAZŁO (1923-2003)
Nr katalogowy345
Azyl, 1976
olej, płótno; 47 x 65 cm;
na odwrocie, na blejtramie napis: TADEUSZ WLAZŁO AZYL 1976 (długopisem).
estymacja: 2 600 - 3 100 zł
estymacja: 2 600 - 3 100 zł
2 300 zł
Zbigniew JASKIERSKI (1928-1969)
Nr katalogowy346
Pejzaż z Persji II, 1967
gwasz, papier; 48 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Z. JASKIERSKI / 1967;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 400 zł
Alfred ABERDAM (1894-1963)
Nr katalogowy347
W parku [Zielona ławeczka]
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 15 x 22,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Aberdam.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
sygn. p. d.: Aberdam.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Hilary KRZYSZTOFIAK (1926-1979)
Nr katalogowy348
Słoneczniki, 1956
olej, płótno; 79 x 67 cm;
sygn. dat. śr. d.: Hilary 1956.
estymacja: 16 500 - 19 000 zł
estymacja: 16 500 - 19 000 zł
13 000 zł